Еволюцията отрича ли Бог

два пътя; колко истини?
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Re: Еволюцията отрича ли Бог

Мнениеот Р. Марков » вт окт 01, 2013 1:36 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » вт окт 01, 2013 1:37 pm

Тези със Стандартния модел на мислене във Физиката построиха едно нещо, викат му ЦЕРН. Едно такова голямо и кръгло нещо под територията три държави. Някакъв електронен колайдер ли беше, електронен калкулатор ли беше .. ? :) Според мене по Стандартния модел онези от ЦЕРН калкулират само един прекрасен престой и курорт в Швейцария на гърба на физическата наука, спонсорирана кой знае от къде ... и нищо повече в желанието си да търсят Божията частица. Сега е модерно да му се казва илюминатски мераци :)
Всъщност и аз не бих отказал една такава творческо-научно-изследователска командировка някъде в Швейцария. До колко ще допренесе това за еволюцията на Стандартния модел и съвсем друг въпрос вече. Но твърдо не бих отказал едно дълргогодишно изследване там. Е, поне докато нашите "демократи" се разберат, кой крив и кой прав. Пък после ще видим - според ситуацията. :)
Но нестандартните модели никак не са за пренебрегване. Защото ако погледнем историята научните открития са правени все от нестандартно мислещи хора. Защото по отъпканата пътека и баба знае, как се върви.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт окт 01, 2013 2:12 pm

Тунелите на ЦЕРН имат и друго предназначение, но да не отклоняваме.

Как ще обяснят еволюционистите факта:
Европейската и американската змиорки хвърлят хайвера си около Бермудските острови. И малките на американската хващат пътя за Америка, а на европейската - за Европа.... Без изключения. Кой и как ги е научил?

Или изразяват преклонение от типа: по стъпките на европееца Ч. Дарвин? А американските като по-материалистки не се занимават с идеализъм... и хващат прекия път.
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » вт окт 01, 2013 2:25 pm

„Лъжеучението не се спира пред никакви измислици и пред никакви лъжи, за да придаде на своите басни вид на истина и така по-сигурно да отрови душата.”

Св. Игнатий Брянчанинов
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт окт 01, 2013 2:40 pm

Атеистите може и да твърдят, че човекът е "торба с лайна", чието единствено предназначение е за наторяване на почвата, но дълбоко в себе си те не мислят така за тях самите. За наторяване служат всички останали, но те никога не биха наторили доброволно почвата със себе си.
Не е случайно, че най-кръвожадните режими в историята са именно атеистичните, за които човека като такъв няма никаква стойност.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт окт 01, 2013 4:04 pm

G.K.M
Потребител

Мнениеот G.K.M » вт окт 01, 2013 6:47 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт окт 01, 2013 6:56 pm

G.K.M,
Това би ли го превел на български, защото аз знам баяджа езици, но не му схванах смисъла?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт окт 01, 2013 7:08 pm

Опитвам се да не съм груб, да подходя еусоциално / незнам схванах ли идеята/ , но GKM, чудя се ти наистина ли вярваш на тези неща дето ги пишеш??
Нима считаш една пчела, или мравка например за по морална от един човек? Явно объркването е тотално.

Я ми кажи, ако няма Бог, съответно няма понятие за добро и зло, тоест добро ще е това което за мен е удачно. Ако съм беден и нямащ, да взема от някой богат и имащ. Да излъжа, да изкривя правото и тн. Защо, да постъпвам честно, да кажем към теб, ако сме приятели или съдружници. Кое би ме принудило? Някакъв създаден утопичен морален стандарт, какъвто ти смяташ, че имали някакви, да кажем колонии като пчелите ли? Незнам правилно ли те разбрах, но това приятелю, е утопия в твоята глава. Понеже отхвърляш Творец, ти по необходимост започваш да си съчиняваш някакви морални твои лични стандарти, защото така видиш ли видът нямало да изчезне..
Ами да ти кажа, ако съм еволюционист, пука ми за вида, след мен и потоп, така бих разсъждавал. Кел файда, като като пукна и сетне никога ме няма, и няма и никой никога да го има, а ще има едно голямо нищо. Леле, каква лудост е това...
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » ср окт 02, 2013 11:02 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 02, 2013 2:29 pm

Марков, фактите са факти и твоето обяснение не ми се връзва. За какво им е да бият тоя път? И едните и другите? Нима животните да имат програмиран GPS? По законите на вашия хаос нямат... а ако имат - къде е? А и мнооооооого екстри трябва да възникнат еднивременно, щото последователно няма как да сработят.

Поведението на човека и животните иииииизобщо не може да се побере в кличеството мозъчни клетки. Както и обема инфо в гените ИЗОБЩО не е достатъчен за създаването на толкова сложни организми. А те СА факт!!!

А на човека (не на комуниста) са присъщи душа и съвест. Тук "програмирането" става колосално сложно дори само описано с алгоритми, да не говорим за прогрсмен код.... Къде се помещава той? Аз знам, но ти не.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср окт 02, 2013 2:30 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 02, 2013 3:15 pm

Добавям. Бог е създал физични и биологични закони и те си действат:.... и даде на земята да роди живот.....

Всеки човек обаче е лично творение на Бога, тъй като има безсмъртна душа.

П.п. В горния ми пост има печатна грешка, за програмен код иде реч.
G.K.M
Потребител

Мнениеот G.K.M » ср окт 02, 2013 7:46 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср окт 02, 2013 7:55 pm

Еми за тия де мислят,
че ако имаш чувал с кубчета, на които има изписани букви и хвърляш много пъти - най-накрая ще получиш поезия.....
.... за тах аналогия.
Каквато - такава. Кой разбрал, разбрал.

А това, че живота е повече от поезия, какво да доказвам?

Върни се в “наука и религия”