Еволюцията отрича ли Бог

два пътя; колко истини?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Еволюцията отрича ли Бог

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 21, 2012 3:21 pm

Не съм учен и не съм достатъчно веща в тази област на знанието. От това, което сме учили в училище и което съм чела в последствие знам обаче, че ДНК-то не подлежи на никакви промени. Ако такива се случат, организмът се изражда, а не става по-съвършен (еволюира).

Елеазаре, ти вярваш ли, че маймуната може да стане човек? Аз вярвам по-скоро в обратното, тъй като доказателства - бол. Но маймуна да стане човек, такова нещо още не е наблюдавано.

Чела съм много за любимото ми семейство Felidae. Например тигърът и лъвът, макар и двата вида да са Котки, ако се чифтосат се ражда лигър, който не може да се размножава. Това е показателно за еволюционните глупости, съгласно които лигърът не само трябва да се плоди и множи, но в даден момент по силата на еволюционната логика, да се превърне например в крокозавър. :)
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон май 21, 2012 3:58 pm

Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » пон май 21, 2012 7:29 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 21, 2012 7:33 pm

Имам някъде една книга по въпроса, ако я намеря, ще цитирам от нея. Там се казваше, че мутациите развалят вида, а не го усъвършенстват.
Ако се върнем на богословското поле ми се иска да запитам поддръжниците на еволюционната теория Бог как е създал човека - като човек или като маймуна (или друго животно) с потенциал да се развие в човек? И ако е вярно последното в кой етап от развитието точно се е случило грехопадението?

Ето как идеята за еволюция отрича Свещеното Писание.
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » пон май 21, 2012 7:37 pm

Аурелия, без да съм еволюционист ще ти кажа една от идеите на теистични еволюционисти, доколкото я разбирам. Човекът е същество, с тяло и душа. Маймуните не са имали душа. Адам има общ предшественик с маймуните по тяло (като примерно Адамовото е по-усъвършенствано), но новото в Адам е душата, единството на душа и тяло. Душата го прави човек, животните нямат душа.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон май 21, 2012 7:58 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 21, 2012 8:06 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон май 21, 2012 8:46 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон май 21, 2012 9:46 pm

Разбира се така, че маймуната не може да стане човек, нито котката - крокодил, нито кучето - слон :wink:

Елеазаре, ти за адвокатин ли учиш? Ако не, вземи учи право. Ще натрупаш състояние, гаранция :D

Аз да намеря книгата веднъж и ще направя еволюционистите на пух и прах.
mon
Потребител

Мнениеот mon » пон май 21, 2012 10:31 pm

Може би говориш за тази книга - http://www.veren.org/files/DOWNLOAD/D70 ... ion_bg.pdf
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт май 22, 2012 3:39 am

Да, точно за нея :) Супер, че я има в електронен вариант.

Беше здраво тая сутрин - 5.8 по Рихтер! Едно напомняне колко сме кратковременни...
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт май 22, 2012 8:49 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт май 22, 2012 12:13 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт май 22, 2012 3:53 pm

Марков, от всички дето ги изброи не съм чел никой, но виж, "Произход на видовете" съм го чел и това е една от най- нелепите книги писани някога, заедно със " Mein Kampf" и трудовете на Ницше.

Колкото за дебат, то имахме някъде тема започната, ако ти се пише в нея издири я, прочети я пак и я отвори отново, да видим аджеба, как случайните мутации "осъвършенстват" организмите? Само по себе си това твърдение е пълна глупост.
Има приспособяване към средата, но то е в рамките на вида, /Винаги/!, то никога не променя ДНК молекулата, освен, ако за промяна считаш дегенерирането и. При него стават уродства, но предполагам според теб, един урод, след подходящи незнам си колко милиона години, може да стане нов вид! Примерно от козичка с две глави, след милиони години да стане триглава ламя. Е кажи, как да не се смее човек?

Сега ти трябва да покажеш примери на мутации при които един вид преминава в друг.

Да покажеш някакви преходни форми. Например между кита и кравата. Тоест Кит с едно копито, кит с две копита, сетне с три , четири, опашка, виме и тн. Това са пример за преходни форми. Всеки сегашен вид на планетата, ако теорията ти е вярна, трябва да има мнооого преходни форми като изкопаеми. Къде са?

Чакам да видя линкове, цитати и тн факти, с които да покажеш нагледно деиствието на тн. еволюция.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон май 28, 2012 9:23 pm

Ето дискусия по темата, в нея ще видите и Д.Свиленов(автора на по-горе споменаваната книга).

Дискусията е проведена на 25.05.2011 в Нов Български Университет.

Върни се в “наука и религия”