6 по Рихтер или да те чукне Горния

два пътя; колко истини?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

6 по Рихтер или да те чукне Горния

Мнениеот Aurelia Felix » вт май 22, 2012 1:02 pm

На едно място Господ Иисус казва, че синовете на тоя век са по-умни от вярващите. Това ми идва на ум, когато след снощния земетръсен кошмар, чувам трезвите думи на хора, които не парадират с християнство,но след близостта на смъртта осъзнават колко сме кратковременни и колко сме глупави, дето се мразим и ядем взаимно. Също така бедствието сплотява тези, у които е останала някаква човещина.

А ристиените мълчат като, да не казвам като какво.

Интересно ми е дали някой ще сподели какви бяха първите му мисли в главата, когато смъртта изглеждаше на косъм? Когато не знаехме дали ще дочакаме утрото?

Лично моите мисли бяха насочени в молитва към Господа да спре трусовете. Това, което извлякох като поука един вид е преоткриването на смисъла на думите Му: "Не се безпокойте за утрешния ден..." Защото може да не го доживеем. Също така безсмислието да се правят някакви планове за бъдещето, което може и никога да не дойде.
sanata
Потребител

Re: 6 по Рихтер или да те чукне Горния

Мнениеот sanata » вт май 22, 2012 2:08 pm

То май в такъв момент всеки истински християнин би застанал пред иконата и освен молитва друго не виждам какво би могъл да изрича. Аз лично се молех Бог да ни помилва, но не и да спре земетресението, тъй като Той най - добре знае какво е полезно за нас, а определено имахме нужда от това. И най - интересното е, че когато обичаш истински Бог, не изпитваш страх, напротив, в такъв момент усещаш колко близо е Бог то теб и молитвата започва като река да излиза от устата ти. Жал ми е само за народа, бягат .... и като ги попиташ от какво бягат и те не знаят, от Бога не можеш да избягаш, нито от греховете си. Така ще настъпи и Второто пришествие, както снощи земетресението. За това е казано "Бъдете будни и се молете ..."
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » ср май 23, 2012 5:16 pm

Всъщност нямах много време да мисля! Събудих се и само казвах: "Господи, Господи"! Нека Му благодарим, че ни запази и, че ни прати тази милост, защото всички си спомнихме, че сме безсилни пред природните стихии, които са в Негова власт! Колкото повече мислим за смъртта, която е неминуема, толкова повече ще се стремим да не вършим зло!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср май 23, 2012 7:03 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед май 27, 2012 11:15 am

The Kandilli Observatory (Turkey) has reported a 6.4 Magnitude (Ml or Richter Magnitude scale) for the Bulgarian earthquake. USGS has reported a Mw5.6 (Moment Magnitude scale).

Мисля, че турците са прави. И щетите в Перник далеч не са само паднали комини, много сгради са станали негодни за обитаване. sad:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт май 29, 2012 12:08 pm

Ново земетресение от 3.8 Рихтер тази сутрин в Пернишко, със същия епицентър. Да се молим сеизмолозите да са прави, че това са затихващи трусове, защото тази сутрин Италия отново беше разтърсена от 6.0 Рихтер! Това последното никак не прилича на затихващ трус.
беба
Потребител

Мнениеот беба » ср май 30, 2012 8:34 am

Аз се се зачудих дали съм готова, дали съм била будна както ми е заръчал Христос, после се успокоих понеже си казах че Бог няма да ме изостави, а след това в главата ми изплува „Не всеки, който Ми казва „Господи, Господи“ ще влезе в Царството Небесно“ и се притесних много. Всичко това за секунди и успоредно с други мисли, за детето за съпруга ми за близки, които живеят на високи етажи и главно с питането това при нас, ако не е бил епицентъра какво ли е там където е, дано да няма жертви и разрушения.

Още съм притеснена и някак с усещането, че нещо с вярата ми може би не е както трябва :think: Това ми се случва за първи път, имала съм сериозни моменти в живота/изследвания, операция, инцидент/ и никога не съм имала страх, че може да не стигна до там за където съм се запътила :?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср май 30, 2012 9:35 am

Върни се в “наука и религия”