Феномена Н Л О...

предложете нови секции към този форум
Мишо
Потребител

Феномена Н Л О...

Мнениеот Мишо » съб май 16, 2009 5:10 pm

Феномена макар и невероятен съществува. Правени са безброй иследвания по въпроса. Обект на иследванията са били : хора сериозни, с сериозни професии, без психо отклонения и въобще такива на които може да се вярва.
Макар и да няма физически доказателства за Н Л О има прекалено много срещи и дори контакти с тях. Толкова много, колкото през миналия 20век контакти , никога не е имало.
Интересното е : че тези извънземни с супер техника нещо правят номера: ту корабите са им повредени, ту изследват камъни, клечки и пръст. За 30-40 г. не можаха ли с тяхната супер техника да ги изследват тези работи както трябва - да не са слабоумни ?
И тея кораби техни как все на земята се повреждат , а идват от незнам си какви си галактики от безкрая. Съмнителна работа и ми замирисва на .... по натам ще кажа на какво.
dshakin
Потребител

Re: Феномена Н Л О...

Мнениеот dshakin » пон юни 08, 2009 1:53 pm

Мишо, предлагам ти да не „откриваш Америка” – за феномена НЛО йером. Серафим Роуз отдавна е написал (след старателно проучване на въпроса) цяла глава в „Православието и религията на бъдещето”. Мисля, че можеш да я намериш и онлайн на руски или английски, ако не желаеш да си я купиш.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон юни 08, 2009 2:09 pm

Той дявола не подбира, млад,стар,висок,нисък, слаб, дебел, с образование, без образование,богат или беден...
Потребителски аватар
paladium
Потребител

Мнениеот paladium » пон юни 08, 2009 5:17 pm

Господин Мишо и останалите може ли да питам какво разбирате под понятието ( термина) НЛО?
Мисля че ще ми е интересно да узная какво мислите.
dshakin
Потребител

Мнениеот dshakin » пон юни 08, 2009 7:13 pm

Към Paladium:
Не знам Православието да има различно разбиране за смисъла на абревиатурата НЛО. Едва ли друг православен автор е обяснил въпросния феномен по добре от цитирания от мен. Това, което е написал за мен е напълно удовлетворително – повече едва ли е нужно и смятам темата за изчерпана и коментарите за излишни.
За всеки случай цитирам определението за НЛО от Уикипедия, което е дала светската наука.
НЛО или неидентифициран летящ обект е термин, с който се означава всеки летящ обект, който, на първо време, не може да бъде непосредствено идентифициран при неговото наблюдение с познати физични, химични и метеорологични явления, нито с позната земна техника..
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт юни 09, 2009 12:55 pm

http://www.symvol.org/rm/kultowe/nlo/index.html

"Духът на научната фантастика отдавна е подготвил човешкото съзнание за лесно възприемане на такива идеи като идеята за безличната сила..."

"Новите времена ни правят свидетели на това как “извънземните” узурпират в човешкото съзнание престола на Твореца, превръщат се в модел за подражание /с впечатляващите умения и сили, които притежават/, представят се като “спасители” на човешката цивилизация, загубила вяра в истинския си Създател и в духовно-нравствените измерения на спасението /срв. Мат. 5:3-12/. "

...

"От казаното дотук се налага изводът, че демоните и НЛО са едно и също явление, което настойчиво заплашва и без това разклатеното духовно здраве на човечеството. Изследователите на “ феномена" НЛО също стигат до заключението, че той “е идентичен с феномените, наричани “демонични”. Но единствено християните – православните християни, просветени от светоотеческите тълкувания на Св. Писание и 2000-годишния опит от контактите на светците с невидимите същества, са способни да разберат пълния смисъл на направените изводи"
Потребителски аватар
paladium
Потребител

Мнениеот paladium » вт юни 09, 2009 3:10 pm

Макар че съществува вероятност(теоретична) да съществува живот не само на земята, докато не видя не вярвам. Това засега са приказки на отделни хора(най-често надрусани), че са виждали извънземни форми на живот. Но повече ми се вярва, че това са секретни военни разработки. ;)
Г-н whoami истинските узурпатори на човешкото съзнание са парите, злобата,омразата и др. отрицателни качества които пречат на човешкия род да премине на по-горно духовно стъпало.
А относно научната фантастика си е само фантастика и нищо повече. Това че хората искат да видят нещо различно не трябва да тревожи никого.
Ako има действително извънземни заще не разрушат този коптор наречен планета Земя?
Предлагам по тази неособено градивна тема да спрем да говорим.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср юни 10, 2009 6:17 am

Честно казано можем да наречем , луната "извън земна", защото тя е такава
Космосът е извън земен, станцията МИР е извънземна, слънцето е извън земно!
Извън земен е епитет на нещо или някой, който не е на/от планетата Земя!
Не казваме ли, че Бог не е всемогъщ, и че го ощетяваме, не изземваме ли част от Неговата сила? Като казваме ,че той не може да направи извън земни неща (плането, галактики, светила, комети, метеорити, "звезден прах") ... В Библията вярно не пише, дали има сред тези други галактики , сред необятния космос друг живот освен нас. Адам и Ева са първите на планетата Земя.

Един ден като отидем в силата и славата на Бог, ще разберем и това. Дали Бог е създал живот и някъде другаде, освен на пл. Земя!
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юни 11, 2009 3:52 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет юни 11, 2009 8:33 pm

Тези верват в НЛО

http://dagobah.biz/flash/psix.swf
Потребителски аватар
paladium
Потребител

Мнениеот paladium » пет юни 12, 2009 10:07 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пет юни 12, 2009 5:10 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пет юни 12, 2009 7:40 pm

Прося прошка, ако съм загегнал нечии чувства. Моята цел не са били психично-разстроените люде, а състоянието, до което може да ни доведе суетната вяра в НЛО, или както там ги наричат.

Ако можех да рисувам, щях да пипна собственоръчно много по-удачно флаш-аниме. Но, уви, възползвах се от наличните готови в мрежата, разчитайки на небуквалисткото прочитане на клипчето.

Всъщност, исках да усмихна, а май натъжих. Съжалявам.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб юни 13, 2009 9:27 am

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » вт юни 16, 2009 7:48 am

Бих искал да обърна на вашето внимание следната снимка, взета от манастир Високи Децани, който се намира в Косово:

Ето и още две, малко уголемени картинки на определени части:

--

"Вижте! Дори извънземните са присъствали да гледат разпъването на Исус на кръст! :wtf:"

......... не се безпокойте, нямам никакво намерение да го използвам това като аргумент, че видите ли, извънземни съществуват. Напротив. :D Но си търсех повод да дам линк към една наистина хубава интернет публикация, предвидена може би за не-толкова запознатите в средновековната символика хора като мен, разясняваща въпроса в детайл:

Хаховци винаги ще има, но е тъпо когато започнат да изкривяват не само истината, но и това в което вярват, само и само за да им паснат измислиците в "картинката". Интересът ми по темата се появи именно заради един такъв човек, който смяташе, че всъщност извънземната конспирация разпънала Исус и че те работели в колаборация с дявола. :wave:

Върни се в “нови категории и форуми”