Апокалипсиса - или векът на Сатаната

предложете нови секции към този форум
Ahmed
Потребител

Re: Апокалипсиса - или векът на Сатаната

Мнениеот Ahmed » вт фев 26, 2013 7:34 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт фев 26, 2013 8:05 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт фев 26, 2013 8:58 pm

Ahmed,

1-во, като цитираш Нов Завет е добре да използваш православни, а не протестантски сайтове.
2-ро, лукаво е да вадиш 1-2 изречения от контекста в който са казани. Случая с Моисей е казъл.... е точно такъв :idea: В контекст и извън контекст има огромна разлика!
3-то, намери си някой православен богослов, който да потвърди Моисеевите разпоредби за убийства в нашия, православен свят. Ти не можеш да ни го докажеш - настройката ти е друга, а и само си мислиш, че познаваш православното богословие.
4-то, християнина може да убива в защита на родината (и ближния, та не пленявайки тялото да не пленят и духа на ближния - и така да го завлякат със зловерието си в геената огнена), но едва ли знаеш текста, върху който се основава това.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт фев 26, 2013 10:31 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт фев 26, 2013 10:48 pm

ven4e, с Ахмед няма да се занимавам, безмислено е. Едно може те отклони темата навсякъде, стига да може да цитита корана, второ - не му се вниква в чуджото мнение, защото така му изнася. Целта му тук е само реклама на исляма.

За убиването, е те за теб не мога просто да кажа нещо. Постовете ти са изрядни (особено с това червени подчертаване). Понеже вече много ме болят дзъркелите, моля, намери в трилогията на архимандрит Серафим Алексиев: Нашата Вяра, Нашата Надежда, Нашата Любов - там където се говори за заповедта: Не убивай....
Отлично е обяснено.
Но книжното тяло не е у мен, не мога скоро да цитирам.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт фев 26, 2013 11:01 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » ср фев 27, 2013 12:31 am

Относно заповедта "Не убивай!" ние християните въпреки, че знаем, че войната е зло, но когато става въпрос за защита на Родината и ближните ни, тогава Църквата не забранява на своите чеда да участват във военни действия. В Църковния календар се честват много воини и пълководци и в Евангелието се пише за такива добродетелни мъже /Мат. 8,5/, за стотника Корнилий /Деян.10,/ за кръщаването на войници от св. Иоан Кръстител и наставленията, които им дава /Лук.3,14/. Основание за тезата за участие във военни действия от страна на християни намираме в думите на св. Павел /Рим.12,21/ а и на други места /Иоан 15,13/, а Църквата поменава загиналите на бойното поле на Великия вход защото са се пожертвали за ближните си. Също вижте какво казва за началниците св. Павел /Рим. 13,4/
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср фев 27, 2013 12:56 pm

Привет от мен!
Следното показава еднаква принципна позиция по въпроса.
5/32. Заради това предписахме на синовете на Исраил, че който убие човек не за човек или заради покварата му по земята, той сякаш е убил всички хора. А който спаси човек, той сякаш е спасил всички хора. Дойдоха при тях Нашите пратеници с ясните знаци. После мнозина от тях подир това престъпваха на земята.
6/151. Кажи: “Елате аз да прочета какво ви възбранява вашият Господ! Нищо с Него да не съдружавате! И се отнасяйте с добро към двамата родители! И не убивайте своите рожби поради бедност! Ние храним и вас, и тях. И не доближавайте скверностите ­ и явните от тях, и скритите! И не убивайте човек ­ това Аллах е възбранил, освен по право! Това ви повелява Той, за да проумеете!
Т.е. Бог в низпослановато към хората е определил, като изключително тежък грях убийството на душа, освен при умишлено престъпване на определени Божии норми, покварявайки самия човек и обществото по недопустим начин, освен разбира се, ако не са се разкаяли своевременно за греха си и се стремят да се поправят, а правото върху тези норми е на Бог и те не са се различавали принципно, независимо от общностите върхи, които са действали.

5/74. Не ще ли се покаят пред Аллах и не ще ли Го помолят за опрощение? Аллах е опрощаващ, милосърден.
7/153. А за които вършат злини, после се покаят и повярват, твоят Господ след това е опрощаващ, милосърден.
9/118. ...После Той се смили над тях, за да се покаят. Той, Аллах, е Приемащия покаянието, Милосърдния.
19/59. Но ги последваха поколения, които изоставиха молитвата и последваха страстите. Тях ще ги постигне изтребление,
60. освен онези, които се покаят и вярват, и вършат праведни дела. Те ще влязат в Рая и с нищо не ще бъдат угнетени
49/11. О, вярващи, едни мъже от вас да не се присмиват на други! Може да са по-добри от тях. Нито жени ­ на жени... Може да са по-добри от тях. И не се хулете, и не се назовавайте с оскърбителни прякори! Колко лошо е името нечестивост подир вярата! А които не се покаят ­ тези са угнетителите.
2/160. освен онези, които се покаят и поправят, и разкрият. От тях ще приема покаяние. Аз съм Приемащия покаянието, Милосърдния.
и т.н.
Знам, че на Next не му е приятно, когато се цитира Корана, но когато говорим, е редно да се обосноваваме, а и невярвам в това, което съм дал да има нещо притеснително, дори и по сегашните православните разбирания.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » ср фев 27, 2013 1:12 pm

Ахмед да не си друсан бе ? С ашиш ли си се напушил а ? Или такава е партийната закалка :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср фев 27, 2013 2:22 pm

Мишо, не позволявай сатаната да се бъзика постоянно с теб, прави те на будала лукавия.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » ср фев 27, 2013 8:46 pm

Да бе ти си сатанист, ама аз съм се заигравал с дявола. Май пак си друсан а ? Абе да те питам ти като ислямист имал

[редактирано от модератор. и последно предупреждение към потребителя за въздържане от обиди на лична основа. след второ подобно изказване ще трябва да бъдете баннат. благодарим предварително за разбирането].
I.P.
Потребител

Мнениеот I.P. » чет юли 23, 2015 2:02 pm

https://www.google.bg/search?q=роби+уил ... bkTFpNwqCM:

Това нещо съвсем скоро ще беснува на наша земя!
Прочели ли сте някъде нещо-предупреждение или друго?!
Дали станахме равнодушни или свикнахме на тъй наречените артистични провокации???
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет юли 23, 2015 7:41 pm

И "певците" в Каварна ползват подобни реквизити.
Греха да си е техен. Това е само част от бедата на последните времена.

Върни се в “нови категории и форуми”