Апокалипсиса - или векът на Сатаната

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Апокалипсиса - или векът на Сатаната

Мнениеот Next » пет фев 22, 2013 4:23 pm

Ахмед, да - Мишо го дава нахъсано, което не подобава.
Но не пренебрегвай книгата. Дори да не си 100% съгласен с нея, накрая ще схванеш перфектно какво съм искал да ти кажа.
Приятно четене.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет фев 22, 2013 5:52 pm

Здравей, Next!
Поразгледах някои неща от книгата и за повечето съм пределно запознат, включително и затова, защото принципна такава информация има и в ислямските източници, но от прочетеното по-подробно за въпросното писмо написано от един сатанист до друг, не се разбира някаква ясна позиция относно Исляма, имайки предвид автора и на кого служи защо трябва да му се вярва за мненията още по-малко пък за предсказания в бъдещето, ако си истински вярващ би трябвало да знаеш, че знанието за бъдещето принадлежи изцяло на Бог и всичко останало е Богохулство. Всъщност тази позиция е изразена и от автора, публикувал това писмо. И моля те да ме извиниш, но някакъв намек в писмо на сатанист едва ли е меродавно за същността на религията при наличието на най-възвишените ценности в свещенните и писания и категорично стрикно единобожие и обявяването на, без да преувиличавам, хиляди места, че дявола е най-голимея враг на човека, като се дава информация за основните негови методи на действия и как човек да се предпазва от него, осъждат се категорично всички онези, които следват неговите стъпки. Нещо повече, когато в Исляма някой се моли, започва някое дело или работа, започва да се храни, прави курбан, влиза в банята, тоалетната или при някое мръсно място - първото нещо, което казва е
"Еузу биллахи мин шейтани раджим" т.е " Търся закрила при тебе Господи от прокудения сатана". Забележи, моли се само на Бог, а не на човек, идол, демон,ангел, светец, буда, шива, тангра или каквото и да е друго същество или предмет.
Замисли се и за следното, и размисли подобаващо върху следния текст, който представлява петкратната молитва, на мюсулманина и кажи дали нещо те притеснява или виждаш почерк на дявола -
1. -Бог е най-велик.
2. -Пречист си Ти, о, Господи, и хвала на Теб! Благословено е Твоето име и е всевишно Твоето величие.
Няма друг Бог освен Теб!
3. -Взимам закрила при Бог от проклетия сатана.
рециране на сура първа -"Фатиха" -

-В името на Бог, Всемилостивия, Милосърдния!
-Хвала на Бог ­ Господа на световете,
-Всемилостивия, Милосърдния,
-Владетеля на Съдния ден!
-Само на Теб служим и Теб за подкрепа зовем.
-Насочи ни по правия път,
-пътя на тези, които си дарил с благодат, а не на [тези], над които тегне гняв, нито на заблудените!
-В името на Бог Всемилостивия, Милосърдния
след това се рецитира произволна друга сура - например

-Алиф. Лам. Мим.
-Тази Книга ­ без съмнение в нея ­ е напътствие за богобоязливите,
-които вярват в неведомото и отслужват молитвата, и раздават от онова, което сме им дали за препитание,
-и които вярват в низпосланото на теб и в низпосланото преди теб, и в отвъдния живот са убедени.
-Тези са напътени от своя Господ и тези са сполучилите.

8.Възхвала за моя Господар - Всемогъщият.
9.Аллах чува онзи, който Го възхваля.
10. Господарю наш, за Теб е цялата възхвала.
11. Бог е най-велик.
12. Възхвала за моя Господар - Всевишният!
13. Бог е най-велик.
14. Възхвала за моя Господар - Всевишният!
15.и добри дела се полагат на Бог. Мир да бъде с теб, о Пратенико, и милосърдието от Бог и благословията Му. Мир да бъде с нас и за праведните раби на Бог. Свидетелствам, че няма друг Бог освен Богът и свидетелствам, че Мухаммед е Негов раб и пратеник.
16. О, Боже, благослови Мухаммед и семейството на Мухаммед,
както си благословил Ибрахим и рода на Ибрахим! И дари
благодат на Мухаммед и на семейството на Мухаммед, както си
дарил благодат на Ибрахим и на рода на Ибрахим във всички
светове. Ти си преславен, велик.
17. Господи, въздай ни добрина в земния живот и добрина в отвъдния! И опази ни от мъчението на Огъня!
18. Мир вам и милосърдието на Бог да е върху вас. - по един път надясно и после наляво , като се обръща съответно главата.
19. Господи опрости ме - 3 пъти
20. О Господи, Ти си Мира, и от Теб идва мирът. Благословен и Величествен си Ти, Господар на величието и честта.
Всичко това, както и някои части се повтарят в определен ред и пъти, но това са общо взето думите употребявани при молитвата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет фев 22, 2013 6:11 pm

Ахмед, това е цяла книга, в десетки блог публикации. Без да прочетеш цялата, не виждам да схванеш какво искам да ти кажа. Ако те затруднява, ето книгата като цял файл: http://duhovnabran.hit.bg/UFO-Mag-Ocult-BG.rtf
Не може от чужбина да се тегли обаче, затова има и блог.

:) Ние, като влизаме в тоалетна, нямаме навик да се молим и да искаме помощ.

Не че в краен случай не може, но е нечисто място за такива занимания... Разбираемо нали?
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » пет фев 22, 2013 6:23 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет фев 22, 2013 8:50 pm

Здравей, отново драги ми Мишо!
За съжаление отново бетонира жалкото си положение и нахвърляш димки на воля, отново не ми каза нищо от това, което го твърдиш, къде се намира в ислямските писания.
Коран 2/256
Няма принуждение в религията. Отличи се вече истината от заблудата. Който отхвърли сатаните и повярва в Аллах, той се обвързва с най-здравата връзка, която не се къса. Аллах е всечуващ, всезнаещ.
Както виждаш пак си извън пистата, а това че някой евентуално е правил нередни неща и е принуждавал, то той в случая е извън вярата и е псевдо мюсулманин, макар че, ако е била целта ислямизиране от страна на османците, то за 5 века нямаше да остане и един християнин. Не ме послуша да се ограмотиш малко, а вместо това продължаваш да се излагаш и да редиш едни и същи фантасмагории и мантри, за някакъв хомосексуализъм, но както и да е ето ти отговор и на това -
7/80. И пратихме Лут, който каза на своя народ: “Нима вършите скверността, с която не ви е предшествал нито един от народите?
81. При мъжете ходите със страст наместо при жените. Вие сте хора престъпващи.”
21/74. И на Лут дадохме мъдрост и знание, и го спасихме от селището, което вършеше скверности. То бе от хора на злото, нечестивци.
От подчертаното се вижда как Исляма приема нещата, Лут в случая е така познатия пророк присъстващ и в Библията като Лот. Освен тези аети има още прекалено много обяснявайки нещата с хомосексуализма и по-точно категоричното му осъждане и който ти така ревностно бленуваш да е препоръчан евентуално някъде из Исляма, да ама не, и въобще ти се чудя на акъла, от къде си го просмукал това нещо. С това постоянно повтаряне от теб за хомосексуализма, нещо взе става съмнително от твоя страна. А яда и прекалените страсти, които демонстрираш, сигурно не си наясно, ама са от баш от сатаната и затова потърси закрила при Господ от него - както вече се разбрахме "Еузу биллахи мин шейтани раджим"

Привет отново и на Next,
Много се радвам за това, че от всичко, което ти писах, кусур си намерил в Исляма само за това, че мюсулманина се моли за закрила на Бог от сатаната и щом го пишеш предполагам, че не си наясно с това, че тоалетната, като мръсно място е от любимите обиталища на дявола и не са малко случаите на обсебване от демони и бесове, както ги наричате именно там, можеш да се поинтересуваш. И едно важно уточнение молитвата се прави преди влизане в тоалетната, а иначе там е абсолютно забранено Богословието.
Бях забравил да ти пейстна мнението на автора публикувал писмото, за което говореше, то е много малко след това, което ти си пейстнал от писмото, но най-вероятно без да искаш :wink: си го пропуснал -
Ето защо в часа, предопределен в “книгата на небето”, когато ще стане възсъединяване на римо-католиците с православните (това е предсказание на Сатаната, затова не може да му се доверяваме. — Ред.), те пред своето лице ще срещнат повече от милиард “католици” на Луцифер.
Next, искам да попитам, на кои предсказания трябва да се вярва на сатаната, само тези в които предсказва относно Исляма или и тези за християнството.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет фев 22, 2013 9:15 pm

Ахмед, това за тоалетните което пишеш е разбираемо, но ми е странно чак толкова да се старае в молитвата. Например за тоалетна да прекрачи човек да се помоли, а като прекрачва кръчма да не се сети (ако не се сеща де).
Няма да спорим де - нещата са що-годе ясни, няма да избдребняваме.

Иначе на оня сатанински "папа" му се иска това за което пишеш да стане. То може и да стане в последните времена, защото много отстъпници ще се появят. Но пък отстъпника какъв православен ще е? Верни на Бога ще останат, това е сигурно...

Колкото до въпроса ти, на кого да вярваме: прочети това, кое ти казах, ако имаш желание. Там е и моя отговор.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб фев 23, 2013 9:21 am

Здравей, Next!
Питаш дали човек трябва да се моли и когато влиза в кръчмата- ще ти отговоря, че виното, алкохола, всякакви други упойващи вещества, както и хазарта във всичките му форми, както и всичко онова, което по някакъв начин вреди на здравето, като тютюнопушенето е забранено за мюсулманина и не само това, той не трябва и да участва по някакъв начин в добиването, транспорта и търговията с тези неща, същото е положението за дейности свързани с вземането и даването на лихви, така че няма как мюсулманин да отправя молитви към Бог за закрила и подкрепа в нещо, което е забранено. Но ако все пак се наложи да влезне в кръчмата, но не с цел да върши забранени неща, ще е редно да се помоли за закрила от самото място, като мръсно. От друга гледна точка тоалетната е място, което човек посещава във връзка с естествените нужди, които Бог е заложил в нас, а кръчмата по начало е място, където човек губи разсъдъка си, отдалечава се от Бог и върши в последствие срамни неща. Съществуват и изключения, при които човек за да запази живота си, може да престъпи някои от тези неща, но то да е в рамките само на необходимото и след това да помоли Бог за прошка.
Пратеника Мохамед ни е известил, че низпосланото му е завършека на цялостната Божия религия от времето на Адам до неговото време и че вкрайна сметка то изкичиства и разполага духа и тялото на човека до най-доброто положение, затова са и повечето неща, които се налага да върши човек и да отделя по-голямо внимание, в замяна на което Бог обещава най-добрата закрила, предпазване и доброто на човека и на земята и на небето, но естествено за онези, които спазват тези повели.
В християнството също има подобни неща, но повечето от тях са забравени и много малко от християните са наясно.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » съб фев 23, 2013 1:01 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб фев 23, 2013 6:22 pm

Здравей,Мишо!
Относно това дали да поставяме душата или тялото на първо място или второ място, като проблем си го изфабрикува сам, аз не съм ти писал, че едното е пред другото, та да се налага да правиш коментари в тази насока. Мнението ми е , че след като Бог е създал човека от дух и тяло, то грижата за тях трябва да върви паралелно, и едно и другото са Божи дар и творение за всеки човек и като такива следва да полагаме подобаваща грижа и за двете. В Живота ни на Земята тялото не може без душата и обратно, и телесното и духовно здраве здраве са от съществено значение, за нормалния живот и улеснение, чрез което вярващия може да докаже преданноста си към Бог и който ги притежава не трябва да се отнася пренебрежително, нито към духа нито към тялото. Ако не пазиш тялото си от пошлите неща, като например от опияти, прелюбодеяния, лоша лична хигиена и т.н, каква ще бъде душата тогава, още повече, че в този случай, чрез тялото човек може да заслужи изтезание на душата и в земния живот и в отвъдния живот.
Виждам, че като голям почитател на хомото, отново си го лепнал към коментара си, без да кажеш, защо така мислиш и как е кацнало това в главата ти. В следващите редове ще изложа една абстракция, която аз в никакъв случай не споделям, но ще ти я дам, за да ти докажа, че аз имам много по-голямо от теб основанние да предполагам препоръка от страна на християнството към хомото.
Хайде сега Мишенце, кажи ми ти, нали знаеш, колко потентен е бил Пратеника Мохамед, а можеш ли да дадеш някакво доказателство за мъжките способности на Иисус за целите му 33г. и бил ли е въобще с жена и защо не е имал семейство и не може ли, ако съм неразумен и недоброжелателен като теб, да заявя, че това е открит призив за хомо. Ето аз ти дадох евентуална причина поради, която мога да твърдя, че подобна мерзост е присъща за християнството, а ти до сега не си дал нищо за твърдиш, че то е присъщо за Исляма. Отново ще кажа, че това не го мисля и допускам по никакъв начин и с това нека никой не се засяга, но нека е причина да престанеш с глуповатото ти заяждане. Мисля, че сега ще разбереш, за положението, в което ме поставяш с несправедливите ти обвинения, чрез всеки твой коментар.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед фев 24, 2013 3:24 pm

Привет на всички!
Искам да направя едно "лирическо" отклонение от темата и да споделя накои неща, които съм ги казвал и преди но, явно, че някои хора или нe са го разбрали или e не са го прочели. Моето присъствие тук не е, за да принуждавам някого да променя религията си или да заобича Исляма, намерението ми е, доколкото са ми възможностите и доколкото Господ ми позволи, разбира се, да огранича наложилите се предубеждения, невежество и предразсъдаци относно същността на тази религия. Редно поне според мен е, че всеки човек независимо от религия, националност или някакво друго съществуващо разделение на този свят, да има право и възможност да получи истинното знание за нещата и положението, в което се намира. По отношение на вярата, Бог на всеки разумен е вменил отговорност и задължение да го опознае и да му служи по подабаващ начин, за което ще му се потърси сметка на съдния ден, като при това положение, ако човек има вяра в Създателя му е дори длъжен да търси и обогатява знанието и вярата си, а защо ли? Вярващите съвременници/юдеи/ на Иисус не биха го приели за такъв, какъвто е бил в действителност и не биха му повярвали, ако са имали изкривено знание за него и това към, какво призовава, защото всеки могъщ магьосник може да прави чудеса, но разликата от пророците им е, че те не призовават да се служи на Бог, нямат тяхната нравственост и отношения към хората, не са загрижени за Божиите ценности, които трябва да притежават те и обществото, като, не призовават, към смиреност и подчинение към Бог и т.н. Всеки вярващ е длъжен да използува дарения му разум и въз основа на придобитото знание, да го използува в цялостното си Богослужение, във всеки аспект и момент на живота си, като идеята ми е, че при погрешно знание не можем да вземем вярното решение и да имаме правилното отношение към Бог, към себе си или към различните от него, като последните не е длъжен да обича, но е длъжен да се съобразява и да се отнася справедливо с тях, а ако пък има правилното знание за тях и се научи да ги разбира, ще е по-добре за него самия и обществото, защото това ще предизвика правилната комуникация и съжителство с тях. Аз, за разлика от Бог, не мога да накарам Мишо да заобича религията ми , но мога да го известя за истината от нея и той да има подобаващо и справедливо отношение към нея и хората, които я изпълняват, а не да бъде проводник на незаслужена и неосъзната омраза, нещо от което не може да има изгода никой от чевешкия род, а кой крив и кой прав е работа на Бог в съдния ден.
Давам един линк към видео, показващо реално огромната прилика между основните 3 религии и неща, които умишлено се скриват или изкривяват и от които само сатаната е доволен.
http://www.vbox7.com/play:m79b61a2
Нека Бог улесни и напъти всички към правилния път към него.Амин.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » нед фев 24, 2013 6:01 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед фев 24, 2013 6:02 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед фев 24, 2013 8:06 pm

Ахмед, за да не се получават патови ситуации като в тази тема, в която се явяваш разбивач на митове за исляма, а те против желанието ти се утвърждават още повече, защо не пишеш по-конкретно и на съответното място, в раздела ислям? Преди пишеше по отделни богословски въпроси и беше далеч по-полезно, защото християните и в частност православните ти отговаряхме според нашата вяра и така и ти научаваше по нещо, а сега какво очакваш, да плеснем с ръце и прегърнем твоите убеждения ли? Едно от нещата например, които за мен са абсолютно неприемливи при вас, е иконоборството и с радост бих обсъдила с теб на какво точно го базирате, даже бих отворила тема на съответното място. Тази тема тук е за Апокалипсиса и ще е интересно да представиш някакви текстове или убеждения на твоите единоверци - кога ще настъпи, какви ще са признаците и т.н., защото и сред християните има немалко несъгласия по въпроса. Щях да те питам за антихриста, но е логично при вас такова понятие да не съществува, при вас по-скоро би се казвал антимохамед :) Кажи сега какво мислиш за края на света, ще се възцари ли сатаната или ще има земен рай.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » нед фев 24, 2013 9:06 pm

Ами защото Вен4е тра-ла-ла. Знаеш ли че е казано с такива поганци свински да не се дискутира а ? Или ти тра-ла-ла.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед фев 24, 2013 9:18 pm

Мишо, ти ще да си некой неразкрит Павароти. Има тема и за теб - в раздел разни, "Каква музика слушате", хващай микрофона и почвай.

Върни се в “нови категории и форуми”