Сектите - промиване на мозъци

предложете нови секции към този форум
Ортодокс
Потребител

Сектите - промиване на мозъци

Мнениеот Ортодокс » вт юли 21, 2009 6:32 pm

България приема Християнството през 865 г. когато св. цар Борис I Покръстител покръства в православната вяра целия български народ. Още тогава този славен български владетел и държавник е прозрял, че държавата ще оцелее само като отхвърли езичеството и приеме Православието. И пред тази велика мисия княз Борис I не се е спрял пред нищо - пожертвал е 52 езически рода, които са се съпротивлявали и са създавали разкол сред народа. Пожертвал е и сина си Владимир Расате, който е отстъпил от бащината клетва и е разрушавал църкви, искайки да върне езичеството. Княз Борис I е повярвал в Христос под влиянието на сестра си. Езичниците не могат да й простят това и я убиват.
На всички е известно, че след приемането на Християнството България става водеща военна, политическа и културна сила в Европа по времето на Златния век на цар Симеон I Велики. Тогава той стига с войските си до Константинопол. Тогава именно Византия ни плаща данъци. Това е най-голямата мощ на България в цялата й история. Още преди това княз Борис I приема българската азбука от св. Климент Охридски - ученика на българските братя св.св. Кирил и Методий.
По време на пет-вековното турско робство Православието ни съхрани и запази като нация и държава. Най-великият българин Апостолът на българската свобода Васил Левски - Дякон Игнатий преди да стане ръководител на българската национална революция е бил монах. И до края на живота си е останал силно религиозен православен човек. Православните църкви са били убежище на българите в най-тежките им моменти. Не случайно българите са се укрепили в църквите по време на жестоките кланета в Батак и Перущица.
Православните ценности са непреходни. `Без Православието днес нямаше да има нито българска държава, нито българска азбука. Единствено Православието води началото си от Христос и не е променило или отстъпило нито дума от заветите на Господ. За разлика от това след Великия разкол през 1054 г. Западната (Католическа) църква отпада от Православието. След това в периода на т.нар. Реформация от Католическата църква произлизат много секти и разколи, които нямат нищо общо в Христовото учение и грубо нарушават каноните на Църквата. А някои секти дори открито се гаврят с Бога. Възникват всевъзможни течения - евангелизъм, баптизъм, петдесятничество и т.н.
В последните 20 години в България се наблюдава масова експанзия на изключително агресивни секти, подстрекавани от чужди "пастори" - Свидетели на Йехова, Муун, мормони, адвентисти, лютерианство и прочие подобни. Същите тия небългарски "пастори", финансирани от външни кръгове лъжат и промиват мозъците на заблудени и наивни хора и проповяват някакви лъжерелигии, нямащи нищо общо с Библията и учението на Христос. Тия вбесени сектанти най-нагло лъжат хората, обират им парите и погубват невинни човешки души. Някой от сектантите, подвели се по тези грандиозни лъжи, стигат и до самоубийство - случаите са много.
Именно затова държавата трябва да е много строга към тези секти. Защото и според Конституцията традиционната религия в България е Православието. Затова в училищата трябва да се въведе православно вероучение и в семейството родителите да възпитават от рано децата в ценностите на Православната Църква.
Защото благодарение на Православната Църква днес има държава България и пишем на българска азбука. И никакви измислени сектанти нямат право да хулят Православието и да лъжат българския народ, който е приел Православието преди около 1200 години и благодарение на това се е спасил и съхранил и през най-тежките години на своята история. Православната Църква ще пребъде до свършека на света и никой не може да я унищожи.
Ортодокс
Потребител

Re: Сектите - промиване на мозъци

Мнениеот Ортодокс » вт юли 21, 2009 6:33 pm

Нека пазим Българската вяра - Светото Православно Християнство - като зеницата на очите си!
Православна България над всичко!
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » съб дек 12, 2009 12:24 pm

За мен най-силна е православната вяра; въпреки че аз не съм типична нейна представителка, тъй като понякога изразявам и свое, по-различно мнение. Но тя не случайно се казва ПРАВОСЛАВНА ИЛИ ТОЕСТ - ПРАВО-СЛАВНА - ТОЕСТ - ПО ПРАВИЛЕН НАЧИН СЛАВИ ГОСПОДА!!!
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » чет ное 18, 2010 7:40 pm

pavlina
Потребител

Мнениеот pavlina » нед дек 19, 2010 1:47 pm

Вече има толкова много секти и т.н. че да го е страх човек на какво ще попадне.. За това нека всеки носи своята всяра във себе си!
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » нед дек 19, 2010 9:28 pm

Евала Ортодоксе,

в твое лице се вижда истинското лице на православието.....
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пон дек 20, 2010 5:34 am

Нека ви кажа как откликнаха българските православни, на моето търсене на истината, докато бях протестант. Единствения, който ми подаде ръка беше едно семинаристче. Докато той според силите си ми отговаряше на многото "Защо?" които имах, неговите съученици дойдоха да ми се присмеят. И там, в семинарията на мен, търсещия и питащия, те с присмех заявиха: "Иконоборец".

По-късно, един от тените преподаватели се опитваше да ме разубеди да изучавам отците, че били трудни за разбиране. Аз му казах колко съм възхитен от книга на Майендорф, а той ми хвърли още една кофа срудена вода - "Првода на книгата е много лош - чак до неузнаваемост."

Един ревностен свещенник ме изгони от православната библиотека, защото му зададох въпрос свързан с вярата и спасението. "Махай се. Отивай си при твоите протестанти. И тука ли дойдохте."

Бог да бъде милостив към всички тях. Но ето какво помня от православието в България - така бе откликнато на моето търсене. Добре че дойдох в Америка, та да ми обърнат внимание и да отговорят на въпросите ми. Те ми помогнаха с чисто сърце да направя това което много исках - да стана част от православната църква.

Kолко ли протестанти са изгонени от църквата?!
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон дек 20, 2010 9:41 am

тодоре
Потребител

Мнениеот тодоре » пон дек 20, 2010 10:42 am

Да станеш православен не е като да си смениш козинката, трябва вътрешно преобразяване.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон дек 20, 2010 11:03 am

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пон дек 20, 2010 10:11 pm

А моето мнение е че всички са от един дол дренки.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон дек 20, 2010 10:38 pm

Тая мисъл е логично следствие от подписа ти, в който няма нищо християнско. Във всички времена доверяването на собствения разум в областта на религията е равносилно на самоубийство.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » вт дек 21, 2010 4:32 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт дек 21, 2010 4:57 pm

Дразни ме, защото не е истината. Без четене на много книги, без допитване до свещеници и обикновени християни (много!), без постоянно лекуване на съмненията чрез Божественото Откровение - Писанието и Преданието - човек се хързулва много лесно по надолнището, без да се усети, но проблемът е, че го прави с усмивка ;)
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пон дек 27, 2010 9:36 pm

Върни се в “нови категории и форуми”