Satanic Way

предложете нови секции към този форум
Heart
Потребител

Мнениеот Heart » ср фев 28, 2007 8:55 pm

hiphopsusel
Потребител

1

Мнениеот hiphopsusel » съб мар 10, 2007 10:44 pm

няма бял дявол както и няма лайд метъл.метъла е сатанинска музика и трябва да бъде прокълната както всичко ама всичко зло!!мисълта ми е може и да съществува като понятие ама не може метъла е зло и не може да съществува бяло зло!!!това е проклятие!!!!!
Ангел Небесен
Потребител

Re: 1

Мнениеот Ангел Небесен » ср мар 14, 2007 10:17 pm

hiphopsusel
Потребител

1

Мнениеот hiphopsusel » чет мар 15, 2007 11:45 pm

moisei3
Потребител

Мнениеот moisei3 » пет мар 16, 2007 12:16 am

forerunner
Потребител

Мнениеот forerunner » пет мар 16, 2007 2:13 am

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пет мар 16, 2007 7:14 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » вт мар 20, 2007 11:09 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » чет мар 22, 2007 9:43 pm

Aleksis
Потребител

Мнениеот Aleksis » ср мар 28, 2007 12:44 am

Пиша във тази тема, защото видях глупост, която ме издразни. Някой(съжелявам но просто ме мързи да видя ника му) беше приравнил любимата ми група IRON MAIDEN и музиката им със тази на king dimond. Аз съм си метълче и мога да ви кажа, че двете групи нямат нищо общо като идеология на музиката и начин на живот. Мейдън като хора са много свестни, весели, лъчезарни и вярващи християни.Прочел съм им всички текстове на песни изгледал съм почти всички възможни техни концерти и мога да твърдя, че тяхната музика няма нищо общо със Сатанизма. Вярно е че се споменава Сатаната в някой от текстовете им, но това няма за цел да го възхвалява, а само показва, че има такава зла сила. А като цяло в последния им албум примерно става въпрос за цената на живота на войника, колко лошо и ужасно нещо е войната. Не твърдя, че са християни за пример, те са всъщност едни съвсем обикновенни хора, на които незаслужено се лепва етиката сатанисти.
В метъл музиката има още примери за вярващи християни. Megadeth не свирят на сцена с групи оплюващи Христа! Барабаниста на Accept свири в група която е от стила Christian Metal! (но вас така и така не ви вълнува кой знае колко така че спирам до тук) Малко за стиловете в метъла тъй като те са мноооооооооооого:
Iron Maiden, Accept-Heavy Metal
Megadeth, Metallica- Trash Metal
Сатанинските групи, които и мен ме дразнят, са най-вече от така наречения стил блек метъл.
Понеже споменах че има голямо разнообразие от стилове в метъла да си продължа: power metal, death metal, gore metal, doom metal, progressive metal, glam metal, nu metal и още, за които не се сещам в момента. Естествено, че не слушам всички тези стилове.
Друг форумец, който ме учуди със резките си заключения и отсъждания hiphopsusel. A бе пич както ти казаха и другите карай я по-полека може да не съм прочел целия Нов Завет, но мога да твърдя, че ти засега нямаш особен напредък във духовното си израстване(не че аз имам, но поне не се опитвам да доказвам противното). Стигнах до този извод най-малкото заради факта че анатемосваш така лекомислено неща от които си нямаш и бегла представа. Не искам да те обиждам, както и който и да е от този форум, но недей да се изказваш неподготвен по теми за които си некомпетентен.
Другите примерно приеха всичко доста по спокойно вземи пример от тях! Те са стабилни пичове, които цепят мрака.
hiphopsusel
Потребител

1

Мнениеот hiphopsusel » чет мар 29, 2007 1:17 pm

Aleksis
Потребител

Мнениеот Aleksis » пет мар 30, 2007 1:04 am

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон апр 02, 2007 8:29 pm

Уважаеми Aleksis, тази тема не е точно за хеви метъл музиката, а за отношението на някои (според мен повечето) християни към ЯВНИТЕ признаци на злото. Много добре разбирам какво искаш да кажеш; и искам да те уверя, че не е необходимо да правиш някакви "самопризнания" кое е християнско и кое не в тази музика. НИКОЙ не може да ти държи сметка, какво слушаш и ЗАЩО го слушаш; ти имаш съвест (гласът на Бога) като всички останали и сам ще прецениш СВОБОДНО и според собствените си сили кое е зло и кое не.
По оношение на Iron Maiden; те също имат една песен Bring your daughter to the slaughter....., което не е никак християнско с което не искам да кажа, че са адски изчадия, а само че и те имат залитания към "мрачната" сфера.
Писано е "Гневете се, но не грешете!". Така че дано твоята "буйна младост" да е насочена към разобличаване и отхвърляне на злото, а не на лесното му приемане и оправдаване. :)
Aleksis
Потребител

Мнениеот Aleksis » вт апр 03, 2007 8:30 pm

Ангел Небесен, аз никого не оправдавам нито се стремя към лесно приемане на злото. Съвсем случайно попаднах на този форум. Единствената причина за миналите ми два поста беше, че Iron Maiden бяха приравнени към тези явни признаци на злото KingDimond.
hiphopsusel
Потребител

1

Мнениеот hiphopsusel » пон апр 09, 2007 12:56 am

abe alexis
1vo
VSICHKI METUL GRUPI priemat za svoi znak petoluchkata.VSICHKI dori i tezi koito ne go izpisvat na oblojkata.izvoda kakuv e - spri da slushash metul, da piesh ot "chashata na Boga" i "besovskata chasha".nima iskash da piesh i ot dvete chashi?pii samo ot chashata na Bog!
2RO
kakvo te kara da mislish che moiata dusha ne e cherna kato ada??tova che moiata dusha e cherna kato ada tova ne znachi che ne se stremia kum Bog i go obicham!!!Az vupreki che dushata mi e takava(za ogromno sujalenie) obicham BOg!!
moje bi filma ghost rider e prav:"vsiako pokolenie si ima edna dusha prokulnata da se skita" da ne bi tova da sum az??????

Върни се в “нови категории и форуми”