АЛЛАХ

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
plamen
Администратор

моля обърнете внимание

Мнениеот plamen » чет юни 08, 2006 1:50 pm

емир, моля обърнете внимание на това, в какъв форум публикувате цитати от Корана. това не е ислямски сайт, а православен. ако имате въпроси, свързани с православието, можете да ги зададете, но да публикувате текстове от Корана без коментар не е приемливо за това място. оставям първия ви постинг, но следващи с подобно съдържание (просто цитати, без въпроси или коментар) ще се наложи да изтрия, при цялото ми уважение към изповядваната от вас религия.

поздрави
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт юни 13, 2006 1:03 pm

Емирчо, след като си решил да ни запознаваш с корана и аллах не пропускай да споменеш и местата в който се споменава за нечистата кръв на неверниците, която трябва да напои свещената "ваша" земя, както и необходимостта "правоверните" да се интегрират в обществото на "неверниците" и да разбият тяхната общност или нещо подобно.
Иначе с тези цитати показваш единствено твоето съпричастие към исляма и ако си мислиш, че ще провокираш някакво чувство на "просветление" у вярващият в Бог Христос дълбоко се заблуждаваш; не се напъвайте (някои мюсулмани) да "осветлявате" с вашата "истина" "друговерците".
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон юни 19, 2006 12:09 pm

Аз бих добавила с подкрепа на "Ангел Небесен" - "Еmir" да каже да свещенната война "ДЖИХАТ" - в корана е описана като всещенна война, война на вярата , исляма срещу християнския свят ... за всяко убийство на неверник (тоест на християнин) , горе на небето те очакват 40 девици ....хахахахаха ... да ти кажа Еmir , отдавна девиците са се свършили ... , не гледай само от твойто минаре , гледай от всички минарета - тоест , не ни давай пасажи от Корана , които не показват същността на това в което "вие" вярвате :)
точка
Потребител

Мнениеот точка » чет авг 17, 2006 5:01 pm

(:::::::
Е и от толкова време този Емир не е отговорил. Тази тема е добре май да се изтрие.
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 11:36 am

актех?

Luk 19:27 А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.

Mat 10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.
Mat 10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;

Luk 12:51 Мислите ли, че съм дошъл да дам мир на земята? Не, казвам ви, но по-скоро раздяла.

а за 40 девици:

Mat 19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

значи 100 девици при христяните?

това не е ли същото като жихад?или нещо бъркам?
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 12:57 pm

jesus is muslim

Не правилно си разбрал - евреите не са мюсюлмани .... така, че може да си поправиш ника :)

Лука

Код: Избери всички

19:22 Господарят му казва: От устата ти ще те съдя, зли слуго. Знаел си, че съм строг човек, който задигам това, което не съм положил, и жъна което не съм сял;
19:23 тогава защо не вложи парите ми в банката, и аз като си дойдех, щях да ги прибера с лихвата?
19:24 И рече на предстоящите: Вземете от него мнасата, и дайте я на този, който има десетте мнаси.
19:25 (Рекоха му: Господарю, той има вече десет мнаси!)
19:26 Казвам ви, че на всеки, който има, ще се даде; а от този, който, няма, от него ще се отнеме и това, което има.
[b]19:27 А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.[/b]
19:28 И като изрече това, Исус вървеше напред, възлизайки за Ерусалим.

Става въпрос за този който има и за този който няма! Това е притча и понеже не знаеш те съветвам да я прочетеш цялата :)

Матея

10:31 Не бойте се, прочее, вие сте много по-скъпи от врабчетата.
10:32 И тъй, всеки, който изповяда Мене пред човеците, ще го изповядам и Аз пред Отца Си, Който е на небесата.
10:33 Но всеки, който се отрече от Мене пред човеците, ще се отрека и Аз от него пред Отца Си, Който е на небесата.
10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.
10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;
10:36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му.
10:37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;
10:38 и който не вземе кръста си и не върви след Мене, не е достоен за Мене.

Да ще се обърнат един срещу друг , защото Бог е спасил някои от тях , а не всичките :) ... прочети цялото

12:48 А онзи, който не е знаел и е сторил нещо, което заслужава бой, малко ще бъде бит. И от всеки, комуто много е дадено, много и ще се изисква; и комуто са много поверили, от него повече ще изискват.
12:49 Огън дойдох да хвърля на земята; и какво повече да искам, ако се е вече запалил?
12:50 Но имам кръщение, с което трябва да се кръстя; и колко се утеснявам докле се извърши!
12:51 Мислите ли, че съм дошъл да дам мир на земята? Не, казвам ви, но по-скоро раздяла.
12:52 Защото от сега нататък петима в една къща ще бъдат разделени, трима против двама, и двама против трима.

Това е същото :)

19:25 А учениците, като чуха това, зачудиха се твърде много и думаха: Като е тъй, кой може да се спаси?
19:26 А Исус ги погледна и рече им: За човеците това е невъзможно; но за Бога всичко е възможно.
19:27 Тогава Петър в отговор Му рече: Ето, ние оставихме всичко и Те последвахме; ние, прочее, какво ще имаме?
19:28 А Исус им рече: Истина ви казвам, че във време на обновлението на всичко, когато Човешкият Син ще седне на славния Си престол, вие, които Ме последвахте, тоже ще седнете на дванадесет престола да съдите дванадесетте Израилеви племена.
19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.
19:30 Обаче мнозина първи ще бъдат последни, а последните първи.

Не четеш целите пасажи и това ти е грешката. Ти си светски човек и си мислиш , че Исус е обещал злато и девици. Никъде не в цитата не пише "Ще получи 100 девици", но нали се сещат , че жена ти не може да е девица след като си спал с нея ?!!! Нещо тука се разминаваш. Бог няма да ти даде 100 Коли , 100 къщи , 100 блузи , 100 деца , 100 жени -> след като отидем в Царството Му ще сме пременени. Няма да го има грешното естество - с което ти в мемента мислиш за коли , пари , жени и т.н. :)
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 4:01 pm

каква беше мисята на исус тогава ако не (жихад )щом е казал:

Luk 12:48 А онзи, който не е знаел и е сторил нещо, което заслужава бой, малко ще бъде бит. И от всеки, комуто много е дадено, много и ще се изисква; и комуто са много поверили, от него повече ще изискват.
Luk 12:49 Огън дойдох да хвърля на земята; и какво повече да искам, ако се е вече запалил?
Luk 12:50 Но имам кръщение, с което трябва да се кръстя; и колко се утеснявам докле се извърши!
Luk 12:51 Мислите ли, че съм дошъл да дам мир на земята? Не, казвам ви, но по-скоро раздяла.

-------------

Luk 22:36 И рече им: Но сега, който има кесия, нека я вземе, така и торба; и който няма кесия нека продаде дрехата си и нека си купи нож;
----------------
а от старя завът това е много опасно:

Eze 9:6 старци, юноши и девици, младенци и жени избийте съвсем; но не се приближавайте при никого от ония, върху които е белегът; и започнете от светилището Ми. Прочее те започнаха от старейшините, които бяха пред дома.

може ли малко обяснение?

Mat 19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

понеже сам чел библията затова питам за не ясните неща,

например в рая дали ще бадем с тела или не?

Става въпрос за този който има и за този който няма! Това е притча и понеже не знаеш те съветвам да я прочетеш цялата

а ако нямаш проблем имам още повече от 150 въпрос .уча от балкани от islam-bg.net. може да доидете в форум ,тои има доста интересни нещаможе един дебат с него по палталк програмата.
:D :)
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 4:15 pm

Освен ако не си Теолог или Историк няма смисъл да водим този разговор. Ясно се вижда , че не познаваш словото. Вижда се също , че не мислиш сам , а с помощта на други хора.

Ако имаш въпроси свързани с Исус и с Библията - питай.
Ако искаш да си водиш някакъв "чат" на тази основа - няма да стане :)

9:9 И Той ми рече: Беззаконието на Израилевия и на Юдовия дом стана твърде голямо; земята е пълна с кръв, и градът пълен с извращение на съд, защото си думат: Господ е напуснал земята, и: Господ не вижда.
9:10 Затова, и от Моя страна, окото Ми няма да пощади, и Аз няма да покажа милост, а ще възвърна постъпките им върху главите им.
9:11 И, ето, облеченият в ленено мъж, който имаше на кръста си мастилницата, даде отчет за работата, като каза: Направих както Ти ми заповяда.

пак не четеш правилно ...чети целите глави и размишлявай за какво точно пише :) ... това е моя съвет
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 5:13 pm

значи не може да водиш разговор с мен? и да отговориш на моите въпроси?

Mat 10:33 Но всеки, който се отрече от Мене пред човеците, ще се отрека и Аз от него пред Отца Си, Който е на небесата.

да кажем че искам да стана христянин,това ли е отговор на моите запитания?
трябва да съм теолог или историк?

да знаеш че именно съм завршил история спецялност архивистика и помощни науки.и съм познат с името :balkani.!!!!!!!!!!!!!!! в
www.paltalk.com.

водя дебати на арабски англииски френски български и гръцки.

така че даваи отговор и благодаря предварително.
имам доста въпроси в http://www.islam-bg.net/ ама христяните с които дебатирах се отказаха вече.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 7:31 pm

Възможно е да са се отказали , защото не искаш да приемеш Истината.

Искаш да станеш християнин - ами стани. Откажи се от Аллах и приеми Бог !!!
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 7:51 pm

Откажи се от Аллах и приеми Бог !!!

kak исус наричал бог тогава? а един англичанин как нарича бог? един грък,или испанец?

искам точната дума .щом аллах не ти харесва.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 8:23 pm

Ами нарича се Бог ... Бог си е Бог
Той има три лица - Бог Отец , Бог Свят Дух и Бог Син :)

Исус е наричал Бог ... както "татко" , така и Отче Явно си мислиш че думата "Аллах" на всички езици се казва Аллах е на арменски не е така ...щото тя е "Часдвадз" или просто "Тик". Ако това си имал предвид под "искам точната дума" :)
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » съб яну 20, 2007 12:26 pm

благодаря за отговор
вече виждам че сериозно искаш да ми обясниш ,много оценявам твои жест.но все пък имам въпроси по това отнощение.

Mat 27:46 А около деветия час Исус извика със силен глас и каза: Или, Или, лама савахтани? сиреч: Боже Мой, Боже Мой, защо си Ме оставил?

'или или 'е по близо от бог или от аллах

думата АЛЛАХ не може да се умножи,както бог:богове. dieu:dieux.
god:gods. teos:teii. и .................

относно
Исус е наричал Бог ... както "татко" ,

как ще обясниш това?

Joh 20:17 Казва й Исус: Не се допирай до Мене, защото още не съм се възнесъл при Отца; но иди при братята Ми и кажи им: Възнасям се при Моя Отец и вашия Отец, при Моя Бог и вашия Бог.
Heart
Потребител

Мнениеот Heart » съб яну 20, 2007 2:41 pm

Драги jesus is muslim или balkani :lol: Всъщност, както е казал поетът, името ви е легион :D
Понякога посещавам горецитирания от теб сайт и чета форума, а и пиша от време на време. Не съм обсъждал лично с теб някоя тема, но съм чел постовете ти, които искрено ме забавляваха! Радвам се, че дойде и тук, защото така повече хора ще получат възможността да се запознаят с един образцов мюсюлмански ритор!

Християните, с които "дебатираше", не се отказаха, а според мен просто намериха за безпредметно да се занимават с псевдоаргументите ти и с превдонаучния ти стил на спорене.

Ти вече демонстрира част от "уменията" си - например да цитираш по един стих, а после да обобщаваш. Добре, че Aktex се постара да ти даде по-обширни цитати - нещо, което всеки един грамотен "архивист" би трябвало да знае и прави ;) Затова ще ти припомня само една препоръка, която Radoslav беше отправил към теб /или към някой от подобните ти съфорумци/: не се цитира Библията, като извадим едно изречение от контекста!

Вече го писах и на друго място, но ще повторя и тук: Моля, не прехвърляй тук конкурентно-съравнователния стил на islam-bg.net! Прекалено груб е за този форум!

А иначе: още веднъж те приветствам с "Добре дошъл" в Православие България!
moisei3
Потребител

Мнениеот moisei3 » съб яну 20, 2007 5:45 pm

Послание на Йоана 4:2 По това познавайте Божия Дух:Всеки дух,който изповядва ,че Исус Христос дойде в плът, е от Бога;
3. а никой дух ,който не изповядва Спасителя, не е от Бога;
и това духът на Антихриста .
4. Вие сте от Бога ,дечица ,и победили сте ги;защото по-велик е Онзи ,Който е във вас от онзи ,който е в света.

Върни се в “нови категории и форуми”