АЛЛАХ

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
plamen
Администратор

моля обърнете внимание

Мнениеот plamen » чет юни 08, 2006 1:50 pm

емир, моля обърнете внимание на това, в какъв форум публикувате цитати от Корана. това не е ислямски сайт, а православен. ако имате въпроси, свързани с православието, можете да ги зададете, но да публикувате текстове от Корана без коментар не е приемливо за това място. оставям първия ви постинг, но следващи с подобно съдържание (просто цитати, без въпроси или коментар) ще се наложи да изтрия, при цялото ми уважение към изповядваната от вас религия.

поздрави
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт юни 13, 2006 1:03 pm

Емирчо, след като си решил да ни запознаваш с корана и аллах не пропускай да споменеш и местата в който се споменава за нечистата кръв на неверниците, която трябва да напои свещената "ваша" земя, както и необходимостта "правоверните" да се интегрират в обществото на "неверниците" и да разбият тяхната общност или нещо подобно.
Иначе с тези цитати показваш единствено твоето съпричастие към исляма и ако си мислиш, че ще провокираш някакво чувство на "просветление" у вярващият в Бог Христос дълбоко се заблуждаваш; не се напъвайте (някои мюсулмани) да "осветлявате" с вашата "истина" "друговерците".
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон юни 19, 2006 12:09 pm

точка
Потребител

Мнениеот точка » чет авг 17, 2006 5:01 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 11:36 am

актех?

Luk 19:27 А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.

Mat 10:34 Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож.
Mat 10:35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й;

Luk 12:51 Мислите ли, че съм дошъл да дам мир на земята? Не, казвам ви, но по-скоро раздяла.

а за 40 девици:

Mat 19:29 И всеки, който е оставил къщи, или братя, или сестри, или баща, или майка, [или жена], или чада, или ниви, заради Моето име, ще получи стократно и ще наследи вечен живот.

значи 100 девици при христяните?

това не е ли същото като жихад?или нещо бъркам?
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 12:57 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 4:01 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 4:15 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 5:13 pm

значи не може да водиш разговор с мен? и да отговориш на моите въпроси?

Mat 10:33 Но всеки, който се отрече от Мене пред човеците, ще се отрека и Аз от него пред Отца Си, Който е на небесата.

да кажем че искам да стана христянин,това ли е отговор на моите запитания?
трябва да съм теолог или историк?

да знаеш че именно съм завршил история спецялност архивистика и помощни науки.и съм познат с името :balkani.!!!!!!!!!!!!!!! в
www.paltalk.com.

водя дебати на арабски англииски френски български и гръцки.

така че даваи отговор и благодаря предварително.
имам доста въпроси в http://www.islam-bg.net/ ама христяните с които дебатирах се отказаха вече.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 7:31 pm

Възможно е да са се отказали , защото не искаш да приемеш Истината.

Искаш да станеш християнин - ами стани. Откажи се от Аллах и приеми Бог !!!
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » пет яну 19, 2007 7:51 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пет яну 19, 2007 8:23 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » съб яну 20, 2007 12:26 pm

Heart
Потребител

Мнениеот Heart » съб яну 20, 2007 2:41 pm

Драги jesus is muslim или balkani :lol: Всъщност, както е казал поетът, името ви е легион :D
Понякога посещавам горецитирания от теб сайт и чета форума, а и пиша от време на време. Не съм обсъждал лично с теб някоя тема, но съм чел постовете ти, които искрено ме забавляваха! Радвам се, че дойде и тук, защото така повече хора ще получат възможността да се запознаят с един образцов мюсюлмански ритор!

Християните, с които "дебатираше", не се отказаха, а според мен просто намериха за безпредметно да се занимават с псевдоаргументите ти и с превдонаучния ти стил на спорене.

Ти вече демонстрира част от "уменията" си - например да цитираш по един стих, а после да обобщаваш. Добре, че Aktex се постара да ти даде по-обширни цитати - нещо, което всеки един грамотен "архивист" би трябвало да знае и прави ;) Затова ще ти припомня само една препоръка, която Radoslav беше отправил към теб /или към някой от подобните ти съфорумци/: не се цитира Библията, като извадим едно изречение от контекста!

Вече го писах и на друго място, но ще повторя и тук: Моля, не прехвърляй тук конкурентно-съравнователния стил на islam-bg.net! Прекалено груб е за този форум!

А иначе: още веднъж те приветствам с "Добре дошъл" в Православие България!
moisei3
Потребител

Мнениеот moisei3 » съб яну 20, 2007 5:45 pm

Послание на Йоана 4:2 По това познавайте Божия Дух:Всеки дух,който изповядва ,че Исус Христос дойде в плът, е от Бога;
3. а никой дух ,който не изповядва Спасителя, не е от Бога;
и това духът на Антихриста .
4. Вие сте от Бога ,дечица ,и победили сте ги;защото по-велик е Онзи ,Който е във вас от онзи ,който е в света.

Върни се в “нови категории и форуми”