АЛЛАХ

предложете нови секции към този форум
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » ср яну 31, 2007 11:21 am

може би не сте разбрали добре ,моят въпрос пък.

къде исус казал аз сам БОГ И трябва да ми боготворите? къде в библията?

ако четем това от устата на исус:

Joh 20:17 Казва й Исус: Не се допирай до Мене, защото още не съм се възнесъл при Отца; но иди при братята Ми и кажи им: Възнасям се при Моя Отец и вашия Отец, при Моя Бог и вашия Бог.

Act 2:22 Израиляни, послушайте тия думи: Исуса Назарянина, мъж засвидетелствуван между вас от Бога чрез мощни дела, чудеса, и знамения, които Бог извърши чрез него посред вас, както сами вие знаете,

Joh 14:28 Чухте как Аз ви рекох, отивам си, и пак ще дойда при вас. Ако Ме любехте, бихте се зарадвали за гдето отивам при Отца; защото Отец е по-голям от Мене.

тогава защо не боготворите БОГ макр че исус не споменат сам като единственят син?
ето доказателство освен ако искате да отричате старят завът?

Exo 4:22 А ти кажи на Фараона: Така говори Иеова: Израил ми е син, първородният ми;
Exo 4:23 и казвам ти: Пусни син Ми да Ми послужи; но ако откажеш да го пуснеш, ето, Аз ще заколя твоя син, първородния ти.

Psa 2:7 Аз ще изявя постановлението; Господ ми каза: Ти си Мой Син; Аз днес те родих.

има и още нещо. друг път radotr вземи христянски линк.не евреиски да ми покажеш .нали те убиха твои (ГОСПОД)
??????
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср яну 31, 2007 11:31 am

jesus is muslim нали знаеш ,че и ти си евреин :)

Всички сме евреи

все пак са 12 еврейски племена и така .... :)
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » ср яну 31, 2007 2:48 pm

по тъп отговор не съм чул през целя ми живот.

aktex? по добре отказваи ce жено, защото не си на ниво .
а думата (gentiles)??????????????????какво е?????????????????

Mat 10:5 Тия дванадесет души Исус изпрати и заповяда им, казвайки: Не пътувайте към езичниците, и в самарийски град не влизайте;
Mat 10:6 но по-добре отивайте при изгубените от Израилевия дом.

Act 2:11 критяни и араби слушаме ги да говорят по нашите езици за великите Божии дела.

samo евреи ли имаше тогава??????????????????????

but ignorance is a bless aztex and you know that .
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср яну 31, 2007 3:12 pm

Както вече уточнихме Исмаил е родоначалника на арабите (или на мюсюлманите - някои от тука присъстващите нека ми попълне знанията,че не знам много за това.)

А еврейските племена са 12 :)

на цялата планета има само 12 племена :) ... може да ти се струва смешно ... но си е така
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср яну 31, 2007 3:12 pm

Както вече уточнихме Исмаил е родоначалника на арабите (или на мюсюлманите - някои от тука присъстващите нека ми попълне знанията,че не знам много за това.)

А еврейските племена са 12 :)

на цялата планета има само 12 племена :) ... може да ти се струва смешно ... но си е така
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » ср яну 31, 2007 3:38 pm

:shock: :? :D :D :D :D

:lol:

по тъп отговор няма хахахахахахахахахахахахаха

а китаиците от кои племе са? индянците в сащ? ескимо?
slavov
Потребител

Мнениеот slavov » ср яну 31, 2007 5:42 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср яну 31, 2007 5:52 pm

Achko
Потребител

Мнениеот Achko » чет фев 01, 2007 11:38 pm

Драги ми jesus is muslim! Ще се опитам да внеса малко светлина по въпроса ти. Само дано съм го разбрал. Христос е роден от Отца. Раждането Му е станало много преди времето да съшествува. Бог Отец и Бог син Са извън времето. То (времето) не съществува като такова за Пресветата Троица. Докато при хората считай човека нещата не стоят така. Човека е творение, сиреч сътворен, направен. Това е станало след началото, във времето.Не напразно Свети евангелист Йоан започва предговора на Евангелието си с думите: В НАЧАЛО. Не в началото. Още от граматиката за 6 клас знаем, че има минало несвършено време. В НАЧАЛО е именно в такова. Това ясно говори, че времето не съществува за Бога. По въпроса за 12 колена,а не племена, може да се даде такова обяснение. 12 рода, дори да приемем че вероятно се визират всички хора по замята в това няма нищо чудно. Синоптиците, написали евангелията използват т.н. тропи. Биват малки и големи. Те са метафори, първообрази и други литературни прийоми. Така че думите на Христос можем да разберем лесно, само трябва да четем всичко от начало до край, а не отделни стихове. Трябва да се познава и личноста на евангелиста, местоположението на народите, дори политическата обстановка по това време. А че Христос е Бог и трябва да Го почитаме като такъв говори сам по себе си факта, че е единосъщен с Отца и чрез Когото всичко е станало. За справка можеш да се допиташ до решенията на първия и втория вселенски събор.
jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » ср фев 07, 2007 1:54 pm

marst
Потребител

Мнениеот marst » ср фев 07, 2007 5:51 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » вт фев 13, 2007 5:44 pm

jesus is muslim
Потребител

Мнениеот jesus is muslim » вт фев 13, 2007 5:53 pm

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » вт фев 13, 2007 6:06 pm

marst
Потребител

Мнениеот marst » вт фев 13, 2007 7:44 pm

Последна промяна от marst на вт фев 13, 2007 7:54 pm, променено общо 1 път.

Върни се в “нови категории и форуми”