АЛЛАХ

предложете нови секции към този форум
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср фев 21, 2007 10:52 pm

Heart
Потребител

Мнениеот Heart » ср фев 21, 2007 11:05 pm

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет фев 22, 2007 12:31 am

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет фев 22, 2007 9:09 am

marst
Потребител

Мнениеот marst » чет фев 22, 2007 11:33 am

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет фев 22, 2007 12:14 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет фев 22, 2007 1:10 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет фев 22, 2007 1:27 pm

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет фев 22, 2007 1:42 pm

какво значи пък йехова??????????????????????????????

Gen 50:17 Така да кажете на Иосифа: Прости, моля ти се, престъплението на братята си и греха им за злото, което ти сториха. И тъй, прости молим ти се, престъплението на слугите на бащиния ти Бог. А Иосиф се разплака, когато му говориха.
Gen 50:18 После отидоха и братята му та паднаха пред него и рекоха: Ето, ние сме ти слуги.
Gen 50:19 А Иосиф им каза: Не бойте се; нима съм аз вместо Бога?
Gen 50:20 Вие наистина намислихте зло против мене; но Бог го намисли за добро, за да действува така, щото да спаси живото на много люде, както и стана днес.
Gen 50:21 Прочее, не бойте се; аз ще храня вас и челядите ви. И утеши ги и говори им любезно.
Gen 50:22 Така Иосиф остана да живее в Египет, той и бащиният му дом. И Иосиф живя сто и десет години;

-------------

Exo 10:16 Тогава Фараон бързо повика Моисея и Аарона и рече: Съгреших на Иеова вашия Бог и на вас.
Exo 10:17 Но сега, прости, моля, греха ми само тоя път, и помолете се на Иеова вашия Бог да дигне от мене само тая смърт.
Exo 10:18 И тъй, Моисей излезе отпред Фараона и се помоли Господу.

------------
Exo 23:20 Ето, изпращам ангел пред тебе да те пази по пътя и да те заведе на мястото, което съм ти приготвил.
Exo 23:21 Внимавайте на него и слушайте гласа му; не го предизвиквайте, защото той няма да прости престъпленията ви; понеже Моето Име е в него.

не ми казваи че става за исус тук пък?
----------
Mat 18:21 Тогава Петър се приближи и Му рече: Господи, до колко пъти, като ми съгреши брат ми, да му прощавам? До седем пъти ли?

----------------
Mat 18:35 Така и Моят небесен Отец ще постъпи с вас, ако не простите от сърце всеки на брата си.
---------------
Mar 11:26 [Но ако вие не прощавате, то нито Отец ви, Който е на небесата, ще ви прости съгрешенията].
------------

Mat 6:14 Защото, ако вие простите на човеците съгрешенията им, то и небесният ви Отец ще прости на вас.
Mat 6:15 Но ако вие не простите на човеците съгрешенията им, то и вашият Отец няма да прости вашите съгрешения.

абе и ние ли можем да простим греховете на хората!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

не го знаех това, мислих че само бог (отец)които е прощава а се оказа че иосиф ,моисеи ........и ние можем!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

защо не отговаряш тогава на въпросите,или съзнателно бягаш?

само на този отговори които питам за 3 път:

ако исус е бог знае ли тои кога е ден на страшнят съд??????????
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет фев 22, 2007 2:52 pm

Имам работа с клиенти, но си те оставям за по-късно вечерта. За десерт. :D :P
balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет фев 22, 2007 3:27 pm

дано някои клиент да ти прости ако грешиш :lol: :lol: :lol:

само за иехова да не забравиш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gen 2:4

(ALT)

(ASV) These are the generations of the heavens and of the earth when they were created, in the day that Jehovah God made earth and heaven.

(BUL) Това е произходът на небето и на земята при сътворението им във времето, когато Господ Бог създаде земя и небе.

(Darby) These are the histories of the heavens and the earth, when they were created, in the day that Jehovah Elohim made earth and heavens,

(DRB) These are the generations of the heaven and the earth, when they were created, in the day that the Lord God made the heaven and the earth:

(FDB) Ce sont ici les générations des cieux et de la terre lorsqu'ils furent créés, au jour que l'еternel Dieu fit la terre et les cieux,

(FLS) Voici les origines des cieux et de la terre, quand ils furent créés.

(GNB) And that is how the universe was created. When the LORD God made the universe,

(GNT)

(GW) This is the account of heaven and earth when they were created, at the time when the LORD God made earth and heaven.

(JPS) These are the generations of the heaven and of the earth when they were created, in the day that the LORD God made earth and heaven.

(KJV-1611) These are the generations of the heauens, & of the earth, when they were created; in the day that the LORD God made the earth, and the heauens,

(KJVR) These are the generations of the heavens and of the earth when they were created, in the day that the LORD God made the earth and the heavens,

(LITV) These are the generations of the heavens and of the earth when they were created in the day that Jehovah God was making earth and heavens.

(MKJV) These are the generations of the heavens and of the earth when they were created in the day that Jehovah God made the earth and the heavens.

(RV) These are the generations of the heaven and of the earth when they were created, in the day that the LORD God made earth and heaven.

за кого става въпрос тук????бог отец или бог синът??????????????????

кои е този иехова?или елохим?или лорд ?или год?или бог?

исус е толкова мощен както него ?знае всичко както него?

къде исус е казал :аз знам колкото отецът?
къде е казал :аз създадох земята и небето и всичко?
къде е казал: аз съм единственят които прощава?

за десерт говориш ?????????????????????
хахахахахаха
значи си глетнал вече основното ястие преди да знаеш кои го изготвил,исус или павел?
marst
Потребител

Мнениеот marst » чет фев 22, 2007 4:54 pm

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет фев 22, 2007 5:42 pm

marst
Потребител

Мнениеот marst » чет фев 22, 2007 7:36 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет фев 22, 2007 11:07 pm