"Съзидателна визуализация". Какво е това?

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: "Съзидателна визуализация". Какво е това?

Мнениеот zmianatz » нед юни 06, 2010 8:21 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед юни 06, 2010 9:35 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » нед юни 06, 2010 10:25 pm

Космонафт

Хей Етер

Мнениеот Космонафт » пон юни 07, 2010 2:44 pm

Здравей, Етер,

"Гост" съм аз Космонафт....миналият път явно съм забравил да си сложа името.
Колкото до аурата и енергиите. Когато бях в Окулта, аз виждах енергетичната структура на всеки човек. т.е. аурата му, към какво е склонен и т.н. ...Сега разбирам, че съм си въобразявал, че виждам. Аз гледах на хората като ходещи диаграми.
Колкото до теб, вярвай си и си върви пътя тогава докрай. Бъди честен и виж какво има в края на пътя. Понеже се съмнявам, че го вървиш, Просто четеш книжки, на които вярваш. Мечтаеш да вървиш пътя си, мечтаеш да имаш мир, мечтаеш да имаш любов, мечтаеш да имаш братолюбие и толерантност. Ти мечтаеш за неща, които не живееш и никога не можеш да изживееш, съмнявам се че и пробваш.
Това, което вярваш и аз съм го вярвал. Бях и достатъчно упорит и смел да изживя докрай това, в което вярвам. Направи същото и ти и виж какво ще стане. Погледни живота си след време и.....и не си мисли, че такава е кармата ти.

Успех!!!
Aether
Потребител

Re: Хей Етер

Мнениеот Aether » вт юни 08, 2010 9:54 am

Последна промяна от Aether на ср юни 09, 2010 12:38 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт юни 08, 2010 6:07 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юни 10, 2010 12:13 am

Тази книжка и преди е пускана във форума, но и още 100 да се пусне много й се радвам! :clap:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юни 10, 2010 1:23 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет юни 10, 2010 10:09 am

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юни 10, 2010 10:26 am

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет юни 10, 2010 2:17 pm

E добре, аз пък продължавам.

Как се осъзнаваме?
Как си сменяме мирогледа?
Как се смиряваме?
Ако ми кажеш пак за живота, аз пак ще те попитам как живота те учи?
Към всеки твой отговор на въпросите си задавай въпроса Как, докато не стигнеш до дъното...

Искаш ли да ти покажа, че реално страдания няма :lol: , но преди това ми кажи кое причинява страданията :P , след като разбереш причината за страданията ще имаш по друг поглед върху нещата и евентуално тогава ще можеш да живееш без страдания и да осъзнаеш смирението :P

Но като гледам се отклоних доста от темата или по точно малко я разширявам, тъй като самата визуализация е едно от многото неща който трябва да се усвоят за да си отговориш на въпроса КАК :lol:
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юни 10, 2010 3:15 pm

Какво значи всъщност "визуализацията"? :think: Какво всъщност трябва да "визуализирам" - и нужно ли ми е - ако да - за какво ми е нужно?... Живота учи за всичко - кога трябва да се смиряваш, да не се превъзнасяш и т.н. Иначе какво и да прочетеш, какво и да "визуализираш" - кел файда :lol: Като поживееш малко повечко - научаваш какво е нужно в живота - и какво е излишно, плява/плевели, суета. Например - като си по-малък се впечатляваш от разни модерни изрази, лафове, модерни дрехи - и т.н. След време разбираш, обаче, че всичкото това е булшет - и излишна суета - която нито те одухотворява, нито ти помага да израснеш духовно и интелектуално; нито нищо. :silent: И забелязваш, колко си бил заблуден да се впечатляваш от разни лафове, моди и дрехи - и т.н. Това живота те учи. И докато не го изпиташ - не можеш да го разбереш.

Естествено - примера е много елементарен - но ти казвам в началото как се започва "осъзнаването" на душата - и на най-важните неща - на истинските и духовните; и започването на страненето от глупавите, бездуховните и... временните. Тогава човек се замисля какво всъщност му е необходимо на душата да му е добре - и стига до извода - любов. Без любов живота е пуст и мъртъв; бездуховен, временен; сляп... :sick: И тогава започваш (или се опитваш!) да заобичаш другите - и себе си - но е малко трудно... :sick: Цял живот се учиш на това. На моменти го загубваш - но ако имаш вяра и търпение - го придобиваш пак... И така... до безкрай... Докато дойде Иисус Христос... :thumbup:

П.П. Знам, че наистина излязохме извън темата - затова те моля да продължиш (ако продължиш!) за визуализацията! :thumbup: Ако искаш - може и на лични!...
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон юни 14, 2010 9:32 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пон юни 14, 2010 10:13 pm

Относно "съзидателна визуализация", няколко страници по-назад писах, че човешкото развитие има 3 основни компоненти: умствено, духовно и физическо. Това са като 3 крака на 3-крак стол. Ако отрежеш който и да е от 3-те крака, столът ще загуби равновесие и ще падне на земята. Затова ние не трябва да забравяме за всестранното си развитие. Съзидателната визуализация определено помага за умственото развитие: задачи се решават много по-лесно ако използваш и въображението си: особено геометрични, комбинаторни задачи и т.н. Да не говорим за велики умове като Леонардо Да Винчи, който е конструирал хеликоптери, подводници и т.н. векове преди да се появят. Да не говорим за певци като Елтън Джон, Павароти, кралят Майкъл Джексън и т.н., които те доближават до Съвършенството. Физическото развитие също се повлиява добре. Известни са факти за излекуване, базирани на плацебо ефект, чиято същност съм обяснил по-горе. Да не говорим за ускоряване на процеса на отслабване при хора с наднормено тегло, ако започнат "да си вярват", че са по-слаби. Доколкото виждам споровете са, дали духовното развитие се повлиява добре от визуализацията. Дадох примера с иконите, което възмути някои от вас, особено примера със св. Богородица - троеручица, която едва ли е била триръка, но този, който е създал иконата е използвал въобръжението си, за да я направи триръка и по този начин да постигне по-голям лечебен ефект на иконата. Да не говорим, че православните ви икони са пълни с образи с "нечовешки черти" като издължени носове и т.н. Не ми казвайте, че не е използвано въображение, за да се създадат тези образи. Както Aether правилно отбеляза, съзидателната визуализация е средство, което може да се използва както по добри, така и по лоши начини. С науката е същото. И познайте какво - и с религията е същото.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт юни 15, 2010 7:12 am

Върни се в “нови категории и форуми”