Вижте кои са против автентичния живот в Църквата

предложете нови секции към този форум
ava Agaton
Потребител

Вижте кои са против автентичния живот в Църквата

Мнениеот ava Agaton » съб окт 07, 2006 3:23 pm

http://religiabg.com/?p=news&id=10161&RecNo=10
Погледнете дискусията под статията в този сайт
Последна промяна от ava Agaton на съб окт 07, 2006 3:48 pm, променено общо 1 път.
ava Agaton
Потребител

ама май нещата си идват на мястото

Мнениеот ava Agaton » съб окт 07, 2006 3:29 pm

Тези, които се обявяват срещу редовното причастяване в Църквата се оказват схизматици, а ние понякога взимаме техните доводи и ги размахваме като традиция на Църквата.
Оказва се, че те са най-големите врагове на богословието!
ava Agaton
Потребител

Мнениеот ava Agaton » съб окт 07, 2006 3:35 pm

Моля уважаеммите форумци, да прегледат цялата дискусия, която е под статията на дядо Серафим и сами да направят своите заключения.
todorka
Потребител

Мнениеот todorka » нед окт 08, 2006 12:42 pm

ето линк за дискусията около текста на дядо серафим.

http://religiabg.com/?p=oldnews&id=10156

тонът на дискусията лично мене ме отблъсква неимоверно. иначе аргументите срещу т.нар. "често"причастяване разбира се не са сериозни и не могат да бъдат сериозни, защото произтичат от едно безкритично предубеждение. не личи мисъл или молитва, да кажеш, нито ерудиция някаква.

да споделя, че аз лично не се причастявам често-тоест не се причастявам без изповед. но това не ми пречи да видя смисъла на различните мнения по въпроса. и да съзнавам, че привържениците на това " ново" евхаристийно богословие, в което няма нищо ново, стоят на много по-осмислени и църковни позиции, отколкото за съжаление представителите на "традиционното" православие. последните нямат много ясни принципни аргументи. техните вопли и заклеймявания ми приличат на един диалог на Д.К.Джером, в който героят от години се чуди защо обличат малките бебета в такива дълги ризки; и когато пита за това една детегледачка, тя му отговаря напълно сащисана и скандализирана - "Боже мой господине, нима наистина искате да обличаме горките бебета в къси ризки...!"

обаче хич не е смешно, като прочетеш някоя "традиционна глава" да обясни смело и самодоволно кога точно другите са отпаднали от църквата и какво ги чака, докато той самият пък се числи към "ние които оставаме в църквата"... тъжно и жалко нещо.
ava Agaton
Потребител

Мнениеот ava Agaton » нед окт 08, 2006 12:52 pm

Товае най-страшното в църковния живот да си помислиш, че другите са недостойни и няма да се спасят и твоята субективна истина трябва да е практика на цялата Църква.
Тъжно и тесногръдо.
Мисля, че св. Григорий Богослов говореше колко много хора носят идея в себе си какъв е Бог, а той не е такъв какъвто те си го представят. Такава ситуация той отъждествяваше с идолопоклонството.Такъв човек никога няма да познае Бога.

Върни се в “нови категории и форуми”