Смелостта и страхът да бъдеш себе си

предложете нови секции към този форум
refab
Потребител

Re: Смелостта и страхът да бъдеш себе си

Мнениеот refab » пет юни 25, 2010 4:01 pm

Алия, ти като каква се определяш от религиозна гледна точка, в (рамките на)/до коя доктрина и практика си?
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юни 25, 2010 4:10 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пет юни 25, 2010 4:53 pm

Космонафт

Мнениеот Космонафт » пет юни 25, 2010 5:25 pm

Здрасти, Алия,
Виждам, че освен по художествена езотерика имаш познания и по психоанализа. Ти наистина си просветена и ми изясни колко много недостатъци имам, скрити в под,безсъзнанието ми (((: М да, нямам какво да кажа. ТИ ВЯРВАШ в New Age религията, въпреки, че смяташ, че си открила топлата вода и че си уникална и че вярата ти няма нищо общо с Новата Епоха. Един от постулатите на Новата епоха е идеята за Пробуждането на много стари души точно в наше време., както и идеята за Самопосвещението ,т.е. без учител. А аз пък си мислех, понеже сме в последните времена и духовите преживявания, доставяни от окултни духове, са зачестили. Тази религия е много удобна за някой и е вместилище за всякакви окултни течения, които съвсем естествено се обединяват в едно.(понеже авторът им е един и природата им е една) те са стара песен на нов глас, премодифициран за европейския слух. В нея Няма граници, няма добро и зло, няма грях, няма смърт и ад, няма съд. Голяма кашотина, верно. Исус от Назарет, който дойде в плът е Христос, Месията. „Няма друго име, под небето, дадено между, човеците, чрез което трябва да се спасим”. Никой не дохожда при Бог Отец, освен чрез Исус Христос. „Който не е с Мен, е против Мен. Който не събира с Мене, разпилява.” ( Исус от Назарет, който е Христос, Месията и няма друг Христос освен него)
Хайде със здраве и всичко добро ти пожелавам

Рефаб, ти брато направо ме разби((((:

Ти си истински православен((((: Ех, да бяха повечето като теб в тая наша магьосническа страна България, затънала в проклетия , смърт, шизофрения и бесовско присъствие. С такъв великолепен православен непримирим светоглед. Никакъв окулт нямаше да вирее тука, ама на, не е така. Бъди снизходителен към мен.Аз никога не съм бил православен или исихаст (попрочетох това онова в нета за Исихазма)и трябва да призная, че гледам от своята си камбанария,т.е. от доктрината на Протестантството и изцепките, които видях тук и от опита си в окултизма. Харесват ми думите ти. Ако бях православен, щях да кажа същото. Сърдиш се предполагам, че критикувам нещо от Преданито (понеже Исихазмът спечели спора с оня, дето го критикуваше като ерес). За мен Преданието не е това, което е за теб, разбери ме. Няма как да не подложа на съмнение една чисто окултна техника. Чети това , което пиша към Етер и ще разбереш доводите ми.

Етерски,
за науката ще трябва да поговорим в отделна тема, много е широка дискусията. Науката регистрира нещо сетивно, но това сетивно трябва да се класифицира какво е- и тука става интересно според мен. Да не говорим, че науката борави само в диапазона на това, което може да измери. Науката например, не може да докаже или отхвърли съществуването на Бог .Тогава какво, да кажем ли че Бог не съществува?!
Кабалата, Астрологията, а също и техниката на дишането и енергийните центрове като медитативен подход е ЗНАНИЕ, СПУСНАТО СВИШЕ. Не се е пръкнало ей тъй. Но кой го спуска? Бог ли? Всичко духовно и свръхсетивно от Бога ли идва?
Библията ни говори че, „с вяра разбираме, че видимото не е станало от видими неща”, има „небесни,земни и подземни същества”, Някои са ходили до „третото небе”. Има Шеол, долината на мрачата сянка, рай,ад...Но Писанието не ни говори ясно как е устроен духовния сявят. Смятам, че умишлено. Да, писано е „Сине човешки, извикай към мен и ще ти покажа тайни неща”, но пише и „Скритото принадлежи на Господа” . Смятам, че Бог умишлено ни пази . На подстъпите към духовния свят е пълно със слуги на сатана, наречен „богът на тоя свят”, „княз на въздушната власт”. Вътре в човека живее поривът към Бог, който е Дух, т.е. трябва да се почувства духовно. Затова и много хора тръгвт на духовно пътешествие. Но, ако не влязат през Исус Христос „Аз съм вратата”..Аз съм Пътят и Итината и Животът”, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО попадат на сили на сатана. Неутрална територия няма- а всъщност теорията за енергията проповядва точно това. Енергията е неутрална, може да се кодира,насочва, забързва, изкристализирва в материя..........
Сега, доколкото ми е известно Кабалата е спусната на еврейски равини от пантеон от паднали ангели, предвождани от Резаил. В кабалта присъства и учението за чакрите и енергийните центрове. И в кабалата и в астрологията има инструментариум, с който трябва да се борави, знаци, които трябва да бъдат тълкувани. Започваш да виждаш закономерности .Спуска ти се определена картина на битието, която е детермиирана от тези знаци и инструментариум. Ето тезата ми- определен инструментариум извиква, призовава определени сили, които са отговорни за този инструментариум. Т.е. образно казано
• Започваш да Вярваш в достоверността на картината, която ти се предлага. Вярата прави нещата реални и дава достъп до душата ни на тези „енергии”. Не се осъзнава ясно, че зад тази картина стои доктрина, а зад доктрината интелигентна сила
• умът ти преминава на определена „честота” и губи критическата си способност

Тълкуването на знаците, знанието за боравене с инструментариума се предоставя любезно от сили, които имитират по някакъв начин Божието цартво. Така например Астрологията се управлява от Духовете на Зодиака. Добрият атролог умее да разчита знаците, да тълкува добре
Аз лично смятам за много съмнителни дихателните упражнения в точно в определена схема, положението на тялото в точно определена поза, за да протекат през тебе „божествени енергии” и да се види някаква светлина, която непременно трябва да е онази „непристъпна светлина”, в която Бог обитава. Постоянното повтаряне на „Господи Исусе Христе помилуй меня ” е камофлаж, зад който силите на тъмнината се крият. Вярвам, че най-мощните началства в армията на сатана имат за задача Заблудата. Това са онези „измамливи духове и бесовски учения”, които ще зачестят в последните времена.
Тоест, определен инструментариум извиква, призовава определени сили. Затова като се проследи дадено учение и доктрина назад във времето, непремено ще се открие и силата, стояща зад него. Учението за енергията, дишането, чакрите и енергийните центрове се управлява от ПАДНАЛИ АНГЕЛИ,демони, нечисти духове.
Това е и моят личен опит и наблюдение. Умишлено се въздържам от по-обстойна обосновка върху Писанието,щото ще навлезем яко в Джаза, а това е безполезно.
Бог с всички нас.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юни 25, 2010 5:37 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пет юни 25, 2010 6:48 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юни 25, 2010 6:53 pm

Казах ти да погледнеш назад коментарите и цитатите - ти не го направи. Не съм толкова нагла да смятам че мога да знам какво е Бог - но там пише, че Той има "ослепителни дрехи"; седи на трон; и в Лицето Му не може да гледа никой. Това ако за теб е безформеност и безкрайност - здраве му кажи! :wave: Да имаш въображение - не значи да си и измисляш разни работи! И после - не си била противоречала на нищо - на всичко противоречиш, защото си заслепена и заблудена; и заблуждаваш другите!

Защо избирателно ми цитираш Иисус? :crazy:

Той казва: "Аз съм живият хляб, слязъл от небето"

Ха сега ми кажи пак, че не си против Библията - и всичко, което пише в нея! :clap:
refab
Потребител

Мнениеот refab » пет юни 25, 2010 7:25 pm

Защо не се определиш поне условно, Алия?.... Да не би да си някаква напълно автономна идейно - религиозна единица?... А може би за теб е и въпрос на твоя презрителност спрямо хора, които клонят към определени обществено - религиозни идеи или са изцяло обвързани с тях?... :shock:
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пет юни 25, 2010 10:16 pm

Мила ми Змиянац,

А ти как го разбираш това за хляба, "слязъл от небето" - спуснал се по стълба хляб /сигурно си има и краченца или поне ръчички :wink: /
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пет юни 25, 2010 10:20 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юни 25, 2010 11:05 pm

Иисус е Словото, станало плът. Още едно доказателство, че Той е слязъл от небето. :wave:
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » съб юни 26, 2010 1:29 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб юни 26, 2010 5:16 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » съб юни 26, 2010 11:06 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед юни 27, 2010 1:04 am

Ти, Алия, според мен си в някаква степен на условно и относително благодатно състояние, но си с поне единия крак нагазила в прелъстеност, защото си се опиянила от това ти състояние и нямаш достатъчно трезв поглед върху света, себе си и другите хора!... Явно си близко до, напр. Ошо, който е просветлен, донякъде, но не достатъчно, а и се е отплеснал в някакъв полушамански субективизъм, подмамва обществото - не му е достатъчно универсална и истинна доктрината, а "кефенето"(!?) му от този тип, който и ти показваш, е нещо, което не знам доколко е трайно, стойностно и доколко е резултат от (несъзнателно)кланяне на дявола, който се е представил на Ошо и следовниците му като "ангел на светлината"!?... Признавам си, че не съм се взирал обстойно в детайлите на това, което си написала така екзалтирано, но допускам, че клониш именно към стила на този гуру, който, всъщност, не познавам достатъчно добре, но имам впечатления, които ми позволяват да си мисля за него, че е не е достатъчно духовен и от достатъчно добра класа мистик!?... Допускам, че почти нямаш понятие за мистичната докрина и практика на православното християнство!? ...
Поздрав и търси трезвостта и истинното и здраво учение и свързаната с него благодат! :)

Просто, не си била достатъчно "на зор", не ти се е налагало да се бориш "до кръв с греха"..., намерила си "на баницата мекото, на религията лекото"!? ;)

Върни се в “нови категории и форуми”