Проблемът за злото

предложете нови секции към този форум
Aliya
Потребител

Re: Проблемът за злото

Мнениеот Aliya » ср юни 16, 2010 1:13 pm

Струва ми се, Змиянац, че трябва да се осъзнае този, който не разбира какво върши, а ти отново хвърляш твоята каша, забъркана от собствените ти погрешни изводи и умишлено погрешно тълкуване на чуждите думи върху другите, в конкретния случай върху мен.
Истинската религиозност е твоя лична отговорност, а колкото до другите, те си имат своята връзка с Бог. Връзката с Бог винаги е дълбоко лична и интимна.
Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » ср юни 16, 2010 2:02 pm

Ако прехвърля ключовете от колата си от левия джоб в десния - действие, в което няма нищо, което може да се класифицира като "добро" - нито осъзнаване на Бог, нито благодарност за Съществуването ми, нито нищо - та от тая пълна липса на добро следва ли, че това мое прехвърлящо действие е напълно зло?
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 2:05 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » ср юни 16, 2010 4:05 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » ср юни 16, 2010 4:20 pm

"Досега бях тактична с теб"
Скъпа Змиянац, няма нужда да бъдеш тактична с мен, за мен това е без значение. Важното е да бъдеш тактична и етична със себе си, да обичаш и уважаваш себе си. Защото ако не уважаваш себе си, как ще уважаваш другите :?:

"Сега ти казвам: БЕСОВЕТЕ НЕ ИСКАТ ДА ИЗПОВЯДВАТ, ЧЕ ИИСУС ХРИСТОС ДОЙДЕ В ПЛЪТ...
Ясно ли ти е сега?... Осъзнай се... :think:"

От доста време участвам в международни религиозни блогове и едно нещо мога да твърдя със сигурност - Всички религиозни фанатици, било то мюсюлмани, християни, индуисти, будисти или последователи на т.нар. еволюционно просветление, много нашумяло в САЩ напоследък, използват своето "учение" или "наизустени" постулати като оръжия за масово поразяване, като словесни бомби, с които да заплашват, анатемосват, дамгосват, с две думи, да тероризират всичко живо наоколо. Ако и това не е форма на религиозен тероризъм, здраве му кажи :!:

Змиянац, Библията не е окоп, зад който страхливо да се криеш и от време на време да мяташ по някоя "библейска" бомба върху главите на другите :??
Библията е мехлем, а не отрова.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 5:49 pm

viewtopic.php?f=15&t=1981&hilit=%E5%EA%E7%EE%F0%F6%E8%E7%FA%EC

Виж хубаво тази темичка по-горе - да видим дали ще се познаеш. :wave: Можеш ли да отговориш на въпросите, Aliyah?... Не можеш? :?:

Всичките неща, които са написала за книги, Библия и т.н. - важат за теб - и "твоето учение". :wave: Аз "не се крия" зад Библията - и преди си бях такава, каквато ме виждаш сега - преди да чета Библията. Ти гледай да успееш да си отговориш на тези 3 въпроса, Aliya:

1. „Изповядваш ли Иисус Христос, дошъл в плът?”

2. „Душе, изповядваш ли Иисус като свой Господ?”

3. „Дух на език, изповядваш ли кръвта
на Христос, победил сатана и всички нечисти духове?”
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » ср юни 16, 2010 6:00 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 6:07 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » ср юни 16, 2010 6:39 pm

Змиянац,

Остави Божието Богу :?:
Не се изживявай като Исус Христос и не се опитвай да влизаш в ролята на Месия.
Исус е любов и всеопрощение, а ти си пълна с агресия и нетолерантност, които са присъщи единствено на егото, сиреч на Сатаната.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 6:43 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 6:54 pm

И не извъртай с бесовските си учения нещата :!: Кой няма его - всеки има :crazy: И чрез него сатаната действа :!: А не ЧЕ САМОТО его - е сатаната :!: Въпроса е да не ни е много високо "егото" за себе си - та да не можем една критика да понесем; а какво остава ЗА ИСТИНАТА, че Иисус Христос дойде в плът?... Ти това щом не можеш да кажеш - какво остава за друго; за какво можем да говорим с теб - ЗА КАКВА "ЛЮБОВ" и "СВЕТЛИНА" :crazy:

и пак ти казвам - НЕ ИЗВЪРТАЙ - това, че имам собствено мнение, създадено от живота ми - И ТО ПОДКРЕПЕНО С БИБЛИЯТА - не ме прави буквоядка, фанатичка или "нетолерантна" :lol: Не мога да бъда "толерантна към лъжата, която "проповядваш"; а за отричането ти на Иисус Христос като Господ - КАКВО ДА ГОВОРИМ :?:
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » ср юни 16, 2010 10:25 pm

Змиянац,

Всички лъжи и обвинения, които хвърляш тук, в този религиозен блог на Бога, са твое собствено творение и нямат нищо общо с мен. Нито една от твоите думи досега не е свързана с мен, а единствено и само с твоето въображение.Твоите думи те разкриват толкова ясно, че колкото и да твърдиш, че"изповядваш", единственото което прозира от теб е едно огромно его. Еединственият начин на егото да се докаже, е като непрекъснато напада и обвинява другите.
Един претендент за духовност, който твърди, че изповядва Исус, трябва да изповядва и самата същност на Исус - а тя е безгранична любов. Иначе всички наизустени цитати са папагалска работа, а не проява на истинска религиозност.

Една от най- ярките прояви на злото е фалшивата и претендираща духовност.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » ср юни 16, 2010 11:38 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » чет юни 17, 2010 8:36 am

Змиянац,

Ти твърдиш, че "Една от ярките прояви на лъжата е, да претендира, че Иисус бил само Любов и в Него няма никаква справедливост!"
Аз те питам, как може Любовта да не бъде Справедлива? И как изобщо ти хрумна, че този, който е любов, не е справедлив?
Любов, Справедливост, Истина са атрибути на Бог, които са абсолютни по своята същност и в тази своя абсолютност, те са сливат в едно, те са неотделими.
Те са Бог, те са Божественост.
Само на ум, объркан от наизустени "библейски" цитати, но неспособен да разбере божествената истина на Библията, може изобщо да му хрумне да отдели Любовта от Страведливостта ::o
Емо
Потребител

Мнениеот Емо » чет юни 17, 2010 9:07 am

Върни се в “нови категории и форуми”