Една забележителна илюстрация на прелъстеност

предложете нови секции към този форум
refab
Потребител

Една забележителна илюстрация на прелъстеност

Мнениеот refab » нед юни 27, 2010 10:46 pm

и себепревъзнасяне ни се предоставя в лицето на Алия, така, както тя се е "самоподредила"! :shock: :)

Особено в отговора си на моя коментар от вчера (26.6.2010г.), тя така добре се е самообрисувала като изпаднала в прелест, че се мотивирах да повдигна самостоятелна тема, в която пренасям този и забележителен отговор, и давам линк към темата. Обърнете внимание каква убеденост (тя знае всичко, свързано с Бог, всичко и напълно ясно, и се чувства изключително добре в момента- в някаква "духовна" еуфория е, почти!?) има тя в становищата си, а също и типа на критиките и и непризнаването на православното християнство, укорите и разобличенията, които ми прави:

"Рефаб,

Цялото ти писане е основано, както ти сам признаваш, на незнаене и непознаване, само на догадки = проекции на твоя ум върху другите :sick: Когато стреляш напосоки, без ясно съзнание, в крайна сметка улучваш себе си с рикошет. :cry: Това е механизмът, с който човек не вижда по-далече от носа си, т.е. в другите вижда единствено собственото си отражение.
Цитат:
Ти, Алия, според мен си в някаква степен на условно и относително благодатно състояние,

Рефаб,
Ако имаш пред вид състоянитео на блаженост в Бога, то това състояние никога не може да бъде относително, защото и Бог не е относителен, а най-ултимативната реалност изобщо :!:

Цитат:
но си с поне единия крак нагазила в прелъстеност, защото си се опиянила от това ти състояние и нямаш достатъчно трезв поглед върху света, себе си и другите хора!...

Състоянието на блаженост в Бога няма как да те опияни, могат да те опиянят наркотиците, алкохола, егото най-вече, и в тях е прелъстеността, а НЕ ПРЕЛЪСТЕНОСТ В БОГА :!: :!: :!: ТАКА, КАКТО ТИ ТЪЛКУВАШ БЛАЖЕНОСТТА, МОЖЕ ДА БЪДЕ НАПРАВЕНО САМО ОТ НЯКОЙ АБСОЛЮТНО ЗАБЛУДЕН, ЧУЛ НЕДОЧУЛ ЗА БЛАЖЕНОСТ В БОГА, И ПРИНИЗИЛ ГО ДО СВОЕТО СОБСТВЕНО РАЗБИРАНЕ, КОЕТО НЕ СТИГА И НЯМА КАК ДА СТИГНЕ ПО-ДАЛЕЧ ОТ СОБСТВЕНАТА МУ ОПИТНОСТ В ПРЕЛЪСТЕНОСТ ОТ ИЗКУШЕНИЯ.
Цитат:
Явно си близко до, напр. Ошо, който е просветлен, донякъде, но не достатъчно,

Същото се отнася и до просветлението - то е Царството Божие и няма степен до някъде - или си в Царството Божие или не си. За изживяването на Просветлението, на Царството Божие може да говори само човек, който е там, който го е изживял като своя опитност и се е разтворил в него.

Цитат:
Признавам си, че не съм се взирал обстойно в детайлите на това, което си написала така екзалтирано, но допускам, че клониш именно към стила на този гуру, който, всъщност, не познавам достатъчно добре, но имам впечатления, които ми позволяват да си мисля за него, че е не е достатъчно духовен и от достатъчно добра класа мистик!?...

След като не познаваш нещо или някого, всичко, което пишеш за него е "фантазьорско излияние" по твоя собствен израз, както и "екзалтирано" перчене на егото. За случай като твоя самият Ошо казва: "егото е най-голямата тегоба, най-големият враг на човека!" Съветвам те да четеш Ошо, така както и да се запознаеш по-добре с притчите на Исус, след като твърдиш, че си християнин.

Цитат:
Допускам, че почти нямаш понятие за мистичната докрина и практика на православното християнство!? ...

Достатъчно е, че имам "понятие и практика" в мистичното изживяване на самия Христос :!:
И по този повод помисли си добре, дали Христос някога е следвал нечие учение или доктрина, дали той изобщо някога се е определял като християнин, или доктринер или догматик :!: Напротив, точно срещу доктринерите и догматиците, срещу фарисеите се е обявил Христос толкова решително."

Вероятно Алия е положителна и добродетелна, свестна, както се казва... Личи си, и че е интелигентна... Но е като пале, струва ми се, което е започнало да се отбива от мека храна и опитва да минава на твърда и се опиянява от новото усещане, мисли си, че може да яде и да смила какви ли не всякакви и хубави, че и божествени(!?) храни и напитки... А твърди, всъщност, че го прави - едва ли не "плува" в Божествените енергии, за които, впрочем, вероятно не знае - тя счита, че няма никаква нужда от доктрина..., достатъчно и е, че общува директно с Бог, разтворила? се е в него!?? :shifty: :wtf: :)
Тя основателно има упрек към мен, че не съм и чел задълбочено и детайлно текстовете..., наистина проявих нерадивост!... Оправданието ми е, че идейната и практическа прелъстеност на уважаемата Алия е доста явна, че нямам, в момента, достатъчно мотивация и мерак да се задълбочавам. Давам си сметка, че това е мой минус, в случая.... :)

Алия, прочети, поне, малката книжка "Болна и здрава мистика" - има я и в Интернет!
Поздрав!
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Една забележителна илюстрация на прелъстеност

Мнениеот Чехълче » пон юни 28, 2010 11:25 am

Рефаб, мисля, че и двамата сте на едно стъпало. Не знам дали е високо или ниско стъпалото, но е еднакво и си го пречупвате през собствените си призми.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 28, 2010 12:50 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон юни 28, 2010 1:13 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 28, 2010 1:35 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон юни 28, 2010 1:43 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 28, 2010 1:57 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон юни 28, 2010 2:01 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пон юни 28, 2010 2:51 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 28, 2010 8:12 pm

Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пон юни 28, 2010 9:15 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пон юни 28, 2010 10:05 pm

Дон Ких

Мнениеот Дон Ких » пон юни 28, 2010 10:24 pm

Тази Алия е една сектантка, която е намерила село без кучета и постоянно провокира. Не й обръщайте внимание.
.
Цар Фердинанд
http://archiman.livejournal.com/
Aliya
Потребител

Мнениеот Aliya » пон юни 28, 2010 10:32 pm

Безумието е ум, който е прегрял от прекалена идентификация с него, безумието е ум, който просто се е побъркал в невъзможността си да обхване Безграничното.
Когато умът се използва разумно, той се използва само като инструмент, който ни е даден да ни служи за наше удобство. Такъв ум не се превръща в наша същност, а е само наш помощник.
Истинската интелигентност не е от ума, тя ни е вътрешно присъща, ние се раждаме с нея. Интелектът е от ума, но интелектът е ограничен по своята същност.
Да водиш здравословен начин на живот означава да използваш ума само, когато е необходимо, а след това да го изключиш. Не да дрънка в теб 24 часа в денонощието с изтощителните си и неспиращи мисли, които като маймунки скачат наоколо и нямат спиране.
Само когато умът се използва единствено при нужда, само тогава умът е свеж и остър като бръснач, а не прегрял от употреба, на прага на безумието.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон юни 28, 2010 11:37 pm

Върни се в “нови категории и форуми”