Една забележителна илюстрация на прелъстеност

предложете нови секции към този форум
Космонафт

Re: Една забележителна илюстрация на прелъстеност

Мнениеот Космонафт » ср юли 14, 2010 5:25 pm

говоря за терорията, учението за енергията, енергиите. казваш, че моите преживявания са си строго неиндивидуални и не съм успял,понеже съм останал във властта на нисшите духове....хе,хе. Няой път може би и ще ти разкажа как всъщност нистина повярвах в Бог и станах Христов Последовател. Понеже "и бесовете вярват и треперят". не говоря за този тип вярване по свой си начин, че има Бог. На работа ходя просто,пиша като имам време.
Уверявам те Бог дава друго познание, има нещо ново което става с теб и вътре в теб, което като окултист никога дори и не можеш да предпоожиш че е възможно. да мечтаеш да, но да изпитваш постояно,не. Говоря ти за постоянен и необясним мир, който Бог ти дава. Любов да обичаш хората. Не само да повтаряш нон стоп как си за мир, братство и космическа любов и просветление. Говоря ти за РЕАЛНИ изивявания.

Поздрави на всички
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет юли 16, 2010 11:38 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб юли 17, 2010 4:36 pm

Космонафт

Мнениеот Космонафт » пон юли 19, 2010 1:41 pm

Етер,
според теб в човека живеят ангели от небето и земята?!...и ние изпитваме емоции чрез духовни същества, отговорни за тези емоции?! Т.е. душата на човека, духът на човека има сборна природа от енергии?!И 12-тото ни тяло живее в друга галактика?!
И дарбите на Святия Дух могат да се изгонят...т.е. те са един вид енергия...Чудно ми е само при нещата, в които вярваш, как се опитваш да обясниш някоя от теориите си, позовавайки се на Божието Слово. Така правят всички окултисти между впрочем. "Да се подпечатаме с печата на оригинала и истината. То поповете не я разбират Библията. Обаче ние разбираме скрития духовен смисъл на Писанието, понеже сме стари и просветлени души..."
Библията буквално и по Дух и смисъл говори от ясно по-ясно за тези духовни същества дето ти казваш, че са готини. Откъде черпиш информацията си ,Етер?Не е ли от книгите, които четеш? Откъде си сигурен, че ти дават правилна информация? Приемаш всичко там на доверие, но тези книги лъжат. Силни са в убеждаването, понеже зад тях стои духовна сила, наречена в Библията „измамлив дух” бълващ „бесовки доктрини”Е, аз съм избрал да вярвам в Библията. Моят избор е този. Знам, че само Бог спасява и привлича при себе си и няма да се опитвам да те вербувам нещо. Но сега ти казвам с пълно съзнание : ТИ ГРЕШИШ И ДОКТРИНАТА В КОЯТО ВЯРВАШ НЯМА НИЩО ОБЩО С БОГ. ТАЯ ОКУЛТНА ДОКТРИНА ТЕ ПРАВИ ДА БЪДЕШ В СЪСТОЯНИЕ НА ГРЯХ,БЕЗЗАКОНИЕ. И този факт ще има конкретни последици в живота ти. Чети Второзаконие 18 и 28 глава. Има проклятия, които се лепват за човека, ако се занимава с окулт. Някои от тях се залепиха за мен в миналото. Повярвай ми, знам какво говоря, не говоря наизуст. Ако не друго, поне някой те е предупредил. Ти търсиш истината,продължавай да я търсиш, щом все още я търсиш, значи не си я намерил.
Поздрави
Космонафт

Мнениеот Космонафт » пон юли 19, 2010 1:43 pm

Чехълче,
а казвате, че протестантите били буквоядци и си цитирали Библията както си искат и както им изнася.
Стихът, който ми цитираш го знам наизуст. Но има и друх стих, който можеше да цитираш: „ И тези знамения ще придружават ПОВЯРВАЛИТЕ: нови езици ще говорят, БЕСОВЕ ЩЕ ИЗГОНВАТ, на болни ще полат ръце и те ще се изцеляват...”, „ Не се радвайте, че духовете ви се покоряват, но че имената ви са написани в небесната книга” (перифразирам думите на Иисус Христос)
Чехълче,
Ти ми казваш в подтекст- „бяс имаш, с духа на ерес гониш бесове и правиш фалшиви работи, теб ще те сполети съдбата на онези”...и ми цитираш съответния стих. Смяташ ли, че правомерно се ползваш с Божието Слово?!
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон юли 19, 2010 3:49 pm

Космонафт, предполага се, че мога да тълкувам Писанието, не че се ползвам от него. Знам и онзи пасаж, който ти си цитирал, но там смисълът е не буквален, както ти си си го изтълкувал, за разлика от стиха, който дадох и където тълкуванието е буквално. Ама всеки може да си продължава, както си знае и както намери за угодно на себе си.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон юли 19, 2010 6:57 pm

Космонафт

Мнениеот Космонафт » вт юли 20, 2010 12:27 pm

Етер,
Искам първо да ти кажа, че по-скоро ти симпатизирам, отколкото нещо друго, понеже аз самият бях в джаза на окултизма дълго време и много ми напомняш на мен самия.
Отговори ми сега на този въпрос, ама честно: Откъде черпиш информацията, която излагаш? Така де, това е макропредстава за строежа на света,вселената и човека. Искам да ми отговориш честно обаче без да преувеличаваш.

А ето на твоите въпроси:
„Енергията (на гръцки: ἐνέργεια - активност, работа[1]) е скаларна физична величина, която характеризира способността на дадена система да променя състоянието на заобикалящата я среда или да извършва работа. Често се среща опростената дефиниция, че енергията на дадена система е способността ѝ да върши работа. Тази опростена дефиниция е удобна в класическата механика. Енергията е величина, която може да бъде приписана на всяка частица, предмет, или система от тела. Съществуват различни форма на енергия, които често носят името на съответната сила...”
Така започва материалът за енергията в Уикипедия. Ако искаш прочети целия. Аз не съм против енергията като величина, използвана в науката. Но енергията не е субстанция, нейното наличие се предполага хипотетично, като се правят някакви математически формули по въпроса. Нещо като частицата неутрино, но в далеч по мека и „доказуема” форма. (Нейното наличие се предполага, не се доказва наличие на нещо ,а по-скоро отсъствие на нещо след процес и тази разлика-в масата мисля че беше- се използва за фундамент за доказуемостта на неутрино)
Има един друг вид Енергия обаче, която е по-скоро свързана с окултните учения. Аз съм срещу този вид,видове енергии, които аз наричам бесове. Границите между двете понятия са доста размити и това е твърде удобно.
Дарбата разпознаване на духовете се отнася само до бесовете, да се посочи и назове по име конкретния демон.

Изгонването на демони е само и единствено от християни за християни, за приелите Христа. В другите религии егзорсизмът е фалшив и е прах в очите. Бих ти дал препратка към историята на един бивш магьосник от висок ранг, който също уж е гонил бесове. Той си обяснява човека конкретно фалшификацията (белязана с някакво фалшиво знамение най-често) Демоните не се плашат от вибрации, те се плашат от присъствието на Бог и Божията власт.
Свят на идеите не съществува. Знам какво е окултизъм, и то от най-висш ранг (аз бях учител)-бил съм роб на окултизма, при все че търсих ревностно Истината, виждал съм достатъчно знамения на окултизма. Виждал съм обаче истинското лице на окултните духове и Божията сила, реално действаща в живота ми на видимо и материлно ниво видна даже. Всичко това дето го пишеш аз го познавам като теория (макар и в някаква вариация) и съм вярвал в него. Християнството е коренно различно от всички други религии и култове.

Е, искаш ли да провериш РЕАЛНО, а не само ментално истинността на своите окултни вярвания? Честен спрямо себе си ми изглеждаш.
Поздрави
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт юли 20, 2010 1:11 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср юли 21, 2010 4:35 pm

Мария, силно бих те помолила да не ме наричаш с умалителни имена. И особено това "миличка" ми навява едни цигански асоциации, при които циганка се опитва да ми гледа и ме нарича със същото именце.

Тълкуванието е наука, която се опира на тълкуванията на Светите отци на църквата, както и на качествата на тълкувателя, а те са вяра и знание. Донякъде предполагам, че ги имам и двете, но пак избягвам да тълкувам, просто преразказвам прочетени тълкувания. Горното, което съм постнала, пак не е мое тълкувание.
Последна промяна от Чехълче на чет юли 22, 2010 11:24 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юли 22, 2010 1:26 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » чет юли 22, 2010 11:26 am

Мария, никът ми е име на ресничесто едноклетъно, не е умалително от чехъл, например. Или от пантоф, както други потребиели си мислят.
Давам линк към изображение на въпросното едноклетъчно.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0% ... 1%87%D0%B5
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет юли 22, 2010 1:41 pm

Космонафт

Мнениеот Космонафт » чет юли 22, 2010 3:26 pm

Етерски,

Понеже ти не ми отговори на въпроса откъде черпиш своята информация за строежа на света,човека и вселената аз ще ти отговоря...от окултни книги, съпроводени от множество разговори на такъв вид тематика. Т.е. на първо място е ВЯРАТА ти , че тези източници, окултните книги, давават достоверно инфо. Е, кажи ми сега, имаш ли доказателства, че точно така са устроени духовните светове?!НЕ, имаш само ВЯРАТА, сетне логиката, даваща обяснение на тази вяра. Виждаш ли. Щом нямаш факти за строежа на духовния свят, как можеш да кажеш, че този строеж е точно такъв, какъвто го описва окултизма. Струва ти се, иска ти се, логически е приемливо, да, но моля те, недей да твърдиш, че боравиш с факти. Освен това ти изпитваш почти априорни изживявания, даващи ти сигурност, че в тези езотерични книги всичко е истина. Това е така, защото зад всяко слово стои определена духовна сила, инжектираща определена „духовна опитност”, „духовни изживявания и достоверност”

Да, окултизмът дава обяснения, а традиционната църквата не, това е кофти, аз също исках отговорите на много въпроси и исках да видя Божията Сила тук и сега. Исках да видя един жив Бог. Понеже традиционната църква не ми даде никакви отговори, а само „това е добре”, а „другото не е” и „анатема” и така трябва да се прави моето момче, аз тръгнах по апокрифната пътека на езотериката, като търсех винаги връзката с науката.т.е. връзката между духовния и материалния свят. ...Знам какво имаш предвид когато казваш всичко което казваш: дума по дума, сричка по сричка, звук по звук....Имам спомен и привкус на тази вяра. Проблемът на окултизма е, че проектира фалшиф образ, уж жизнен и истинен, но само отражение на истината. И сега пак ти казвам има друго познание различно от окултното, което Бог ти дава.

Бил ли си в Индия, в Китай- поживей малко и тогава ще те питам, защо като са толкова духовни са толкова проклети в червата, умират толкоз много и ослепяват, страдат от най-ужасните болести,нали знаят тайната на изцеленията и енергията. Защо България, като сме едва ли не на доста високо ниво в духовната йерархия като раса, е на първите места по инфаркти, инсулти, шизофрения, алергия, наромания, детска смъртност, проституция? Нали е пълно тука с врачки, гледачки, баячки,астролози и целители и извисени учители-що тогава сме тъй нещастни, болнави и безнравствени? Защо сме най-песимистичната нация в света? Ще ти кажа,защото сключихме завет със силите на Окулта, затова толкова проклетия има върху българите, затова идва толова тежка зима и година за народа ни, време на Глад. Заниманията с Окултизъм винаги са били омразни на Бог и носят Божия Съд........................................................
Спирам дотук, честно да ти кажа, нямам откровение да ти говоря,да те убеждавам в нещо, така че спирам. Това дето ти го пиша е моето преживяване и лично мнение. Предлагам да спрем.
Но искам да знаеш, че ето има хора с твоя тип вяра, които са станали християни и ето, аз те предупреждавам, заниманията с Окултизъм не вещаят нищо добро,напротив оставят живота ти в край на краищата празен и предизвикват проклетия........

Аз познах Бог чрез неговата милост. Той бе милостив към мен-това е истината. Едва ли някой с логически обяснения можеше да ме откъсне от окулта. Аз бях в безизходица и извиках към Бог, когото не познавах....и той ме чу ми ме привдигна....и на всичкото отгоре промени жалкия ми живот изоснови. Не щото бях много свят, дори не бях се покаял така да се каже, просто бях помилван. Наистина аз помня откъде съм изпаднал и съм благодарен на Бог. Ах, ако можех да ти предам от опита си по някакъв начин,поне малко...., но не мога, всеки сам трябва да си живее живота и да прави избора си всеки ден.

Поздрави Етер
и Бог да озари ума и сърцето ти с Истината,
всяка заблуда и лъжа в живота ти да изсъхне и се разпадне
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет юли 22, 2010 5:56 pm

Върни се в “нови категории и форуми”