Една забележителна илюстрация на прелъстеност

предложете нови секции към този форум
Aether
Потребител

Re: Една забележителна илюстрация на прелъстеност

Мнениеот Aether » чет юли 22, 2010 10:09 pm

Космонафт

Мнениеот Космонафт » пет юли 23, 2010 10:41 am

Етер,
пийс брато,
искаш да ти дам моята визия за света.....прав си много. Това дето Бог ми го даде като познание е откровение,...Сега, да взема да се връщам от Сътворението на земята и човека и как Адам е предал властта на човека над земята на сатана и как после са се развили нещата-много дълго, а и безсмислено. До нови срещи в други теми. Хау!(((:

Поздрави за теб, Етер
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 23, 2010 5:54 pm

В Библията има обяснение за всичко - няма: "Бог казва така" или "Бог казва онака"; няма: "Бог забранява". Казва се кое е лошо - и кое - добро. И Човек, ако иска, го следва. Другите книги само объркват човека - карат го да търси, да търси - и накрая нищо не намира... :cry:
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет юли 23, 2010 6:03 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 23, 2010 6:18 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет юли 23, 2010 7:03 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет юли 23, 2010 7:33 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет юли 23, 2010 8:28 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб юли 24, 2010 8:47 am

Прокимен, че обичам Бога, обичам Го, но чак да съм "боголюбие", както ти си ме нарекъл...Малко превзето е, не мислиш ли?
Ако един студент от БФ, който има 1 изпит до завършването си не знае поне бегло Светоотеческата литература и Писанието, пиши го нестудент. Това беше и смисълът на поста ми, но ти май си го разбрал много възвишено и нямащо връзка със земята. ако попрегледаш постовете ми, ще видиш, че никъде не си позволявам сама да тълкувам, само поствам или от Светите отци, или преразказвам пак от там. Колко време се губи в заяждане с мен, не знам, но дано имаш време да погледнеш.

И, Прокимен, ясно ми е защо от известно време се"лепиш" за всеки мой пост, но да ти припомня, че спорът за митарствата беше отдавна, нищо, че ти от тогава не си влизал и си ми понасъбрал. Спри се, не е красиво някакси.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб юли 24, 2010 11:49 am

Колежке, Чехълче! :) На мен ми се е случвало да не се изразя достатъчно ясно, да се получи известно неразбиране и да трябва да пояснявам повторно какво съм искала да кажа. Допускаш ли възможността и в този случай да е така? Въпросчето "аз да съм прав" според мен е нищожно и никой ревностен християнин не би се водил от такъв мотив. Съвсем честно, не виждам заяждане. Просто уточнение, защото буквално прозвуча така. Не се сърди. :think:
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб юли 24, 2010 2:29 pm

Мария, честно...

Някой да те нарича "Ваше боголюбие" на теб как би ти се сторило, като добронамереност ли?
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » съб юли 24, 2010 3:30 pm

Уважаема чехълке,

Позволявам си да пиша в женски род, защото средният род е пренебрежение като нещо безлично. Колкото до израза ми "Ваше Боголюбие", не мислете, че съм го употребил само към Вас. Това ми е обичайно обръщение, което съм взаимствал, употребявал към мнозина и никой не е реагирал така честолюбиво или никой не му е придавал Вашето тълкуване. Бил съм далече от всякакво желание да Ви обиждам и още по-малко да се заяждам с Вас. Моля, простете ми, ако съм Ви въвел в изкушение. Обещавам Ви, че никога повече няма да отговарям на Ваши съждения и няма дори да ги чета, щом като мислите, че писанията Ви не заслужават никакво внимание и не заслужават отговор.

Поздрави
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб юли 24, 2010 3:51 pm

Радвам се, че...няма да ми четете постовете.
Прокимен, словоблудстването не е хубаво качество. Може да Ви изглежда хубаво и остроумно, но не е такова.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб юли 24, 2010 4:46 pm

.......... "Ваше Боголюбие" винаги ме кара да се замисля, до колко отговарям на това обръщение... Нима може по по-хубав начин да те похвалят? Ако нямаш очи за това... най-честно - съжалявам! Няма ирония, няма заяждане. Просто много жалко (според мене).

И сега ако дойде някой и ни запита за`кво спорим какво ще му кажем!? :oops:

п.с. Тате ми е казвал, да броя до 10 като съм ядосана... сега не съм точно ядосана, но ще броя до 20... преброих. :)

Мира, нали си чувала израза "все едно е хванал Бога за шлифера"? Има ли сред твоите колеги (завършващи сега) такова съзнание, че едва ли не всичко знаят (за вярата говоря). Ти имаш ли такова усещане за себе си?
Въпросите са си точно към темата (според заглавието й).
Един щрих - човек започва да учи занаят или каквато там наука ще е след университета. Там се поставят само основите. Но практиката учи най-вече и трудолюбието.

И чакай бе човече - имаш различни виждания с някой си човек. Това прави ли го твой враг? Някога имаш ли на идея да се извиниш (на евентуален твой враг/ове) за обидите, които си нанесла. Можеш ли да простиш тези, които се понесла?
Мира, името ти е толкова хубаво. Оправдай си го.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб юли 24, 2010 6:08 pm

Мария, аз за себе си нямам такова чувство, тоест нямам чувството, че знам всичко, но пък което знам, го знам добре и съм готова да го защитавам.
Може и да има сред колегите, не знам, не ме интересуват вълненията на гордостта на другите, имам си свои.

Тук се разбираме само според това, което пишем, няма визуален контакт за израза на лицето. И следователно трябва така да се изразяваме, че да не бъдем разбрани двуяко. А обръщението "Ваше Боголюбие" към непозната няма как да бъде разбрано дали е с добро чувство или с не съвсем добро. И съдейки от това, че съфорумецът опонира на всяко едно мое мнение по съвсем...хм...елементарен начин, логично е да си помисля, че е написано с недобро чувство.

Прочети пак поста на Прокимен и ми кажи, че е нормално да ми отговори с "Обещавам Ви, че никога повече няма да отговарям на Ваши съждения и няма дори да ги чета, щом като мислите, че писанията Ви не заслужават никакво внимание и не заслужават отговор". Ти къде видя аз да казвам, че не искам да ми чете постовете и изтръгвам подобни обещания от него? Някакси не ти ли се струва прекалено?

Върни се в “нови категории и форуми”