Poslu6ni4estvo!

предложете нови секции към този форум
Fani
Потребител

Мнениеот Fani » ср фев 28, 2007 3:58 pm

Здравей Axtex,

И аз сравнително наскоро чух от един свещеник, че оригиналната дума в притчата за богатия момък всъщност е означавала корабно въже. Тъй като не съм я виждала написана, не мога да я цитирам точно, но звучеше като " хамел" и явно първоначално е била преведена неправилно по фонетична асициация. Пък и като се замислиш, много по-вероятно да е въже, нали?

Много се надявах да не си права за онези монаси. Дано Господ да им прости!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср фев 28, 2007 4:43 pm

ами сега ще проверя дали е камила или въже :)

А за монасите - препоръчах им пост и молитва с покаяние , но те казаха че не правят грях. След като са монаси били оттърсени от греха. За това казах , че някой мъже като сложат расо и се мислят за .... светци или дето на светски се казва "Хванали Господ за шлифера".
Heart
Потребител

Мнениеот Heart » ср фев 28, 2007 8:33 pm

Потребителски аватар
tsve
Потребител

Мнениеот tsve » чет мар 01, 2007 10:15 pm

Здравей Axtex,

Много се надявах да не си права за онези монаси. Дано Господ да им прости![/quote]

Фани ,какво значи това..."надявах" съгласна си с досиетата х ??? А това какво е ...."Дано Господ да им прости!"....ти вече си решила, осъдила си ги.....?

//Кой си ти, който съдиш чуждия слуга? Пред своя Господар стои той, или пада. И ще бъде изправен, защото Бог е мощен да го изправи. ( ап .рим.14-4)//

Като досиетата х, да не би и ти да си в секта някоя...?
balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет мар 01, 2007 10:17 pm

актех ????значи си наи добрата протестанка в българия ли?

какво казва библията за които псуват или говорят за д гърба на други???????
Fani
Потребител

Мнениеот Fani » пет мар 02, 2007 5:01 pm

Здравей tsve,

Откъде- накъде ти хрумна за секта? Със сигурност не се нареждам сред най-благочестивите православни християни, но не съм мислила никога да се присъединя към друга църква.

Не мисля, че ако кажеш за някой, извършил осъдително деяние, " Бог да му прости", това би означвало, че осъждаш човека. В никой случай не съм искала да хвърлям камъни, много добре знам, че и аз не съм по-добра.
Според теб съм "ги осъдила", като съм повярвала на казаното за тях.
Доколкото разбирам от постинга ти, не приемаш разказаното за факт, до голяма степен защото го разказва axtex. Според мен обаче, макар и да изпада в заблуди и да прави грешни съждения, тя е доста чистосърдечна. Това го разказва като очевидец- значи не се касае за заблуда.
sprite
Потребител

Мнениеот sprite » пет мар 02, 2007 8:22 pm

" ...Невероятно било смирението на св. Ефрем Сирин. Настъпил смут един ден в Низибия, докато той бил още там. Градът бил развълнуван от новината, че дъщерята на виден търговец очаквала дете от Ефрема "светията". Самият преподобен не отхвърлил клеветата, виждайки и в тая неочаквана беда някакъв Божи промисъл. Запитан пред свидетели от самия владика св. Яков, Ефрем паднал в нозете му и с голямо съкрушение промълвил: "Наистина, отче мой, аз съгреших и съм виновен!" Всички изтърпнали пред това несъмнено признание на най-лошите слухове. Само светият старец Яков не изоставил своя послушник и Ефрем продължил да живее при него. Идва и денят, когато бащата на грешната девойка и в присъствие на епископа дава детето в ръцете на бедния Ефрем.

– Ето син ти, гледай си го!

– Наистина, отци мои, аз съм много грешен. Но умолявам ви: Молете се за мене, дано бъда помилван от Бога!

Героично понесеният срам от невинния Божи човек скоро бил стократно възмезден. Сам Бог му внушава, как да възвърне доброто си име. В препълнения храм на един празник го видели да влиза през народа и да се запътва към св. Яков с детето на ръце. Взел разрешение от него и за общо изумление той се възкачил на амвона, вдигнал нависоко пеленачето и с висок глас му казал:

– Заклевам те в името на Господа Иисуса Христа, открий ни истината! Кажи, кой е баща ти!

– Ефрем, домакинът на митрополията! – три пъти повторило пеленачето. Цялата църква коленичила, а от очите на злодумците течели горчивите сълзи на разкаянието, и всички се втурнали да молят за неговата прошка. Преподобният кротко ги увещавал никого да не осъждат прибързано..."
balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » вт май 22, 2007 12:52 am

Heart
Потребител

Мнениеот Heart » чет май 24, 2007 6:45 pm

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » чет май 24, 2007 7:35 pm

михаилий
Потребител

Мнениеот михаилий » нед юни 03, 2007 12:00 am

balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » нед юни 10, 2007 11:14 pm

михаилий
Потребител

Мнениеот михаилий » пон юни 11, 2007 10:51 pm

Може, дори ако използваш по-малко въпросителни знаци.

1+1+1=1 би било невярно равенство, ако единиците изразяват някаква величина от веществения свят. Когато, обаче под единиците опитаме да поставим същността на Бога, непременно изпадаме в затруднение, породено от едностранчивата и несъвършена човешка природа. Естеството на Бога е такова, че то не подлежи на описание, още по-малко от падналия човешки разум.
Бог е неописуем! По същата причина е неописуема и любовта Му към нас човеците, на които Той се разкри в три лица.
Вероятно най-близо бихме били до разбиране на Неговата троичност, ако обясним необяснимото единството със връзката на любовта и единомислието, които Те имат помежду Си, но това е сравнение на несравнимото. Може би ще е от полза и да знаеш, че Бог Син и Бог Дух Свети произлизат от Бог Отец, Който е Начало и Край на всичко.
За това и ние православните християни не се опитваме да разгадаем неразгадаемият Бог, тъй като Сам Той ни е открил колкото е необходимо за нашето спасение и с Дух на Истина вярваме във Бог Отец, Бог Син и Бог Свят Дух. Един Бог!
balkanii
Потребител

Мнениеот balkanii » пон юни 11, 2007 11:03 pm

Isa 43:11 Аз, Аз съм Господ; И освен Мене няма спасител
Isa 43:12 Аз възвестих, и спасих, и показах, Когато не е имало между вас чужд Бог ; Затова вие сте Ми свидетели, казва Господ, Че Аз съм Бог.

може ли да казваш в името на син светия дух и отца? ако са 3 в едно и еднакви?
а света троица има ли я някъде в библията?
михаилий
Потребител

Мнениеот михаилий » пон юни 11, 2007 11:29 pm

Върни се в “нови категории и форуми”