Противоречие

предложете нови секции към този форум
gaitan vejdu
Потребител

Re: Противоречие

Мнениеот gaitan vejdu » ср юли 28, 2010 3:15 pm

РЕСПЕКТ!
Френд, за МТ ли куланиш софт или за некой превозвач?
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср юли 28, 2010 3:18 pm

gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » ср юли 28, 2010 3:25 pm

Така си и требе. :D
Умните струват усилия да измислят, мъдрите ползват нефелните им резултати, дообогатявайки ги, и продават...

Желая ти успех, най-искрено, Гунев. Ти си мн свестен човек, така те усещам, така ти казвам.

p.s.
Sorry за офтопика, аз съм виновен; вкарах Гунев в джаза безвреме; ПРОСТЕТЕ.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон авг 02, 2010 5:51 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт авг 03, 2010 12:53 am

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт авг 03, 2010 1:26 pm

В неделя, в храма, свещеника отново ни забрани да даваме пари на просяци. Каза да им купуваме храна. Обяснението му беше, че давайки им пари - ние не правим нищо за спасение на душите им, а напротив - подтикваме ги да си стоят в греха. / Това не се отнася за просещи хора-инвалиди /.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » вт авг 03, 2010 9:35 pm

Блаженни са даващите и горко на просещите без да са в нужда, - те ще дават отговор защо са взели. "Нека се изпоти милостинята в ръката ти, докато не разбереш кому даваш." Това са съветите дадени в "Учението на 12-те апостоли" по въпроса за милостинята. И наистина може да се стекат така обстоятелствата, че твоята необмислено дадена милостиня, може да послужи за погибел на неразумно просещия. Имало е случаи, когато дам на млад човек, въпреки, че разбирам, че претекста поради който ми иска пари не е истина и после почвам да се питам, ами ако с парите които му дадох той си купи наркотик и се случи така, че умре, няма ли да съм виновен аз???
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт авг 03, 2010 10:08 pm

Хм...Аз така правех, докато не видях кифлата, която бях купила, захвърлена. Вече даже и храна не купувам. Правя го единствено, ако човекът е влязъл в заведение за хранене и проси до касата стотинки.
Моя приятелка раздаваше бонбони на децата, тя е палестинка и може би техните деца обичат бонбоните, но не и тези. Тя им даде пликчето, те го отвориха, пред очите й го захвърлиха и протегнаха ръка за още, но този път за пари.

Върни се в “нови категории и форуми”