Хайде на дискотека

предложете нови секции към този форум
ven4e
Потребител

Хайде на дискотека

Мнениеот ven4e » съб ное 06, 2010 10:41 pm

Този Кураев все повече ме озадачава. Всички знаем за афинитета му към рок-концертите, но ето че се оказа привърженик и на дискотеките. И то не само за отмора на типа хора, които намират отмора в тези заведения, а за решаване на един от най-важните въпроси в живота на бъдещия свещенослужител: намирането на съпруга. Наглед благородната задача да се спечели за християнството някоя невярваща жена се сблъсква с големи пречки от прагматично естество. На първо време, неоновата светлина не позволява да се прецени реално визията на набелязаната за целта девойка и е напълно възможно силният грим да привлече за сметка на красотата и на дневна светлина да има изненади, които да бъдат разрешени по не най-християнски начин. Второ, силният шум ще предопредели завинаги участта на младото семейство: да си викат и никога да не се чуват :) И действително, за какъв разговор и опознаване може да става дума в дискотека? Ще трябва да има първа среща, и ако се окаже не най-подходящият събеседник, ще последват нови и нови срещи с нови и нови кандидатки. На трето място - нима Кураев смята, че жените извън дискотеката са вярващи до една (или пък че в дискотеката няма вярващи жени) и поради тази причина трябва да се пробва именно там? Наистина не вярвам някой да приема насериозно идеята да се задоми чрез запознанство от дискотека, ако стане случайно - да, но не и като целенасочено търсене. Ако разбира се думите му бъдат взети от някого насериозно, а не с необходимия към всяка информация скептицизъм.
pavel
Потребител

Re: Хайде на дискотека

Мнениеот pavel » нед ное 07, 2010 12:13 am

Венче, съгласен съм с теб. Познавам свещеници, които си взеха съпруги от дискотеките. И знаеш ли какво стана след това? Едната от съпругите едва изкара няколко години с мъжа си и си хвана любовник. Разведе се и си взе и детето. Другата двойка също се разведе, пак по вина на "съпругата от дискотеката", на която пък й омръзна скучния живот на попадия. А за третата двойка, която се сещам, там пък дядо поп се оказа "дискотечен тип" и жена му го заряза.
Да, може да си вземеш съпруга от дискотеката, само че шансът да попаднеш на свястно момиче не е особено висок. А пък да я направиш попадия... не знам.
На мен не ми хареса цялото това интервю, което уважаемия дякон е дал. Особено с тия сластни приказки "целуни ме тук, целуни ме там". Тоя човек не знае ли, че носи расо и това го задължава да се изразява по-така?! Държи се като жребец. Всъщност той женен ли е?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед ное 07, 2010 12:31 am

ако наистина е дал подобен съвет не е прав.
Никак не е разумен такъв съвет. Напротив.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 07, 2010 12:35 am

Ами Акс, ако не е монтаж видеото от линка, значи го е дал :(
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед ное 07, 2010 1:24 am

значи е сбъркал. Дано има верни приятели които да го поправят.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед ное 07, 2010 12:21 pm

Защо ли аз го разбирам, от това което чух, че акцента е върху невярваща, а просто дискотеката я е споменал защото е масово явление явно в Русия в което хордят невярващите девойки или по точно съвременните девойки. А това дали се задяваш с момиче в дискотека или не няма особено значение, освен ако не си от прибързаните... Все ще се намери време да се опознаете преди да продължите нататък.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 07, 2010 12:38 pm

Здрасти Етер, ако ще се абстрахираме от буквално казаното, според мен пък акцентът беше върху това, жената да не дава акъл на мъжа си и не просто да го слуша, а да няма мнение по най-важните въпроси на живота. Това ми се стори ориенталско мислене и няма как да го приема. Защо не посъветва желаещите да станат попадии да си търсят свещеници сред невярващите? Освен това за мен лично именно думата дискотека е най-запомняща се в случая, точно за да не се отплесвам в размисли за толкова груба, демек нехристиянска, женска дискриминация.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед ное 07, 2010 1:12 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 07, 2010 1:45 pm

Рефаб, а не улови ли нотка на дискриминация в думите "идете в града", сякаш хората от прованса са образец на вяра и християнско поведение, а градът, "шумен и разблуден" - свърталище на всичко обратно на това и съответно прицел за мисионерство? Като цяло, краткото изказване беше пропито от нетолерантност и необективност и затова посочих, че не бива да бъде взимано насеризно - нито в явното послание, нито в самите нагласи и емоции, които са изразени имплицитно.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед ное 07, 2010 1:56 pm

Изказването му е, най-малкото, с доза примитивизъм, общо казано!
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед ное 07, 2010 3:25 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » нед ное 07, 2010 4:55 pm

Етер,

Може да мислиш, че жените са "втора класа", защото са създадено от ребро - т.е. кост, но точно това ни прави по устойчиви и жилави.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед ное 07, 2010 5:53 pm

Така е, Муладжикова, мъжете са едни такива крехки същества, с перо да ги галиш, пак ще им е много ;)
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » нед ное 07, 2010 6:44 pm

Върни се в “нови категории и форуми”