Езичество и ереси сред православните

предложете нови секции към този форум
ivanb63
Потребител

Re: Езичество и ереси сред православните

Мнениеот ivanb63 » пон фев 21, 2011 10:14 am

Не знам що е то ерес, но знам друго ....

Знам обаче какво е казал сам Иисус Христос (по памет)..: "Такъв е Бог Отец, Който иска да му се служи с Дух и с Истина."
Значи щом самият Иисус Христос казва, че има по-висше учение от това на Сина(който говори с притчи) .... сигурно трябва да е вярно !? !? !? :angel: А дали има Учение на Бог Отец??? Въх ... дали въпросът ми е еретичен ???
Пък всички онези които Му служат по силата на буквата, май трябва да се явяват еретици???
Не знам.
Само си разсъждавам. Дадено ми е това право на свободната Воля, нали ... :angel:
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон фев 21, 2011 11:31 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 21, 2011 11:50 am

Как се обяснява на човек никога не вкусил захар, що е сладост?
Как се обяснява на човек никога не видял Истината, що е Истина?
Каква земна логика да се търси в безтелесното ?
....
....
Просто се "чете" с Дух на Истина, съпреживявайки заедно с Йоан Богослов:

1. И показа ми чиста река с вода на живота, бистра като кристал, изтичаща от престола на Бога и на Агнеца.
2. Посред главната му улица и от двете страни на реката стои дърво на живота, което дава дванайсет пъти плодове, като всеки месец ражда своя плод; листата на дървото служат за изцеление на народите.
3. И не ще има вече никакво проклятие: престолът на Бога и на Агнеца ще бъде в града; Неговите раби ще Му служат
4. и ще видят лицето Му, а името Му ще бъде на челата им.
5. И нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява; и ще царуват вовеки веков.
6. И рече ми: тия думи са верни и истински; Господ, Бог на светите пророци, изпрати Ангела Си, за да покаже на Своите раби, какво трябва да стане наскоро.
7. Ето, ида скоро: блажен е, който пази пророчествените думи на тая книга.
8. И аз, Иоан, гледах и чувах това. А когато чух и видях, паднах да се поклоня пред нозете на Ангела, който ми казваше това;
refab
Потребител

Мнениеот refab » пон фев 21, 2011 1:31 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 21, 2011 5:09 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пон фев 21, 2011 8:29 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » вт фев 22, 2011 2:03 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » вт фев 22, 2011 2:58 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср фев 23, 2011 12:11 am

@ ivanb63:

Имаш претенция да те критикувам на лични бележки, така ли да разбирам това, че се опираш на конкретните представени от теб цитати!?... Това наистина е една възможност, но тук сме под "гнета" и правилата на интернет общуването и явно прекалено им се подчинявам, за съжаление!

Относно идейността ("липсата и при мен") - по-добре е човек да е "безидеен", отколкото да се самопревъзнася с особено и специфично "лично идейно творчество"!... По отношение на собствените виждания по разни въпроси, най-малкото е желателно понятията и съжденията да са съответни на "добрата доктринално-теоретична практика", т.е. да няма словесно-идейни любителски еквилибристики от типа на (цитирам иван63):"(Никаква екзалтация. Защо?) Защото религиозността ( свързването) вече би следвало да е история. Тогава Вярата и религиозността изчезват и на тяхно място идва съзерцанието. Вяра има когато нищо не виждаш и не чуваш, за това и вярваш. Религиозност (свързване) има при отсъствие на пряк и директен контакт с Духа. Когато вече си в Светия Град, защо ти е религиозността(свързването)тогава - просто е ненужна?"
Впрочем, и от този ти текст се остава с впечатление, че се считаш за човек, който стои вътре в "Светия град", едва ли не, или често го посещава , и държи хората да знаят за това!?... Наистина ли се считаш за такъв човек?... Питам просто! :) Предполагам, че и на други посетители на форума ще им е интересен отговорът ти на този въпрос!
Образованието ми не е религиозно. Преди 6-7 години бях на безплатен начален курс по катехизис.
Поздрав! :) ... И го давай по-полека с големите приказки за лична висока(!?) мистична реализация и нейното демонстриране! :think: :!: :)

Върни се в “нови категории и форуми”