Духовната болест младостарчество

предложете нови секции към този форум
Дон Кихот
Потребител

Re: Духовната болест младостарчество

Мнениеот Дон Кихот » ср ное 17, 2010 9:03 pm

Стана ми смешно, когато прочетох днес някои мнения тук. Осквернява ли се олтар или църква, ако папа или лама влиза или се докосне до тях? Това е фарисейски въпрос, на който Христос би дал еднозначен отговор - не. Когато митрополит Стефан, известен масон, е служил, това осквернявало ли храмовете? Или участникът в бойните групи на БКП, женен в Швейцария и издал много книги, писани от други, патриарх Кирил? Осквернена ли е катедралата "Св. Неделя" с масонското опело на мултимутрата Илия Павлов? А хилядите туристи, които зяпат по нашите църкви и манастири и които в мнозинството си са атеисти? Хайде да не ставаме нелепи поне в очите на другите, защото явно нямаме точна преценка за самите себе си.

Шпионажът на Ватикана -
http://archiman.livejournal.com/

:clap:
refab
Потребител

Мнениеот refab » ср ное 17, 2010 9:13 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср ное 17, 2010 11:07 pm

Жени бол,
но все по християнки
лиги точи Рефаб.
Всуе брате,
никой, никой си за тях.
Тича християнката,
Владиката щом служи
и благословия от него проси.
Не ще и да знае тя за Рефаб.
А той нокти гризе
черна завист го яде.
Трупа ревност,
мъст и злост.
Стене, пъшка
лее пот,
и от злоба вие.
В злопаметство гние.
Ех, окаян, окаян живот!

Владиката в друг град отиде, минаха години, но злобата и завистта на Рефаб останаха неизкореними и незабравими.Който си направи труда, да се порови в мърсотията на темите пускани от Рефаб, ще открие именно това.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » ср ное 17, 2010 11:24 pm

Горният пост предизвика в мен асоциация с една грозна песен, често пускана по "Веселина":
"Йо-йо, стига си ме дразнила!
Йо-йо, стига си се празнила!
...."
Гадно!!!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср ное 17, 2010 11:36 pm

Още по-гадно е да хулят Владиката, който сега точно в този момент се е погрижил да даде възможност на хората да се изследват и лекуват. А който скоро не е ходил на лекар, няма предствава, какво би му струвало това от финансова гледна точка. Също така и като нерви и притеснение. Но никой не е застрахован Слънце.
На теб харесват ли ти хулите на Рефаб? Той трябва да бъде спрян, за негово добро е. Един ден ще отговаря за това безмислено и тъпо заяждане, непредизвикано от никого и нищо.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » чет ное 18, 2010 12:23 am

Грозното ти стихотворение бие по точки всичко, което съм чела в този форум.
Подканва към по- грозни отговори, а не към смирение.
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет ное 18, 2010 9:08 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет ное 18, 2010 12:30 pm

Понеже темата е за младостарчеството, ние се запознахме с теб там, при един младостарец. Аз бях само шофьор на едни християнки, но ти какво търсеше там? Мисълта ми е, че имаш какво да пишеш по темата. Пиши по същество. И именно защото те познавам съм загрижена за теб. Не искам да носиш тоя страшен грях. Прости ми, че си служа с тоя език. Но е за твое добро.
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет ное 18, 2010 1:56 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет ное 18, 2010 3:41 pm

Хей, стига сте се карали двамата, каквато и лична информация да изнесете, тук тя няма стойност, освен на белетристична творба, един свидетел не е достатъчен, нито пък някой е длъжен да се оправдава - не ми угаждайте на любопитството, моля ви :(
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет ное 18, 2010 5:10 pm

Имам много за учене и нямам време за губене, но с цел да съм ти полезна, ще се опитам да насоча мисълта ти към следното. Защо именно сега, така задълба в омразата си? Защото ето, човек, които не е лекар, но се старае да оказва съдействие и да облекчи болките и немощите на хората, подсигурявайки им медицинска грижа, освен духовната, а ти който имаш необходимият ценз за това не го правиш. И то по свое собствено желание. Затова така те боли. И чуждото добротворство приемаш като лично унижение и провал.
Кой колко се кае си е негов личен въпрос. И ти няма да отговаряш пред Бога за греховете на митрополитите, а за своите. Както и аз за моите, а не за твоите, но това е единствената помощ, която мога да ти окажа сега. Нали за това уча! И наистина мисля, че на интелекта ти подхожда по-озарено и по-духовно занимание. Лек и спасителен пост Рефаб.
refab
Потребител

Мнениеот refab » пет ное 19, 2010 9:17 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет ное 19, 2010 12:23 pm

Не очаквай някаква особена промяна, явно т.10 от правилата е някаква псевдо-точка и трябва да се тълкува по единствено правилния начин: Homo homini lupus est.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет ное 19, 2010 7:35 pm

Рефаб,

Успокой се. Болшенството влизащи тук сме достатъчно интелигентни, за да не обръщаме внимание на изнесена лична информация относно пишещ във форума - от друг участник във форума. Като правило - единствено всеки сам за себе си може да сподели лична информация. Другият случай не се толерира. Модераторите също ще потвърдят това.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет ное 19, 2010 11:06 pm

Ненапразно отците наричат студената интелигентност високоумие и не я толерират. От високото си ниво, интелигентните виждат как събрата им се самоубива. Но го примат с лекота и хладен интерес.
Няма как да гледам по друг начин, освен като на самоубийство, на поведението на Рефаб. За мен то, освен всичко друго е лишено и от логика. "Слава на католиците", казва той и пуска тема в която сравнява патриарх Максим с папите, като сравнението не е в наша полза. Темата е озаглавена "Максим патриарх ли е всъщност". Мънкопеене нарича служението му.
По отношение езика на Църквата е пусната тема със заглавие "Неограничени маструбанти на псевдодуховност". Свещениците нарича полупокаяни полумафиоти, в тема със същото заглавие. Манастирите също осмива, но се набива вдън гори тилилейски, за да ги ИЗСЛЕДВА. Защо?
Осмива външният вид на християнките и монахините, но дори в старостилните манастири ги преследва. Защо?
При целият този абсурд, той се смята за православен.
"Всеки си е башка луд", би казал народът и от сърце би се посмял. Но според мен, ненавистта и омразата на тоя болен човек, към архиерей и митрополит на българската Църква, вече минава границите на обикновенната злоба и завист. Тя стига до извращение при което трябва да се намесят компетентни органи. Не може да бъдат пуснати толкова теми с обидни прякори и хули срещу архиерей, просто така. ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО, братя и сестри. Аз съм загрижена.

Върни се в “нови категории и форуми”