Открити диспути с мен - относно религиозни теми

предложете нови секции към този форум
zayo255
Потребител

Открити диспути с мен - относно религиозни теми

Мнениеот zayo255 » нед яну 09, 2011 5:45 am

Тук можем да спорим на различни теми...
Нека да зачекна първо..да речем-Църквата напада и заклеймява гейовете, аз като певец, защитих гейовете на гей прайда миналата година, и се сблъсках с толкова много затворени мозъци... да не кажа че това беше хомофобско шествие, около и отстрани на абсолютно с нищо не пречещите манифестанти на гей прайда... което ме накара още повече да гледам на църквата като на инато и дръгливо магаре, което, въпреки че вижда истината и обстоятелствата и доказателствата, отказва да се промени... .и праща всички грешници в ада..може би аз също покрай гйовете, макар че не споделям тяхната резба, но понеже ги защитавам/ЛГБТ/ И аз може би покрай тях ще споделя някой кръг на ада, защото съм дръзнал да ги защитавам... според Стария Завет би трябвало да ги избием с камъни-както се опитваха да направят някои привърженици на фанатични радикални движения... .Не знам, кому служат за пример подобни безчовешки наредби в Стария Завет, но аз открито и стопроцентово отричам , че това може да е написано от Божия пръст... покрай всичката мръсотия изсипана там, все пак-може да се намерят наистина много стойностни неща, но ето още едно упорство на Църквата, дърпаща се като магаре пред мост, пред промените... тя отказва и ще отказва да промени догмата си че цялата Библия е Боговдъхновена... Ако кажа че убийството на една българка с камъни в Иран, поради недоказана изневяра на съпруга си/но дори и да беше доказана-не променя нещата/ е Боговдъхновено -то все едно да кажа че почитам сатана... според мен тези думи са диктувани именно от рогатия педал, не знам кой ги е писал/определено не е Мойсей-защото няма как да опише собствената си смърт/
Второзаконие е изпълнено с гнус и богохулни и богоненавистни "закони"-да не говорим че жената не е зачетена за нищо и никой не я пита... -към двадесета и нагоре глави четете... -там, ако някоя не е сгодена, но изнасилена, как трябва да се ожени за насилвача си... естествено нея не я питат де..дали иска или не... .ако изневери на мъжа си-е, как-разбира се-давайте я на камъните, че скоро не сме хвърляли... но виж-ако мъж изневери-няма такова нещо... напротив, ако му омръзне жената-може да я смени, макар че тя вече е обезчестена, и да вземе някоя друга... то жени бол... естествено-това нещо жената не може да го направи... и това е Боговдъхновено?Много ми е странно, някои като започнат да обвиняват различни секти и деноминации, примерно-мормоните, които преди са практикували многоженство..а в същото време, казват-че Стария завет е богодъхновен изцяло... .хаха... за разлика от Стария завет, поне мормоните досега не са убили с камък някое женско... Църквата е по-зле от фарисеите и садукеите и книжници по времето на Христос... Не мисля че религията е нужна на човек, за да вярва... нито храма...
нито поповете и грешните владици... религията покварява духовността и я превръща в материален интелектуализъм, както се казва в един филм, за който ще отворя отделна тема/споко-и към него съм критичен-Цайтгайст/... И Библията трябва да спре да се приема като сто процентова истина, в противен случай си противоречи, сама със себе си... просто трябва да се разглеждат-добрите и хубавите и страни... а това че някой си бил приел че точно тези книги са свещени и боговдъхновени... ами-това са учения човешки,
никой няма право да претендира че държи истината, защото не е нищо повече от останлите хора и ако го прави, дълбоко ме съмнява дали не спекулира, за да владее простата маса... .
За да влезе в рамките на приемливото, и за да бягат много членове от църквата, трябва да започне да разглежда мухлясалите си страни, и да ги поправя-именно като се променя... догмите и всичко останало/, което в никакъв случай не е сигурно-защото преди да бъдат приемани, грешниците сигурно не са отивали в ада-защото не са ги спазвали... /трябва да паднат, а разбирането на Църквата да стане малко по-широко, а не вглъбено и вкопчено в писанията на някои стари хорица, от преди векове... въпреки уваженията ми-несъмнено за времето си -те са били изявено умни хора... но днес, това не върви много... .и все пак... догмите са се правели постоянно, са се квоали, дори докато Църквата е била управлявана от хора клонящи към монофизитство, монотлеитство и прочие-тогава-питам-след като тогава пак е била свята, тоест-за тези хора тогава, но после-не, то какъв е критерия за истината?
Църква, която разчита различно всяка една дума от свещените си книги и се разединява-не е църква... ето защо догматът е парадокс-той съществува на много определителни думи... тоест, на различните мирогледи на всеки един човек... и според мен, трябва да бъде премахнат, и църквата ще бъде по-достъпна без да кара хората да вярват в нещо, което не разбират... а дори самата църква не разбира, ... просто-вярвайте без да се обяснявате и да се опитвате да обясните неща които знаете, че няма как да обясните-защото не знаете... така е било в първите векове на християнството... но случайно после се намерили хорица, които го превърнали в религия, направили правила, измислили догми, съставили канон, който им изнася... макар че тези книги били написани само по слух... и никой не знаел коя е истинската история... и така се започнало-старата история-на нов глас-разделяй-и владей... така и станало... и така е и днес... религията е ненужна... ако Баща ми или Майка ми искат да говорят с мен, нима ще викнат съседа за да ми е говорител с тях?и нима ще карат да им се кланям, защото са ме създали?естествено-това мога и сам да го направя-някога в знак на уважение, но те ще изискват ли това от мен?
Ще искат ли жертви?да доказвам любовта си?а ако искат-значи са ревниви, а ревността не е любов, значи и Бог не е тогава... И въобще това нещо което е говорело тези правила на еврейския народ, не е ли всичко останало но не и Бог, Който люби, а не мрази до девето коляно?А ако Бог, мрази, то това не е моя бог... а и Ботев го е казал...
Ако Бог е бил само на юдеите, то значи-не е моя, моя е на всички... А ако Бог си сменя решенията-значи е колеблив... ако се ядосва, значи не мога да разчитам на него, за да не ми се ядоса някога и да го изям и аз големия...
Как изведнъж реши от племенен бог да стане на всички?или може би това май не е същият бог, да... и аз така мисля
А ако винаги е бил такъв, защо не виждаме това в Стария завет?-тоест-къде е Любовта там?В игарянето на Содом И гомор?В потопа?или когато Илия избива езичниците барабар с децата?за награда господ го качва на влакче до небесата... но, може би така Илия ги е спасил... да... аз наистина виждам в тази постъпка една голяма прекрасна нестихваща любов... . а вие?
Жоро
Потребител

Re: ОТКРИТИ ДИСПУТИ С МЕН-ОТНОСНО РЕЛИГИОЗНИ ТЕМИ

Мнениеот Жоро » нед яну 09, 2011 8:24 am

Mисля, че диспута ти трябва да бъде с Бог, а не с нас. Вярвам, че ще имаш възможност да му кажеш нещата, които си написал по-горе. Дано да ти помогнат!

Нашата надежда не са думи, а личност. Нашата надежда е Иисус Христос. Без Христос Стария Завет не може да бъде разбран. Без Христос няма Нов Завет. Чрез Христос нашето завръщане при Бога е става възможно.
zayo255
Потребител

Мнениеот zayo255 » нед яну 09, 2011 11:31 am

мъдростта ти наистина ме накара да си помисля-аз колко съм мъдър... прав си... аз говоря с Него всяка нощ, и Той все казва-мани ги тея... поне така на мен ми казва,... инае-да, напълно те разбирам, без Христос няма как да се разбере Стария завет... прав си... все пак нали заедно са го писали... интересно ми е само, преди Христос какво е било... и защо не можете да се включите в тези теми, нещо затрудняват ли ви?ако питаш мен, ХристоС, не знам дали изпълнява стария завет, но знам как говори с/у него.. естествено-тълкувания-бол... но ако погледнем реално-за това го разпъват... за бунтарство... с/у учителите на закона... навсякъде критикува лицемерите, и им повтаря-горко... книжници... осъжда ги... като сметнем че мн думи са прикрепени към неговите истински, от хора които просто са го чули и просто са си изтълкували по техен начин Неговите думи, бих казал че Иисус направо е ........... майката на стария завет, макар да се е ползвал с пророчества от него... но законите от него ги е фърлил в тъча... умните приказки-запазил... но понеже хора като матей и др религиозни фанатици, са разбирали по др начин вс това-са нагласили новия завет по техните разбирания.. все пак естествено-не знаем-дали това е истинския матей-не, мн ясно че не е... но да речем някой негов ученик, предал и записал думите му... и пак още променил през неговата призма... другият пък е апостол Павел... който дори не е имал допир с Иисус, а никъде Иисус и не загатва че Павел ще се появи някога си, докато проповядва... тоест възможно е павел да си измислил напълно неговата история... за да се присъедини към християнството... не случайно Петър не го е тачел мн мн,.... и не само Петър но и първите християни... начело с Яков... Просто пристига-и почва-аз такова, аз онакова, видях Го, ослепи ме... вярвам.. браво, но все пак дори и да го е видял, явно-за да недоволства Петър, има нещо което не съвпада с учението на първите...
В се пак Иисус казва на едно място-че е дошъл за изгубените овце на Израил... и с такова впечатление остават и първите... за това никой няма намерение да проповядва отвъд.. докато не пристига Павко... Но това значи ли че Иисус е бил непълен, и не казал цялата истина?макар че после виждаме че казва-идете и проповядвайте... на всички народи... но опс.. не забравяйте-деяния е една от най-ранните книги-преди евангелията... те имат влияние от Павел явно... И ПОСЛЕ СЕ СФОРМИРАТ ОЩЕ ДВАЙСЕ-ТРИЙСЕ ЕВАНГЕЛИЯ...... това е добре... не е добре, че се намират хора, които определят кое да е право, кое криво... ако всичко си беше продължило както тогава, и днес щяхме да имаме секти-но никой нямаше да гледа на тях като на секти, а просто като на различни църкви... все пак съгласете се-в първи, втори век, никой не се е избивал заради това че единия смята че в евхаристията се съдържа истинската плът и кръв на Иисус, а другите са смятали само това за символ... никой не се е избивал за тая глупост преди да стане на догма... и са си вярвали пак, без дори да знаят че единия не смята че това е кръвта и плътта, а другият да вярва че е именно така... но са споделяли заедно... може би сега, след приемането на догмата, мръсните грешници, които не са споделяли че това е плът и кръв, врат в ада, но до преди тази година-на приемането на догмата/не знам коя де-сиг към четвърти век/ те са блаженствали в рая.. можем да си представим картинката... -умират... свети петър им казва-оо, здравейте праведници... заповядайте... настанете се удобно в рая... но след един век, Петър идва с леко наведена глава... и казва така:
съжалявам братя... но... имам лоша вест за вас... току що-получихме вест от Гсопода, че светите отци са му наредили, да вкарва в анатема и в ада, всеки който отрича че в хляба и виното се претворява неговата плът и кръв... сори... требе да слизате в ада...
-ама как така-казват... -нали досега бяхме праведници...
-е, ся подробности, псува петър... -ае слизайте доле... приета е нова догма...
светците слизат в ада, стават грешници.... след два часа пристига и самия петър... и се топва в казана
-какво стана-питат го бившите светци-полухристияни...
-ами и мен ме хакнаха тук, щото ей ся почина един патриарх, и бил казал че анатемосвал всеки който се отрича от Христа... а аз три пъти... пък да ви кажа-и аз не вярвах, когато Иисус ми каза че тва е плътта му, просто си беше хляб...
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед яну 09, 2011 2:50 pm

Христос не е осъден за „бунтарство“, а за богохулство. :crazy: Прочети Новия Завет!
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » нед яну 09, 2011 3:30 pm

Акирк
Потребител

Мнениеот Акирк » нед яну 09, 2011 8:08 pm

Представете си, как дяволът започва да протестира, че има Бог, добро, как така Бог е дал избор за спасение на човешката душа и т.н. И защо човекът трябва да е мъдър и смирен, като животът е пълен с първично удоволствие?
Защо трябва да има борба между добро и зло. Защо?
Защото в Евангелието било написано това, онова и не знам си какво.
Преводът на Евангелието, дали е същият, автентичният, оригиналният, как да съм сигурен в това?

Отговарям веднага. Ако искаш да си истински, да обичаш нещо друго освен себе си и придобития си мироглед, ще ти е много трудно!
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » нед яну 09, 2011 8:28 pm

Драги Зайо Байо,
С Вашата поява все повече се убеждавам, че е крайно наложително да се открие още една тема във Форума; за това, че : Човешката мъдрост от този свят е безумие в Божиите очи! Предлагам първо на Вас да предложите темата за разискване, като дадете и съответно най-подходящите цитати от Евангелието.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед яну 09, 2011 9:18 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед яну 09, 2011 10:31 pm

Според мен проблемът е в здравната каса и орязаните пари за психиатриите!
zayo255
Потребител

Мнениеот zayo255 » пон яну 10, 2011 1:36 am

драги, зографе... понеже всичката мъдрост на този свят е човешка/не знам все още дали лалугерите имат философия и мъдрост/то значи че всички сме безумци в очите Божии....
и аз мога да кажа че чувам гласове и виждам видения като Мойсей, но ще ме обявят за луд... но, както виждаме в онези времена, не само не са те обявявали за луд/може би не са имали клиники/но и са вярвали на лудите... с една дума, лудите са ръководели хората дълго време, дори са писали книги, когато са халюцинирали... е, разбира се-не казвам че винаги, понякога има мн мъдри думи...
а дали Иисус е направил Нов Завет или Нов ред-не знам, но си е бил бунтар, каквото и да ми разправяте... все пак е разсипал на тарикатчетата пред храма стоките... отделно-да-понякога се е страхувал да напдане цезар, и само е казвал отдайте цезаревото цезарю... но това е човешко, все пак са можели да те убият ако много скачаш с/у властта тогава... та, все пак ние не можем да кажем никога точно какъв е бил Иисус, но можем да си правим заключения... малко...
бунтар-не разбирай само против властта, а против наложените изкривявания на психиката и ума, от извратения стар завет, по скоро-петокнижието тоест.... не съм мн убеден всепак доколко Иисус е тачел старите закони, защото е имало в първите християни-такива , които напълно са отхвърляли стария завет... но обратно-и такива, които все още пазели събота, обрязването и т. н... та виждате колко противоречиви са не само първите християни, вие-също-след кто цитирате постоянно някакви стихове, а после някои друг цитира пак стихове-но с/у тези които другия е цитирал... което значи само едно-че няма синхронност много... освен това, по същия начин за критерий, могат да се позлват и други неканонични евангелия.... все пак... но исках да кажа едно-въпреки различията си в първите векове-християните все още не сА СЕ ДЕЛИЛИ НА СЕКТИ, но после се почва....
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон яну 10, 2011 9:54 am

"....понеже всичката мъдрост на този свят е човешка/не знам все още дали лалугерите...... имат философия и мъдрост/то значи че всички сме безумци в очите Божии...." .....(допълвам).... щото мислим като човеци, пък наЩа си човешка философия май не е Божията ПРЕмъдрост. Щот всичко около нас със все и лудниците и училищата и университетите и ... сички критерии и правила са си все човешка измишльотина/ измислица от плътски човеци за плътски човеци. За да им е комфортно на човеците. А Бог Отец е безплътен, Бог Син може и да въплътен. Но пък колко са такива като Него ... малцина. Е, значи болшинството няма и да приеме критериите на малцинството за обективни. А бе то и едно малцинство е,.... единици. Значи може да се приеме и за абсолютни изключения.
Бре този зайо байо бързичко бяга из туй-онуй... не го лови човешката мъдрост на мъдрите човеци май...
Ей тва си баш открит диспут по религьОзни темички ...
Стана ми интересно. Развеселихте ме.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон яну 10, 2011 11:07 am

Зайо Байо,
Добре би било, с появата Ви в този Форум, първо да кажете християнин ли сте и като какъв по вероизповед се самоопределяте? Явно поради младостта Ви и присъщото на нея незнание не знаете, че има човеци, които са писали под внушението на Св. Дух и именно за тази премъдрост се опитах да Ви насоча да имате пред вид. Но за Вас изглежда, че освен себе си нищо друго не уважавате. Ще си позволя да Ви помоля ако можете по кратко и ясно пишете,- иначе казаните Ви с манджа /с кисело грозде/ скоро всички ще престанат да четат.

[изтрито от модератор - авторът на постинга разпитва за самоличността на участник във форума; не се толерира]
Потребителски аватар
MacIlian
 Администратор

Мнениеот MacIlian » пон яну 10, 2011 2:39 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Re: Открити диспути с мен - относно религиозни теми

Мнениеот Чехълче » вт яну 11, 2011 3:37 pm

То гордостта граници не познава...Сега и диспути иска, та да блесне...невежеството й...Търсещият конфликти рано или късно си ги намира. Спокойна съм за Заека, защото предчувствам, че за твърде кратко ще е наш гост.
sluntce
Потребител

Re: Открити диспути с мен - относно религиозни теми

Мнениеот sluntce » вт яну 11, 2011 6:05 pm

Заекът е регистриран през 2009. Не ми се струва кратко. Щом е почнал да пише, значи има какво да каже... На мен ми се струва умен, дано не съм се излъгала...

Върни се в “нови категории и форуми”