Краят на България !

предложете нови секции към този форум
Акирк
Потребител

Re: Краят на България !

Мнениеот Акирк » чет фев 03, 2011 1:34 pm

Ако в държаната работят ефикасно трите основни власти, а Църквата обгрижва с истински духовен живот, тогава завладяването отвътре е невъзможно. Обаче, гоеполитиката на световните окултисти и лихвари определя състоянието на нашенската България. Коментарите не са излишни, но по- важен е личният пример, с който всеки заявява колко е Християнин. Живеем в подготовка за последни времена, какво очаквате? Не е нормално да не обичаме Родината си! Родолюбието е нормално човешко чувство, а злоупотребата в днешно врема е голяма и опасна. Примката около света е така нахлузена, че не виждам измъкване. Измъкването е само с Иисус Христос в делата ни и в молитвите ни. Свят без граници може да съществува само в Царството Небесно. На земята, това е невъзможно.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет фев 03, 2011 4:31 pm

Славяне,

Хан Тервел няма нищо общо с Христос, освен това, че Го е гонил. Все едно да канонизираме Чингиз хан или Сталин. Тривелий в историята на о. Паисий не е Тервел, а княз Борис I.
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » чет фев 03, 2011 4:35 pm

Иванб63, принципно си прав и аз това го съзнавам отлично, но въпреки това ме боли за народа ни. Ок, можело България да изчезне и така да рекъл Бог, но мен си ме боли и не го искам.

Славяне, много ми хареса парела ти. Даже го копирах и си го съхраних :)

А вече за Тигър няма никакво съмнение, че е страшно умна жена. Само да попитам, това на снимката самата тя ли е или е случаен образ? Иначе всички тези филми, които показва ме съсипват, но е добре да се гледат! Нейните мнения ме карат да се замисля и над друго – Второто Пришествие! Ако Бог е решил да използва мюсюлманите в такива мащаби преди края на света, с каква цел е това? Този въпрос е сложен, но аз съм чел, че мюсюлманите са се активизирали така благодарение на евреите. Знам, че звучи странно, но идеята на онзи богослов (май беше руснак) бе, че евреите използват мюсюлманите за да унищожат християнството. То за тях е враг номер 1. Питам: Възможно ли е това? Или това е някаква нездрава конспирация?
Тигър, моля те намери превод (субтитри) на български на филмчето за ислямската популация в Европа и го разпространявай по този начин. Сигурен съм, че това филмче ще достигне повече хора така.

Акирк, а на теб бих казал, че може би наистина всичко е загубено, защото наистина са последните времена... Има логика и в това.

Много щастлив, че изобщо всички вие съществувате и без да ви познавам ви обичам всичките. Чувствам се щастлив, че не съм единствен във вярата и идеите си.
Благодаря ви.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » чет фев 03, 2011 4:46 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет фев 03, 2011 4:56 pm

Всъщност това е "кралица Елизабет", която първа приема протестантство в кралския двор и с това се противопоставя на католическия свят :)
Урбане, гледай и филми отвреме-навреме, само книги не са достатъчни :P
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет фев 03, 2011 10:55 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » пет фев 04, 2011 9:15 pm

Най-големият ни проблем, е, че въпреки, че урокът ни е преподаден, пак не сме си го научили. Още Хан Кубрат е казал на синовете си за снопа с пръчките. Какво направили синовете на хан Кубрат? Точно обратното на това, което им казал - разделили се. Всеки си взел по няколко племена и тръгнал на различна от другите посока.
Сега, на народното събрание пише разни работи отгоре. Май беше "Съединението прави силата". И какво от това? На кого му пука, че са написали това там? Ние се делим непрекъснато: християни, дъновисти, комунисти, фашисти, мюсюлмани, будисти и всякакви исти. Ако има фризъорски салон с 2ма фризьори, те непременно ще си издерат кожите и единия ще напусне другия и ще отвори втори фризьорски салон в съседния гараж. Ако има 2ма сергиджии.... знаете какво ще стане. Всеки иска да командва, всеки иска да е шеф, всеки мисли, че знае всичко, всеки мисли, че е хванал Бог за ...., всеки мисли, че е центъра на вселената и около него се върти всичко. Ние сме неспособни да направим нещо заедно. Левски се е опитал да организира революционни комитети, да възстанат едновременно срещу турците и какво: обрали Арабаконак без да го питат даже, предали го на турците, провалили всичко. Румънци, гърци, сърби се наговорили да възстанат заедно срещу турците, за да ги затруднат максимално. Познайте кои били единствените, които не са възстанали тогава: ние. Гърци, сърби и румънци се освободили много по-рано, а ние останали да чакаме руснаците (добре, че руснаците имали интерес да владеят проливите, та дошли тук, та сега сме свободни). И сега същата анархия в държавата, във взаимоотношенията между хората, във всичко. Ние отдавна не сме народ. Всеки сам за себе си си е народ, защото егото му е като за цял народ. Бог да ни пази от нази.
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » съб фев 05, 2011 7:03 pm

Тигър,
всички тези филми са толкова истински, че душата ми се свива всеки път.
У мен през годините често възниква един такъв въпрос: ''Защо е тази 'сънливост' у традиционно християнските нации?'' и ти сега толкова хубаво го казваш с две думи, цитирайки английския журналист, че те дотолкова са се облегнали и разчитат за всичко на държавите, че забравят да погледнат малко по в страни. Това го има и у нас. Неща като: ''Ама какво ме интересува, че в провинцията има много хора, които гладуват и че нямали работа, аз тук в София си имам и работа и дом и пари...''
Свалям ти шапка за всичко, което пишеш из този форум. Досега не бях срещал толкова умна жена, която да е и вярващата.

Тошоминатор,
това звучи истинско и много, много тъжно. Като прочетох изказването ти се замислих, че наистина един друг съфорумец, който писа някъде по-горе сигурно е прав. Той писа, че може пък това да е Божията воля – България наистина да я няма в недалечно бъдеще.
Аз направих една бърза равносметка на приятелите си от гимназията и съседските деца, които сега са в такава възраст, че би трябвало да имат всичките потомство. Излезе, че от 25 души, за които се сетих, само 3-ма имат две деца, 2-ма са с по едно дете, а останалите 20 са все още сами. Ако всеки погледне около себе си може би положението ще е сходно. Така че перспективата е тъжна та дрънка.
Космонафт
Потребител

Мнениеот Космонафт » нед фев 06, 2011 1:45 pm

Ами на мен преди време ми писна от България и заминах да следвам навън....после се върнах, подтикван от родолюбие и някои други илюзии. След пет години пак съм далеч от Родината, но този път няма да се върна никога и не желая и децата ми да се връщат там. Всичко най-гадно ми се случи в България, така че просто нямам добри спомени и впечетления. Славейков е казал " Не народ, ами мърша!". Много му е кипнало на човека предполагам, щом такива думи е изрекъл. Аз съм възпитаван от военен, родолюбец при това. Всичко българско е най-хубаво и ние сме най-готините на света. Е, сега, след като съм поживял навън хич не мисля така. Ама хич. Даже и жена от друга националност си търсих умишлено и намерих.

Проблемът за изчезването на България е сериозен, но по-важно за нас като християни е, че сме Божи народ. Наши приоритети би трябвало да са Божийте. Националността за мен е на доста по-заден план. Не, че не ми пука за България, но това е въпрос, който не ми на дневен ред. Проблемът не е в политиците, а в манталитета на българите. Тоз манталитет е отврат. "Ние сме най-умните, ние сме най-трудолюбивите, ние разбираме най-много, българките са най-красивите жени, българите са най-качествените мъже (българките обаче нещо не верват в това и гледат яко кесията), ние не знам си какво..." Илюзии, илюзии, илюзии и пак илюзии. Нищо от това не е вярно. Изходът е само един. Бог да помогне на България. Асен е трогателен с молитвата си, толкова такива утопично-петдесятни молитви съм слушал, но промяна в България не съм видял....Аз и промяна в църквите не съм видял, та камо ли промяна в държавата. Защото държавата е отражение на Църквата Христова.

Освен това си идва неумолимо краят на времената, време на големи сътресения. Човечеството като цяло е болно. Ако българите ги коси шизофрения, инсулти инфаркти, наркомания, то тука хората се самоубиват масово и масово стават хомосексуалисти, масово страдат от депресии...други бръмбари имат в главите си, дет се вика.

Ние трябва да си държим здраво вярата и да не се впечетляваме много много. Да бъдем чувствителни към Божия Глас в сърцето ни и да си вървим по пътя.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » нед фев 06, 2011 2:44 pm

Вижте сега, не трябва да изпадаме в крайности. Да, имаме доста проблеми, да, имаме доста трески за дялкане, да, не сме научили доста уроци. Това, обаче, не значи, че трябва да изпадаме в крайности, като това да забягваме в чужбина завинаги и да търсим умишлено чужденки за жени. Това се нарича бягство от проблемите, а не решаване на проблемите. Ако всички кадърни, добри хора решат да избягат в чужбина, тогава със сигурност страната ни ще се затрие. След като сме толкова кадърни и добри, не бива да ставаме виновници за унищожаването на България, в противен случаи и ние сме просто едни бегълци от проблемите, с нищо по различни от "мършата".
Аз бих отишъл в чужбина да се дообразовам, да изградя кариера, да стана финансово стабилен, да спечеля някой и друг милион :biggrin: :biggrin: :biggrin: (не, че е лесна работа, дори и там), но непременно след това бих се върнал, бих използвал спечелените пари за благотворителност и най-важното: за създаването на училище (поне 1), където НАЙ-ПОСЛЕ да се преподават неща, които да карат българчетата да мислят, а не да зубрят и да ги учат за нещата от живота, да учат повече практически неща, да получат знания и сертификати, които да им отворят доста врати за бъдещо развитие. Истината е, че за да има успех на нацията, трябва да има критичен минимум от хора, които НЕ МИСЛЯТ САМО ЗА СЕБЕ СИ, а са готови безкористно да помагат на другите. Явно при нас тези хора не са много или нямат големи възможности.
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » нед фев 06, 2011 6:25 pm

Космонафт,

из форума четох доста хубави твои изказвания.
Тази твоя позиция обаче не ми се нрави, защото е крайна. Имаш право, че сме лоши хора. И аз съм бил навън и съм го разбрал, но чак да се ожениш за чужденка... Това значи със сигурност, че твоите деца вече никога няма да знаят български и името ти и родът ти се скоро ще се загубят. Личен избор.
А иначе за това, че трябва да търсим първо Бог си напълно прав; но има и нещо, което е трудно да се обясни. Това е глупавата любов към родината. Тя е като любовта на детето към бащата пияница или към майката курва. Детето ги обича нищо, че те не струват и че са истинско падение, защото са му родители. Е, да то може да живее прекрасно и другаде и да е далеч от тях, но все част от сърцето му остава да трепти и то се пита понякога: Какво ли правят мама и татко, дали са здрави?... То милее за тях и това е нормално. Нищо, че те са кофти хора. Така е и с родината.
Има и друго – ако Бог е отредил да се родим българи, може би Той е имал нещо предвид. Може давайки ни разни 'таланти' да очаква от нас да ги разработим в полза и на родината.
Малко нравоучителен станах на края, но мисълта ми я ясна, надявам се.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон фев 07, 2011 9:06 am

Ами, като сме тръгнали "ЗА" и "ПРОТИВ" Родината - да си кажа и аз мнението.
България е прекрасна страна! Не говоря само за географското местоположение или за природните дадености. И не си мислете, че не сме народ! Ако утре нещата стигнат дотам, че се налага да защитим територията, семействата си, националността си - ще се обединим и пак ще станем онова цяло, което е спойката държаща държавата ни съществуваща, през вековете!
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон фев 07, 2011 12:25 pm

Urban
Потребител

Мнениеот Urban » пон фев 07, 2011 5:06 pm

muladzhikova,

дай Боже това, което пишеш да е истина. И този народ да не е загубил идентичността си. И когато се наложи да може да се осъзнае. Дано си права.

Molecule,

Изпитвам голямо уважение към хора като теб и към така заявени позиции. Високият ти изказ обаче ме затрудни малко, но пък ми достави удоволствие. Не отричам това, което е казал Митрополит Климент. Прав е бил човекът. Знам ли, какво би станало след пет поколения? Но има прогнози, които плашат. И аз затова също, като теб, съм песимист. Дай Боже наистина да стане чудо. Въпреки, че съм вярващ обаче това ми звучи нелепо. В смисъл – да се надяваме само на чудото. Но какво може да се стори? Безбожието у политиците и народа е взело предел както никога до този момент. И все пак в моята душа остава да гори една искра, че все пак повече хора, ще изберат да кликнат на темата: Краят на България, вместо на съседната: Добро или лошо е да си девствена на 21 години?
Това не е заяждане. Просто правя паралел на приоритетите, кой от какво се вълнува повече. От края на народа си или от собственото си либидо. Защото тези наглед дребни приоритети днес ще определят изхода за оцеляването ни утре.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » пон фев 07, 2011 5:12 pm

Върни се в “нови категории и форуми”