Православни чудеса

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Православни чудеса

Мнениеот Aurelia Felix » нед окт 16, 2011 10:37 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон окт 17, 2011 8:20 am

Христос иска да сме като децата, така, че благодаря. Ако за теб не е душеполезно, просто подминавай.
Всеки познава себе си и знае кое го вдига да върви напред. Нещо ми казва, че все пак на някой ще помогне. Жива и здрава!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон окт 17, 2011 2:51 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон окт 17, 2011 4:46 pm

Йойо, какво говориш. Ще благоволиш ли, да ни осветлиш за дълбочината на мисълта и прозорливосттта си?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон окт 17, 2011 4:57 pm

Няма да ти отговарям с бла-бла-бла, както ти направи в друга тема. А е ясно, че човек който не си дава сметка за някои свои качества, друг и да му ги казва - полза няма. Ти си мисли, че си "най-добричката" щом това те устройва. Разказвай си чудесцата, но и ние имаме право на някаква реакция нали? Понякога фалша ни идва в повече, пожали ни, моля.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт окт 18, 2011 8:14 am

Йойо, аз съм голяма грешница и за да те пожаля, няма да те занимавам, с какво съм си цапала душата. Въпроса е, не в човешката грехота, а в Божията милост, която може да пожали и разбойника на кръста.
А аз съм по-зле и от разбойника.
Ако съм лъгала нещо, с тези разкази, има Бог и Той, да ми прости. Но доколкото ми е възможно съм се придържала максимално към истината.
Прости ми за онова "бла-бла', прости ми, защото съм немощен човек.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт окт 18, 2011 2:51 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт окт 18, 2011 4:11 pm

Това, че дадено поведение ти е чуждо на възприятията, означава ли, че е фалшиво. Къде точно съм се саморекламирала, като миличка и добричка, дай пример.
Човек, може да е добродетелен и да не му върви и да е лош, но Бог, някак да си го притиква напред.
Тоя свят се състои от разкаяни и неразкаяни грешници.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт окт 18, 2011 4:56 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт окт 18, 2011 5:01 pm

Отдавна съм разбрала, че не мога да се харесам на всички, няма как да приличам на друг. Аз съм си такава. Ти не може да си ми пример, защото в тебе няма какво да харесам.
Казах, че има добри хора, които не им върви и лоши на които им върви. Кое точно не разбираш?
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт окт 18, 2011 5:12 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » вт окт 18, 2011 5:34 pm

Йойо, ти живееш в София и не знаеш как е по селата в провинцията. Жива и здрава.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср окт 19, 2011 7:16 pm

Преди около 10 години, в един горещ летен ден от ония, в които препускаха и пищяха пожарни коли във всички посоки, бях на кафе. Пътят ми бе покрай църквата, но реших да не минавам от там, защото бях неподходящо облечена. И въпрреки това нещо ме теглеше в тая посока. Погледнах се с критичен поглед, видях, че ми е къса полата и пак се отказах. Реших да заобиколя, но силата, която ме тласкаше - просто ме поведе в тая посока. Надявайки си никой да не ме види, аз тръгнах нататък. Когато прближих, видях, че има пожар - тревата зад храма гореше и огънят се разрастваше с голяма сила. Веднага изтичах да кажа и взех някаква лопатка отнякъде. Започнах с нея да удрям и гася. Тогава видях каква сила е огънят. Толкова висока температура се развива наоколо, че е трудно да се приближи човек за да гаси. Дотичаха и другите с вода и изгасихме пожара.
Така, както не исках да ме виждат с късата пола - накрая се наложи да подскачам, да се навеждам и гася удряйки с малката лопатка. Надявах се в суматохата никой да не е обърнал внимание на това. Този случай разказвам, защото бе чудо силата, която ме застави против волята ми да отида в този миг - там!
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср окт 19, 2011 9:12 pm

Бог ти е дал голяма храброст. А мен много ме е страх от пожари. Слава на Бога, през 42 годишния ми живот съм била свидетел само на един. На един човек му се подпали стопанска постройка. Още помня в лятната тиха вечер някакво зловещо пукане. Пукали са се керемидите. Насъбра се доста народ. Имаше и смелчаци, които се приближиха, но аз стоях най-отзад и не смеех да помръдна. После ни заклеймиха, като сеирджии, но какво да направя, страхувах се да направя нещо, а от друга страна, гледах пожара...
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср окт 19, 2011 11:17 pm

Тази сила, която ме застави да отида там, тя като че вместо мен удряше по горящата трева, която приближаваше към храма. Слава на Бога всичко премина без огънят да докосне храма. Справихме се бързо и отеца, който се беше обадил на пожарната, след това им каза, че не е необходимо да идват. Но всички действаха с необикновенна бързина и сплотеност!

Върни се в “нови категории и форуми”