Православни чудеса

предложете нови секции към този форум
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Православни чудеса

Мнениеот Eleazar_Levi » ср окт 19, 2011 11:31 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет окт 20, 2011 12:11 pm

Ще напиша за още едно чудо, лично преживяно, защото би могло да бъде от полза на хората. Случи през този Богородичен пост. В началото му, усещах някаква болка и усещане за чуждо тяло отляво на коремната област. Според мен там бе заседнала песъчинка или камъче. През целият пост ядох само диня и пих огромно количество минерална вода. Но не усетих да съм отмила песъчинката. В последният ден от поста, отец Иван направи общ маслосвет. Видях, че някои от жените подадоха салфетки и отеца им ги помаза за да ги занесат при болните си. И аз направих като тях. Сложих салфетката на болното място и спах така две нощи. С това приключи цялото ми неразположение и не се наложи да ходя на лекар.
Така лично се убедих в изцелителната сила на тайнството елеосвещение.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет окт 20, 2011 12:58 pm

Да, маслосвета е велико тайнство. Чудесата са безброй.
Аз пък в един женски православен сайт срещнах препоръки за майки с бебета. Ако бебето е много плачливо да му се дава по малко, светена водичка. Да се шепне "Господнята молитва" на ушенцето му. Ставало много спокойно. И като по-голямо, ако е буйно и палаво, се усмирява.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 20, 2011 3:20 pm

Аз също искам да разкажа едно чудо с осветен елей. Веднъж получих бъбречна криза и болката беше нетърпима, така че едва можех да мърдам. Поради тази причина вместо да взема болкоуспокояващо, посегнах към шишенцето с елей от кандилото на Владика Серафим, което беше само на една ръка разстояние. Чувствах се толкова безпомощна тогава, че възложих цялото си упование на Господ и се помазах кръстообразно отдясно, където ме болеше. И за мое удивление болката изчезна моментално, така че станах и се разхождах, сякаш нищо не е било! При това дори без да вярвам особено, че ще ми помогне, просто казах: "Виждаш колко ми е зле, Господи, ако искаш направи нещо", ето колко е милостив Той.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » чет окт 20, 2011 3:43 pm

Привет. :D

Аз пък днес се събудих в добро настроение, впрочем, както винаги. Погледнах към хоризонта, слънцето тъкмо изгряваше. Потичах в парка, срещнах само ведри хора, поздравихме се без да се познаваме. Прибрах се, а на масата ме чакаше лека, но много приятна закуска.

Какво повече чудно да търся, та, самото ни дишане е едно голямо чудо. Приели сме го за даденост, но опитайте да не вдишате 2 минути, за да разберете колко велик е Господ, колко е голяма милостта Му. :D

Венче, специално искам да те поздравя, позволи, не мога да пропусна да ти сторя поклон, мн ме радваш!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 20, 2011 8:09 pm

Бих искала да споделя за още две чудеса, които са се случили на наша сънародничка и за които тя разказва по телевизията. Едното е, че нагръдната й Богородична икона мироточи, а другото, че притежава Самоизобразила се икона на Христос, нарисувана от самата нея. Смятам, че е много поучително за всички нас и служи за смирение на грешните хора, за които подобни неща са немислими и невъзможни.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет окт 27, 2011 8:05 pm

Една вярваща жена ми разказа следното:
Миналата седмица нейният син се прибирал от занималня. За тази цел той ползва градски транспорт, винаги един и същ маршрут. Понеже рейсът се забавил, той решил да се качи на друг, който също отивал до тях, но по друг път и никога не го бил ползвал досега. За съжаление детето си изпуснало спирката и отишло в съвсем друг квартал. Когато осъзнало грешката си и слязло от рейса, се оказало от едната страна на оживен булевард, без понятие какво да прави оттук-нататък. Тръгнал да пресича до другата страна, за да хване рейса в обратна посока, но от отчаяние спрял по средата на улицата, насред фучащите коли, и започнал да плаче! Детето е вярващо, носи кръстче на врата си и обича да се моли, но в този момент било в пълна безизходица. И само след 1-2 минути до него спира кола, в която са единствените му познати от този квартал! Чудното в случая (освен че не го е блъснала кола) е, че семейството, което било в колата, изпитало непреодолима нужда точно в този момент да излезе от къщи, дори без да знае къде ще отидат. Те качили разплаканото и изненадано дете и го закарали у тях, където неведнъж били ходили.
Когато тя ми го разказа, спонтанно казах: Това е като онези случки, които ги пише в книгите и трябва да го узнаят повече хора за слава Божия. Едва впоследствие се сетих, че имам възможността да разпространя тази история, за да не униват никога хората и да знаят, че Бог прави и невъзможни неща, а ако ни отказва нещо, то е пак за наше назидание и за наше добро.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет окт 28, 2011 4:35 am

Леле Венче, на гърба ми полазиха мравки, на носа ми залютя...Слава на Господа!
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пет ное 18, 2011 6:23 pm

Венче, историята ти е страхотна и ти си страхотна. Поуките, които каза са много, ама много ободряващи духовно и придаващи вяра. Отново ти казвам, и преди съм ти го казвал-Венче, ти си лидер. Искрен съм.
serud
Потребител

Мнениеот serud » нед апр 29, 2012 1:56 pm

Ще ви разкажа за едно чудо което се случи в моя дом. От тавана падна мазилката и се образува петно-което беше с образът на мефистофел в профил. Всички се уплашихме, защото съществото беше зловещо. Пиша това с ясно съзнание, аз съм психолог и напълно разбирам как би реагирал някой ако прочете тези редове. Споделих с мои близки за образът на тавана какво да предприема. Те ме изпратиха при човек който е сензитив и той ще ми помогне. Срещнах се с въпросния човек, той ми обясни за негативна енергия натрупана в домът ми и с вода която ще ми даде ще напръскам образът и всичко ще изчезне. Взех водата и напръсках образът/всичко това се случи тази година по време на великия пост, а образът пръсках в петък на Богородичен акатис. Изпръсках всичката вода но никакъв резултат нямаше. Образът си стоеше непроменен, тогава сякаш някой ми каза ясно вземи светена вода и намокри образът. Имах св. вода от църквата в Русе СВЕТА ТРОИЦА, взех я и КАЗАХ ГОСПОДИ ПОМОГНИ МИ, само като попаднаха няколко капки от водата лицето беше като разядено от киселина, сбръчка се и носът , устата и челото се сляха в едно сякаш невидима сила ги унищожи. Когато споделих на изповед с моя свещеник, той ми обясни че съм късметлия защото злото се е визуализирало. А образът се появи близо до моя олтар , където непрекъснато гори кандило. Затова свещеникът каза-ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ПРЪСКА СЪС СВЕТЕНА ВОДА ДОМЪТ СИ ЗА ЗАЩИТА ОТ ВСЯКАКВО ЗЛО. НИЕ ПОПОВЕТЕ НЕ ГОВОРИМ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ ЗА ДОБРОТО И ЗЛОТО. МНОГО ХОРА СЕ ЧУДЯТ ЗАЩО В ДОМОВЕТЕ СИ СЕ РАЗБОЛЯВАТ ИЛИ СЕ КАРАТ ИЛИ ДРУГО НЕЩО ИМ СЕ СЛУЧВА , А ТЕ НЕ ВЪРШАТ НАЙ-ЕЛЕМЕНТАРНОТО ДА ХОДЯТ НА ЦЪРКВА, ДА ПРЪСКАТ СЪС СВЕТЕНА ВОДА ДОМОВЕТЕ СИ И ДА ПАЛЯТ КАНДИЛО, И НАЙ-ВАЖНОТО ДА НЕ МИСЛЯТ ЛОШО ЗА НИКОГО. Всичко което ви разказвам е истина, БОГ МИ Е СВИДЕТЕЛ. Аз реших да го споделя, защото има нужда да се знае, Никакви екстрасенси не са по-силни от БОГ. Затова не си давайте парите за ясновидци те нищо не могат, само ще ви излъжат.
Последна промяна от MacIlian на нед апр 29, 2012 2:37 pm, променено общо 1 път.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » пон апр 30, 2012 8:52 am

Христос Воскресе! :D

Случката е съвсем прясна.

Било е в петък. Мой мн голям приятел трябвало СПЕШНО да заведе баба си в една клиника, където да й направят снимка. Разказаха ми я самият той, едно момиче от рецепцията на клиниката и познат ми лекар; всеки от свой ъгъл.
Ще опитам да я предам правдиво, дано успея, а вие преценете дали е чудо.

---

Снимката била спешна, щото на базата на нея щели да снемат окончателно анамнезата ли, епикризата ли; и от това зависело дали бабката ще бъде приета в болница; нещо такова.

Денят е предпразничен, приятелят ми няма пукнат цент, родителите му са в чужбина … Опитал да вземе пари от мн места, но все безуспешно. Трябвали му не повече от трийсетина лева, но НЯМАЛ. Аз пък бях извън обхват и ето ти чудо – седи той във входа на блока и с насълзени очи моли да му помогнат поне да я свалят от пети етаж.

Пропуснах да спомена, че самият той е "едно джезве кокали", едва ли има 50-60 кг, докато баба му е възедра жена, доста над сто и двадесет.
Първа група инвалидност е, инсулт и тежко счупване на бедрена кост; с една дума - абсолютно неподвижна.

Намерили се неколцина здрави съседи, свалили количката на бабата долу. И ето ти ядове, едното колело се счупило.
Представете си сега – бабата на слънце, количката на една страна, той звъни в спешна помощ, а те му казват да си заръча специализиран транспорт от болнично заведение. Той звъни в една болница, казват му, че за това се прави предварителна заявка, а времето за преглед на бабата остава едва два часа.

"Тогава, вика, копеле, се събух бос и изтичах до съседна нам частна клиника. Ударих го на молба." Тяхната линейка пък трябвало да бъде отпусната с разрешението на главния шеф, който отсъствал предпразнично.

Френдът се отчаял, сещайки се, че баба му е под жаркото слънце сама.
Приседнал уморен на близкия фотьойл (това вече са думи на момичето от регистратурата) и направил отчаяни, почти конвулсивни движения с ръце нагоре.

Приличал на молещ се човек.
Зад него имало икона на св. Иван Рилски Чудотворец.
Ръцете на френда сякаш погалили светителя.

От коридора се появил лекар с маска и го попитал, защо така се терзае.

Френдът обяснил, докторът наредил веднага да пратят линейката на адрес, като запитал шофьора колко обикновено взема за подобен курс - отиване и връщане.
Сумата била 2 х 10 лв. Докторът бил ортопед, тъкмо такъв трябвало да прегледа бабата. Извадил 20 лева, платил на касата, посрещнал лично количката с бабата, извършил прегледа, направил снимка и дал чехли на приятеля ми.

Най-благата вест била, че бабата е завидно добре за състоянието, в което се намира.

---

Какво повече да кажа?

А, забравих. Както споменах, приятелят ми е мн слаб, чиста хилка. От входа на клиниката до отделението имало стръмничка пътека. А той ми каза, че сякаш някой друг бутал количката нагоре.

Сетне се поинтересувах от лекарите в тази клиника, оказа се, че имам познат. Питах го възможно ли е това, той каза:

- Не само, че е възможно, но и ние сме смаяни от жеста на колегата! Той е голям спец, но никак не е по жестовете. Това е чудо за нас.

:D :D :D

Върни се в “нови категории и форуми”