Виртуално или буквално "...от врата на врата..."

предложете нови секции към този форум
ПетърГеоргиев
Потребител

Виртуално или буквално "...от врата на врата..."

Мнениеот ПетърГеоргиев » ср май 22, 2013 6:08 pm

Разбира се става въпрос за проповядването. То като цяло нещо не се усеща напоследък, но интернет дава или отнема възможности. Въпросът ми е кои от дадените и отнетите възможности ни водят до препоръчаното от бога за дадена ситуация. Проповядването във виртуална среда води до бърз достъп на голяма аудитория но и отнема живия контакт. Така сме като огън но не може да усетим топлината му (Първо Коринт. 8:1- "Но знанието възгордява, а любовта назидава"). А как по-назидателно (изграждащо) за другия да изразиш любовта си към него, освен чрез делата си, а не само думите. Това не се ли подкрепя и от казаното от Матей (5:16) - "Също нека свети вашата светлина пред човеците, за да виждат добрите ви дела и да прославят вашия Отец, Който е на небесата".

п.с. Това е моята първа тема, искрени поздрави към всички читатели и съфорумници.
Последна промяна от MacIlian на чет май 23, 2013 4:19 pm, променено общо 1 път.
mon
Потребител

Re: Виртуално или буквално "...от врата на врата..."

Мнениеот mon » ср май 22, 2013 7:52 pm

Греша ли като си мисля, че един протестант търси съвет от православни как да проповядва. Ако не съм прав прощавай.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет май 23, 2013 5:51 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет май 23, 2013 8:14 pm

Между другото, хлопането от врата на врата не е православен метод, нито ранните християни са хлопали от врата на врата. Като цяло и протестантите не приемта това, въпреки, че някои ви броят за протестанти.
ПетърГеоргиев
Потребител

Мнениеот ПетърГеоргиев » вт май 28, 2013 12:06 pm

Последна промяна от MacIlian на ср май 29, 2013 10:23 pm, променено общо 1 път.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » вт май 28, 2013 6:56 pm

Оставете ги протестантите да се гърбят! Ние знаем, че проповядва Църквата, а ние изповядваме!
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср май 29, 2013 8:30 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет май 31, 2013 9:58 am

Основната причина да проповядва Църквата, а не ние е, че така е писано. Като се поровите в Писанията ще намерите изричните текстове и това е така, защото Църквата, а не отделния човек е носител на Учението - тя е безгрешна, а човек е грешен. Много често дори богослови правят грешки (изключвам гръцките, руските и от БФ на СУ, които правят само грешки), напр. аз се облещих, когато в подробния Катехизис на Антиохийската патриаршия за Южна Америка прочетох, че Христос е бил създаден или е креатура, защото беше използван глаголът "criar". Затова не може всеки да тръгне от врата на врата и да се пъне да проповядва. В езически страни можем според силите си да запознаваме хората с Писанията, за обясним защо извън Църквата няма спасение, но като цяло не навлизаме в надълбоко за да не станем рекламни агенти на сатаната.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет май 31, 2013 10:35 am

Много са ми интересни тия копои, които не само по къщята, но и по улиците "проповядват". Обикновено вървейки, само с позиция на тялото ги дистанцирам, защото само ще си разваля вътрешния мир (в каквото и състояние да се намира последния) - споровете са безполезни.

Но веднъж не успях. Вече имах в ръката си нещо, което струваше няколко стотачки и още не бях решил тая ценност в кой джоб да я сложа. Копоите с бели ризи на секундата загряха, че срещу тях върви човек, имащ "благинки за тях" и пак на секундата ми поднесоха пред очите агитационните си материали. Иначе на околния народ не обръщаха внимание.

Вероятно има секти, които вземат % от всеки зарибен, но едва ли това някой от нас знае...
В случая ме учуди светкавичния търговски нюх на "белите ризи с черните панталони".
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет май 31, 2013 10:54 am

Всички секти събират десятък, юдеи, католици и евангелисти. Тези, които обикалят улиците не взимат нищо, те се изпращат от врата на врата за да се приучат на сляпо подчинение. Постоянното унижение на което са изложени от много хора, особено просещите, убива у тях всякаква воля за съпротива на водача на шайката без значение дали е равин, падре или пастор.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » пет май 31, 2013 2:26 pm

Върни се в “нови категории и форуми”