Има ли православна общност в България?

предложете нови секции към този форум
Димитърт
Потребител

Има ли православна общност в България?

Мнениеот Димитърт » съб сеп 19, 2015 10:50 am

Здравейте на всички. Аз съм се заел съвсем от скоро с изучаването на православното християнство и се сблъсках с един проблем. А именно как да бъда вярващ християнин, като всички ми приятели и роднини са езичници (като използват комерсиалното атеисти) и според мен е много трудно да се живее по християнски без наличието на такова общество. Благодаря ви.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Има ли православна общност в България?

Мнениеот Next » съб сеп 19, 2015 11:51 am

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб сеп 19, 2015 12:23 pm

Димитърт
Потребител

Мнениеот Димитърт » съб сеп 19, 2015 2:26 pm

Да намеря свещеник по призвание е първото нещо за което помислих и това е много важно за мен но тази тема не е конкретно за мен и за това как да бъда по-добър християнин, а за това как повече млади хора (аз съм на 26 год.) в България да го постигнем заедно. Примерно аз нямам възможност да се срещна със свещеник или с българи въобще, тъй като в момента живея в чужбина. Та въпроса ми е, има ли някаква група активни хора в интернет с които може да се общува по тия въпроси и за в бъдеще и да се срещат защото аз съм сигурен, че има и други хора като мен които се притесняват да говорят за религия защото хората ги мислят за луди и реално няма общество което да ги "защити" и да им помогне в по нататъшното им духовно развитие.
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » съб сеп 19, 2015 3:12 pm

Виж ето този форум: http://www.christianforums.com/forums/t ... hodox.145/
Православните имат самостоятелен раздел и са много отзивчиви, винаги се подкрепят с информация и молитви. Повечето са от САЩ и се общува на английски.

Върни се в “нови категории и форуми”