Предателството в нашия съвременен живот

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Предателството в нашия съвременен живот

Мнениеот Мария » пон ное 24, 2008 3:59 pm

Да, и мене ме дразни това идолопоклонничество и лекомислено приемане на чужди обичаи, приети като развлечение, но за съжаление не съм могла да го обясня на всички, на които ми се е искало..
Нашите деца не са вълнуват поне от този изкривен "празник", слава Богу!

А каква е тази "строгата ранна Православна Келтска Църква"? :roll:
angel4o
Потребител

Мнениеот angel4o » пон ное 24, 2008 9:46 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт дек 16, 2008 12:02 pm

Сатаната се опитва да изкуши Иисус Христос в пустинята, но не успява. Да се стремим да бъдем като Христос и да не се отчайваме, когато паднем, защото Той(Господ Иисус Христос) винаги ни дава правото отново да се изправим.

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт дек 16, 2008 12:37 pm

whoami, пак същия въпрос ще ти задам, като в другата тема - от къде са тези икони, от кое време - знаеш ли? На съм виждала точно такава.
who am i

Мнениеот who am i » вт дек 16, 2008 12:42 pm

Тази е от около 1778г, отново от Русия. По това време няма от къде другаде да е, защото единствената свободна православна държава е била Русия :)

Но по-важното е какво ни показват иконите и как ни карат да се чувстваме.
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пет дек 19, 2008 8:00 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пет дек 19, 2008 8:14 pm

По-скоро съм православофил ;) Бих търсил и поствал всякакви други православни икони, но имам способността да търся само на английски и на кирилица, а пък братята руснаци от нас са се научили да пишат :) Това, което ми хареса в тази икона беше, че и аз за пръв път видях на едно място събрани двете крайности - Христос и сатаната. И си спомних, че сатаната не е успял да изкуши Христос, защото няма нищо по-мощно на тоя свят от Любовта, а Любовта и Христос са едно и също нещо. Хареса ми и това, че тази икона ме поставя пред избор какво да избера - Христос или дявола(поставя този избор като реален образ в съзнанието ми). Всъщност ние не осъзнаваме, че ежедневно всяко наше действие или помисъл са избор между тия две крайности - Любовта и смъртта. Затова нека по-често да се замисляме в конкретния момент кого от тези два персонажа избираме и дано в повечето случаи това да е Христос, а когато не е Той да се каем, че сме сбъркали.

Нека си спомним и за жертвоготовността на нашия праотец Авраам, който не е предал Бога и е бил готов да жертва най-милото си, защото вярата му в Господ е била много силна и е победила страха, т.е. той се е доверил изцяло на Бог. Разбира се, че след това Господ е възнаградил преданaта му вяра.

osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » нед дек 21, 2008 9:17 pm

Не,не ми се е случвало,но да не ми дава Господ,да ми се случи подобно нещо,а и на никого не го пожелавам...
osvnls70
Потребител

Мнениеот osvnls70 » нед дек 21, 2008 9:20 pm

откъде ги " свалqте,тези икони..,в кои саит ги намирате?

Редактирано от администратор (MacIlian) за неспазване на т. 5 от правилата на форума!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед дек 21, 2008 9:39 pm

http://www.icon-art.info/gallery.php?lng=ru

В базата данни на този сайт има качени над 1300 старинни икони. Приятно разглеждане!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » чет апр 30, 2009 3:48 am

"Скоро ще се върне вашият пастир и ще умирате от срам заради вашето предателство."(Св.Николай Велимирович)

От скромния си житейски опит мога да споделя следното. Този, който е склонен да предаде Христос и вярата си, би предал и най-близките си хора, т.е. този, който не е истински верен, последователен и безкомпромисен във вярата си към Христос няма как да е верен дори към най-близките си хора. Аз затова уважавам хора, които отстояват вярванията и принципите си, защото само такива могат да бъдат предани на Христа. Във форума има такива достойни хора, които не правят компромиси с вярата си и ги поздравявам за това(макар и да имаме различия в разбиранията с някои от тях). Нека не предаваме Христос и вярата си за "30 сребърника"(това като метафора, защото понякога предателството е чисто духовно, изразяващо се в нашето поведение)

Откровение на св. Иоан Богослов:
"Не бой се никак от онова, което има да претеглиш. Ето, дяволът ще хвърли някои от вас в тъмница, за да ви изкуси...Бъди верен до смърт, и ще ти дам венеца на живота. Който има ухо, нека чуе, що Духът говори на църквите: който побеждава, няма да бъде повреден от втората смърт."

Нека побеждаваме изкусителя отстоявайки вярата си безкомпромисно! Само верните на Христа могат да бъдат истински приятели, които не предават близките си за щяло и нещяло!

Не правете компромиси с вярата си, за да не бъдете долни предатели! Господ ни е обещал венеца на живота все пак!
boji
Потребител

Мнениеот boji » чет май 28, 2009 9:54 am

Докарахме я до там че вече не ни трябват и 30 сребърника.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » чет май 28, 2009 3:04 pm

Досточтимий whoami,
Както всеки ден се молим на Господа с 50-ти псалом, да не допусне да станем неволни убийци, така трябва да го молим за да ни избави от предателството. Когато ме задържаха в Главно Следствено и издържах първите десетина дни си помислих, че макар и много тежко физически ще издържа, но се оказа, че една от следващите нощи цяла нощ чувах женски писъци, а на сутринта ме закараха на разпит при следователя, който ме запита: Е, ..../името ми/ как спа тази вечер?? - Аз мълча... Нищо ли не чу тази вечер?? ..-..Чух, една жена викаше.... - Е,..че ти от колко години си женен, че не можа да познаеш гласа на жена си..... Аз припаднах... и след това подписах всичко, което искаха. Чак когато се прибрах в къщи разбрах, че всичко това е било постановка...Пред съда се отказах от показанията си... но за мен остана големия урок, че колкото и да си здрав физически и да издържиш боя, ако за миг останеш доволен от себе си и забравиш да просиш помощ от Бога, то за наказание може да допусне Господ и да станеш предател. Ето сега пред всички вас се разкайвам и изповядам греха си и моля Бога на никого да не изпада в моето положение.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет май 28, 2009 8:50 pm

whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт юни 02, 2009 11:03 pm

Върни се в “нови категории и форуми”