Вход за протестанти - забранен!

предложете нови секции към този форум
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » вт юни 03, 2008 3:56 pm

angel4o
Потребител

Мнениеот angel4o » ср юни 18, 2008 1:05 am

angel4o
Потребител

Мнениеот angel4o » ср юни 18, 2008 1:46 am

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » ср юни 18, 2008 2:38 am

ven4e
Потребител

св.Серафим Саровски

Мнениеот ven4e » ср юни 18, 2008 12:55 pm

Бой се от Бога, казва Премъдрият, и пази Неговите заповеди. А спазвайки заповедите, ти ще бъдеш силен във всяко дело, и делото ти винаги ще бъде добро. Защото, боейки се от Бога, ти от любов към Него ще правиш всичко добре. А от дявола не се бой; който се бои от Бога, той ще победи дявола: за него дяволът е безсилен. Има два вида страх: ако не искаш да вършиш зло, бой се от Господа и не го върши; а ако искаш да вършиш добро, бой се от Господа и го върши.
ven4e
Потребител

24 Златоустови молитви

Мнениеот ven4e » чет юни 19, 2008 11:32 am

Господи, не ме лишавай от Твоите небесни блага.
Господи, избави ме от вечните мъки.
Господи, ако с ум или мисъл, с думи или дела съгреших, прости ми.
Господи, избави ме от всяко незнание и забрава, малодушие и вкаменено безчувствие.
Господи, избави ме от всяко изкушение.
Господи, просветли моето сърце, което лошото пожелание помрачи.
Господи, аз като човек съгреших, а Ти, като милосърден Бог, ме помилвай, виждайки немощта на душата ми.
Господи, прати ми на помощ Твоята благодат, за да прославя Твоето свято име.
Господи, Иисусе Христе, запиши мене, Твоя раб, в книгата на живота и ми дай добър край.
Господи, Боже мой, макар и нищо добро да не сторих пред Тебе, но по Твоята милост дай ми да поставя добро начало.
Господи, поръси сърцето ми с росата на Твоята благодат.
Господи на небето и земята, помени в Твоето царство мене, грешния, безсрамен и нечист Твой раб. Амин!

Господи, приеми ме в покаяние.
Господи, не ме изоставяй.
Господи, не допускай да изпадна в беда.
Господи, дай ми добра мисъл.
Господи, дай ми сълзи и умиление и да помня смъртта.
Господи, дай ми да мисля за изповядване на моите грехове.
Господи, дай ми смирение, целомъдрие и послушание.
Господи, дай ми търпение, великодушие и кротост.
Господи, насади в мене корена на доброто: страха Божий, в сърцето ми.
Господи, удостой ме да Те обичам от всичката си душа и мисъл и във всичко да върша Твоята воля.
Господи, закриляй ме от лоши човеци, и от бесове, и от страсти, и от всякакви други непристойни неща.
Господи, Ти знаеш, че всичко вършиш според Своята блага воля:
нека бъде Твоята воля и в мене грешния, защото си благословен во веки. Амин!
ven4e
Потребител

св.Игнатий Брянчанинов

Мнениеот ven4e » пон юни 23, 2008 1:24 am

Господи! Дарувай ни да видим нашите съгрешения,
така че нашият ум, привлечен изцяло към съзирането на нашите собствени грешки,
да престане да вижда грешките на ближните,
и така да види всички ближни добри.
Дарувай ни да видим, в светлината на Твоята благодат,
живеещите в нас разнообразни недъзи,
унищожаващи духовните движения в сърцето,
въвеждащи в него кръвното и плътското,
враждебните на Царството Божие.
Дарувай ни великия дар на покаянието,
предшестван и пораждан от великия дар да виждаме греховете си.
Опази ни с тези велики дарове по нашия път към Тебе и дарувай ни да достигнем Тебе,
призоваващ осъзнаващите се грешници и отхвърлящ онези, които се мислят за праведници.
Да славословим вечно във вечно блаженство Тебе, Единия Истинен Бог,
Изкупителя на пленените, Спасителя на загиналите.
Амин!
ven4e
Потребител

св.Киприан

Мнениеот ven4e » вт юни 24, 2008 4:27 pm

Господ казва на Петър: Аз ти казвам: ти си Петър, и на тоя камък ще съградя Църквата Си, и портите адови няма да й надделеят; и ще ти дам ключовете на Царството Небесно, и каквото свържеш на земята, ще бъде свързано на небесата; и каквото развържеш на земята, ще бъде развързано на небесата.А след възкресението Си му казва: паси Моите овце. По този начин основава Църквата Си върху едного. И макар че след възкресението дарява поравно с власт всички апостоли с думите: Както Ме Отец прати, тъй и Аз ви пращам...Приемете Духа Светаго. На които простите греховете, тям ще се простят; на които задържите, ще се задържат; обаче, за да покаже единството на Църквата, било Му е угодно чрез един от тях да го предначертае. И останалите апостоли, разбира се, били като Петър и имали същото достойнство и власт, но в началото бил посочен един като обозначение на едната Църква. За тази Църква говори Светият Дух в "Песен на песните", казвайки от името на Господа: едничка е тя, гълъбицата ми, съвършената ми; едничка е тя на майка си, белязана у родителката си.
Миле
Потребител

Мнениеот Миле » вт юни 24, 2008 8:27 pm

Не съм съгласен с темата. Мир между всички християни - протестанти, православни, католици ... Според мен не се раждаш християнин, и не само покръстването те прави такъв, то е само началото. С делата си и мислите трябва да станеш такъв!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт юни 24, 2008 8:32 pm

................................................
Последна промяна от whoami на нед ное 02, 2008 10:53 pm, променено общо 1 път.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт юни 24, 2008 9:28 pm

Отвори тогава тема "Православни, католици и протестанти стъпка по стъпка, ръка за ръка и с хвала на уста по пътя към Царството Небесно".
ven4e
Потребител

св.Тихон Задонски

Мнениеот ven4e » ср юни 25, 2008 8:25 pm

Иисусе Сине Божий, помилуй ме!
Бъди храна и питие за душата ми!
Бъди извор за моята жадна душа!
Бъди светлина в моето помрачение!
Бъди ограда в моята скръб!
Бъди веселие в моята печал!
Бъди избавление от моя плен!
Бъди мир и покой за моята зла съвест!
Бъди премъдрост за моето безумие!
Бъди ходатай против моите клеветници!
Бъди оправдание от моите грехове!
Бъди освещение от моята нечистота! Бъди победа над моите неприятели!
Бъди щит срещу моите гонители!
Бъди ходатай против Божия гняв!
Бъди жертва за моите грехове!
Бъди крепост в моята слабост!
Бъди живот в моята смърт!
Бъди съвет в моето недоумение!
Бъди сила в моята немощ!
Бъди вечен Отец на мен, осиротелия!
Бъди съдия против моите оскърбители!
Бъди цар срещу дяволското царство!
Бъди водител в моя път!
Бъди застъпник в часа на моята смърт!
Бъди покровител подир моята смърт!
Бъди вечен живот подир моето възкресение!
Иисусе Сине Божий, помилуй ме!
Амин!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет юни 26, 2008 4:28 pm

Величие на моята душа, радост на духа, сладост на сърцето ми, сладчайши Иисусе, славо моя, която ме въздигаш, бъди неотлъчно винаги с мен и в мен, и с всесилната Твоя десница ме удържай с Теб и в Теб, та в Тебе, за Тебе и чрез Тебе да бъдат всичките мои мисли, слова и дела. Без Тебе не мога да върша нищо; да не живея вече за себе си, но за Теб, моя Владика и Благодетел и всички мои душевни и телесни чувства да работят не за мене, но за Теб, моя Създател, за Него да живеят и да се движат. И всички мои душевни и телесни сили да служат на Теб, моя Изкупител, чрез Когото и да се поддържат; и целият ми живот, до последния дъх да бъде слава на Твоето Пресвято име, Боже мой.
ven4e
Потребител

св.Юстин Попович

Мнениеот ven4e » пет юни 27, 2008 5:54 pm

Откъде са тези мощ и сила у човешкия дух? От това, че самият той е въплъщение на Божия образ, защото е създаден по Божий образ. Да се живее означава да се въплътяват божествените сили, стаени в боголиката човешка душа. Като въплътява тези сили, човекът свиква с главния, централен факт в човешката история - въплъщението на Бог Слово, на Господа Иисуса Христа. Нима не виждате, че животът на всеки човек поотделно и на всички хора заедно е само увод, и подготовка за това най-съдбоносно действие на човешката драма - Боговъплъщението? Защото смисълът и целта на човека и на човешкия род е да въплъти у себе си Бога и всичко, що е Божие.
ven4e
Потребител

Това беше от Мен

Мнениеот ven4e » съб юни 28, 2008 9:41 pm

Не си ли мислил някога, че всичко, отнасящо се до теб, се отнася и до Мен? Защото, отнасящото се до теб, засяга зеницата на окото Ми.Ти си скъп, многоценен в Моите очи, Аз съм те възлюбил и затова за Мен е особена радост да те възпитавам. Когато изкушенията от врага се приближат към теб като река, Аз искам да знаеш, че ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Че твоята немощ има нужда от Моята сила и твоята безопасност се състои в това да ми дадеш възможност да те защитя.
Намираш ли се в трудни обстоятелства между хора, които не те разбират и не се съобразяват с това, което ти е приятно, които те отхвърлят –ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Аз съм твой Бог, разполагащ с обстоятелствата, а ти неслучайно си се оказал на своето място, на мястото, което Аз съм ти определил.Ти не Ме ли молеше да те науча на смирение? И ето, Аз те поставих именно в тази среда, в това училище, в което се изучава този урок. Твоята среда и живеещите с теб само изпълняват Моята воля. Намираш ли се в затруднение от бедност и ти е трудно да си доставиш потребното, знай, че ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Защото Аз разполагам с твоите средства и искам да прибягваш към Мен и да знаеш, че си зависим oт Мен . Моите запаси са неизчерпаеми.Аз искам ти да се убеждаваш в Моята вярност и във верността на Моите обещания. И да не бъде това да ти кажат в твоята нужда:”Не вярвай на твоя Господ Бог”. Преживявал ли си нощ, изпълнена със скърби? Бил ли си разделен с близките и скъпите на сърцето ти –ТОВА БЕШЕ ИЗПРАТЕНО ОТ МЕНЕ.
Аз съм мъж на скърби, изпитал недъзи, Аз допуснах това, за да се обърнеш към Мен и в Мен да намериш вечно утешение. Ако си се излъгал в свой приятел, в някого, на когото си откривал сърцето си -ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Аз допуснах това разочарование да се докосне до теб, за да познаеш, че твоят най-добър приятел е Господ. Аз искам всичко да принасяш и да казваш на Мен и се прилепи към Мен, твоето прибежище, твоята душа, за да се скриеш от нападки на езиците. Аз ще изведа твоята правда като светлина и твоята правота като ден. Разрушили ли са се твоите планове и ти си отпаднал духом –ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Ти си създавал свои планове, имал си свои намерения и ги принесе на Мен, за да ги благословя. Но Аз искам ти да предоставиш на Мен да се разпореждам и да ръководя обстоятелствата в твоя живот, защото ти си само оръдие, а не действащо лице. Ако неочаквано са те постигнали неуспехи в живота и униние е обзело сърцето ти, знай, че ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Защото Аз искам сърцето ти и душата ти винаги да бъдат пламенни пред Моите очи и с Моето име да побеждават всяко малодушие. Ако не получаваш дълго време известия от близките и скъпи за теб хора и поради своето малодушие и маловерие паднеш в ропот и отчаяние, знай, че ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Защото с тази скръб на твоя дух Аз изпитвам силата на твоята вяра и неизменността на обещанията и дръзновението на твоята молитва за тези твои близки, защото ти не възлагаше ли грижите на тях на Моята Промислителна любов? И не ги ли поверяваш и сега на Покрова на Моята Пречиста Майка? Постигнала ли те е тежка болест, временна или неизлечима, и ти си се оказал прикован към твоето легло –ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Защото Аз искам ти да Ме познаеш още по-дълбоко в твоите телесни немощи и да не роптаеш за това изпитание, което ти е изпратено, и да не се опитваш да проникнеш в Моите планове за спасението на душите по различни пътища, а безропотно и покорно да преклониш главата си
под Моята благост за тебе. Ако някога си мечтал да извършиш някакво особено дело за Мен, а вместо това си легнал на леглото на болестта и немощта – ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Защото тогава ти беше потопен в своите дела и Аз не можех да привлека мислите ти към Мен, а Аз искам да те науча на Моите най-дълбоки мисли и уроци, за да бъдеш на служба при Мен. Искам да те науча да осъзнаваш, че ти си нищо без Мен. Някои от Моите най-добри синове са онези, които са откъснати от живата действителност, за да се научат да владеят оръжието на непрестанната молитва. Призован ли си неочаквано да заемеш трудно
и отговорно положение, облягайки се на Мен, Аз ти поверявам тези трудности и за това ще те благослови Господ, твоят Бог във всичките ти дела и във всичките ти пътища, във всичко Ръководител и Наставник ще ти бъде твоят Господ.
Днес, дете Мое, Аз давам в ръцете ти този съд с осветен елей, ползвай се от него свободно. Винаги помни, че всяко възникващо затруднение, всяка оскърбителна дума, всяка клевета и осъждане, всяка пречка в твоята работа, която би могла да предизвика чувство на досада и разочарование, всяко откриване на твоята немощ и неспособност ще бъде помазано с този елей –ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Помни, че всяка пречка е Божие наставление, и затова вложи в сърцето си думите, които ти казах днес –ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.
Пази ги, знай и помни, че винаги, където и да се намираш, всяко жило ще се притъпи, когато се научиш във всичко да виждаш Мен. Всичко ти е изпратено от Мен за усъвършенстване на твоята душа –ВСИЧКО ТОВА БЕШЕ ОТ МЕНЕ.

Върни се в “нови категории и форуми”