Вход за протестанти - забранен!

предложете нови секции към този форум
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб юли 26, 2008 9:44 am

Петрова
Потребител

Re: Вход за протестанти - забранен!

Мнениеот Петрова » съб юли 26, 2008 1:11 pm

Потребителски аватар
plamen
Администратор

защо не го изтриваме?

Мнениеот plamen » съб юли 26, 2008 2:55 pm

Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » съб юли 26, 2008 4:18 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон юли 28, 2008 12:22 pm

Мoлим Tе да ни възтановиш с Твоето присъствие за да живеем по Твоя Свят закон. И според това което си ни прибавил и създал преди вековете. На Тебе да бъде цялата слава за винаги Боже. Благодарим ти за всички добрини, които Ти си ни дал през изминалата седмица, за всяко добро Боже Ти благодарим и на Теб да бъде цялата слава завинаги. Прекланяме се пред Тебе Боже Святи сега, отдаваме слава и почит на Тебе. На Тебе о Господи ще отдадем и ще извикаме на ранина о Боже, че само Ти си Бог достоен за слава и за почит. Пред тебе се прекланяме Боже и цялата слава да бъде единствено и само на Теб Боже. Наща ръка не е сторила нищо Господи в тоя живот и не е победила с нищо в този живот, но всичко дължиме на Тебе Боже. Жовота си , сърцебиенето ни Господи всеки миг да се наслаждаваме на тоя живот в името на Исуса Христа – Амин!
Последна промяна от aktex на вт юли 29, 2008 4:07 am, променено общо 1 път.
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » пон юли 28, 2008 2:37 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт юли 29, 2008 4:05 am

1 Коринтяни 11
23 Защото аз от Господа приех това, което ви и предадох, че Господ Исус през нощта, когато беше предаден, взе хляб,
24 и, като благодари, разчупи и рече: Това е Моето тяло, което е [разчупено] за вас; туй правете за Мое възпоминание.
25 Така взе и чашата след вечерята и рече: Тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете всеки път, когато пиете, за Мое възпоминание.
26 Защото всеки път, когато ядете тоя хляб и пиете [тая] чаша, възвестявате смъртта на Господа, докле дойде Той.
27 Затова, който яде хляба или пие Господната чаша недостойно, ще бъде виновен за грях против тялото и кръвта на Господа.
28 Но да изпитва човек себе си, и така да яде от хляба и да пие от чашата;
Амин!

Велики Боже, с Твоята милост ние разчупваме хляба и заставаме пред Тебе Господи да вземем святите символи, да обновиш Своя завет с нас. И Твоите обещания да бъдат с нас в следващата седмица и ние да обновим завета си с Тебе . Да живеем според Твоите милости. Ето сега разчупвайки хляба ние Господи припомняме смъртта на Исус Христос. Спомни си как Той умря Боже за да живеем ние, как беше наранен за да бъдем ние здрави, как Господи, Той стана беден за да бъдем ние богати, как Той пое проклятието Господи над себе си за да бъдем ние благословени. И заради Него Боже ние да придобием Твоята милост . Спомни си сега Господи смъртта и Твоята милост да бъде върху нас в името на Исуса Христа – Амин!
Велики Отце в името на Исус, благодарим Ти за виното-кръвта която проля. Благодарим ти за тея святи символи,че ние можем да дойдем и да ги вземем. Благославяй ни – Амин!
Потребителски аватар
plamen
Администратор

символ

Мнениеот plamen » вт юли 29, 2008 8:19 am

Актекс, не ми се щеше точно молитвите ти да коментирам, ама ще ме извиниш някак си... Къде точно в Словото прочете, че виното и хляба са символ? Защото аз чета, чета, и никъде не го намирам... "Това правете за Мой спомен" - "спомен", да, но "символ"? Или за вас е едно и също?

Не ми се ще обаче да почваме спор точно в тази тема. Ако ще разсъждаваш по тези въпроси, моля, отвори нова тема.

поздрави
п.с.
whoami
Потребител

Re: Вход за протестанти - забранен!

Мнениеот whoami » вт юли 29, 2008 8:54 am

.......
Последна промяна от whoami на вт окт 28, 2008 8:16 am, променено общо 3 пъти.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт юли 29, 2008 11:32 am

Венче не се притеснявай.
Ако имаш някаква нужда - моли Бог :)

Пламен здравей :)
виното символизира кръвта, а хляба тялото. То съм имала предвид.
аз явно го възприемам така, ти иначе, трети по трети начин. Но лично аз като се моля ,се моля за всички вярващи ,независимо от деноминацията :)

whoami :)
не разбрах целта на поста ти :( . Даваш цитати , но цитатите не са милитви ....
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » вт юли 29, 2008 4:02 pm

whoami
Потребител

Св.Николай Велимирович :D

Мнениеот whoami » ср юли 30, 2008 8:40 pm

.......
Последна промяна от whoami на вт окт 28, 2008 8:15 am, променено общо 1 път.
ven4e
Потребител

св.Исаак Сирин

Мнениеот ven4e » чет юли 31, 2008 7:59 pm

Нека у теб винаги да взима превес милостинята, докато не усетиш в самия себе си тази милостиня, която има Бог към света. Нека нашето милосърдие да бъде огледало, за да видим в самите себе си това подобие и този истински образ, който е в Божието естество и в Божията същност. Да се просветляваме с това и с подобното на него, та с просветлено желание да се впуснем в житие по Бога. Жестокото и немилосърдно сърце никога не ще се очисти. Милостивият човек е лекар на своята душа, защото сякаш със силен вятър прогонва от своята вътрешност помрачаването на страстите. Това, според Евангелското слово на живота, е добрият дълг, даден от нас назаем Богу.
ven4e
Потребител

св.Теофан Затворник

Мнениеот ven4e » пет авг 01, 2008 8:45 pm

Три неща са нужни:
1.Да пазим своята съвест чиста по отношение на Бога, ближните, всеки предмет и всяка работа. За всичко, което вършим, трябва да имаме свидетелството на Словото Божие и да го вършим със смирение и усърдие, без каквото и да е своеволие и небрежност.
2.Да не допускаме нищо нито в думите си, нито в делата си, което не би се отнасяло към Божията слава и би нанесло някакъв ущърб на делото на нашето спасение.
3.Макар да бихме притежавали целия свят, така да се чувстваме в сърцето си, както се чувстват странниците - пришълци на земята, които нямат тук свой град, а бъдещия търсят.
Последна промяна от ven4e на пет авг 01, 2008 11:54 pm, променено общо 1 път.
nikito5kov
Потребител

Мнениеот nikito5kov » пет авг 01, 2008 10:56 pm

Здавейте!
Отдавна не съм писал във форума,ще си позволя да Ви напиша една от моите утренни молитви:

Господи,благодаря,че ме запази така милостиво и през тази нощ.
Слава тебе Боже! 3-пъти
Помагай на всички болни,бедни и нуждаещи се.
Бъди пътеводна светлина за моето семейство,моите близки и за
самия мене.
Благослови ме за днешния ден и нека бъде волята ти мили Боже.

Амин

Върни се в “нови категории и форуми”