Вход за протестанти - забранен!

предложете нови секции към този форум
nikito5kov
Потребител

Мнениеот nikito5kov » пет авг 01, 2008 10:58 pm

Спасителни пости на всички.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб авг 02, 2008 11:23 pm

Ники, радвам се, че си написал толкова хубава молитва :)

Блага Майко на преблагия Цар, пречиста и благословена Богородице Марио, излей върху изпълнената ми със страсти душа милостта на Твоя Син и наш Бог, и с Твоите молитви ме упъти към добри дела, за да премина останалото време на живота си без порок, и чрез Тебе да намеря рая, Богородице Дево, едничка чиста и благословена!
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед авг 03, 2008 3:32 pm

"Спаси от бед рабы Твоя, Богородице, яко вси по Бозе к Тебе прибегаем, яко нерушимей стене и предстателству. Призри благосердием, всепетая Богородице, на мое лютое телесе озлобление, и исцели души моея болезнь."
ven4e
Потребител

св.Йоан Касиан

Мнениеот ven4e » нед авг 03, 2008 9:25 pm

Светият човек се отличава от грешника не по това, че не бива изкушаван с толкова силни изкушения като него, а с това, че не бива побеждаван дори от големите изкушения, докато онзи пада и под малките. И както казахме, мъжеството на праведника не би било похвално, ако той излизаше победител, без да е бил изкушаван; пък и място не щеше да има за победа, ако нямаше вражеско нападение. Защото блажен е оня човек, който търпи изкушение, защото, след като бъде изпитан, ще получи венеца на живота, що Бог е обещал на ония, които Го обичат. И според Апостол Павел силата Божия не в покой и утехи, а в немощ се напълно проявява. Защото Бог така е казал на Йеремия:И ето, Аз те поставих днес като укрепен град, като железен стълб и като медна стена против цялата тая земя, против царете на Иуда, против князете му, против свещениците му и против народа на тая земя. Те ще воюват против тебе, ала не ще те надвият, защото Аз съм с тебе.
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пон авг 04, 2008 9:41 pm

ven4e
Потребител

св.Ефрем Сирин

Мнениеот ven4e » пон авг 04, 2008 10:02 pm

Горко на оня човек, чиято слава е по-голяма от делата му.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » ср авг 06, 2008 1:14 pm

Слава Тебе Боже, на Когото се покланяме в Света Троица, Отче, Сине и Душе Свети! Слава на Тебе, Който си създал всичко! Слава на Тебе, Който си ни почел със Своя образ! Слава на Тебе, Който не си ни оставил в нашето падение! Слава на Тебе, Господи Иисусе Христе, дошъл, въплътил се, пострадал заради нас, умрял заради нас, възкръснал, възнесъл се на небесата и изпратил ни Пресветия Дух, Който е устроил Твоята Църква за нашето спасение и ни е обещал и устроил за нас Царството Небесно! Слава Тебе, Господи, по дивен начин устройващ спасението на всяко лице и на цели народи. Слава Тебе, Господи, притеглящ и мене към спасение!
angel4o
Потребител

Мнениеот angel4o » пет авг 08, 2008 4:08 am

Света Аполония (+248 или 249), девица и мъченица от Александрия, чества се на 9 февруари. По време на мъченията й извадили всичките зъби. На различни места по света се почита като помощница при зъбобол и покровителка на зъболекарите. Май в България не е много известна.

Един от зъбите й се съхранява в катедралата в Порто, Португалия:
ven4e
Потребител

Свете Тихий

Мнениеот ven4e » вт авг 19, 2008 9:38 pm

Иисусе Христе, Тиха Светлина от светата слава на безсмъртния, светия и блажен небесен Отец! Като стигнахме до заник-слънце и видяхме вечерна светлина, възпяваме Отец, Син и Свети Дух - Бог. Сине Божи, Който даваш живот, достоен си през всички времена да бъдеш възпяван с приятни гласове. Затова и светът Те слави.
ven4e
Потребител

о.Виталий

Мнениеот ven4e » ср авг 20, 2008 10:54 pm

Обикнете ближния! И дверите на радостта ще се разтворят за вас, и Възкръсналият Христос ще посрещне вашата възкръснала в любовта душа. И това е всичко! Толкова малко чака от нас Господ! В това е нашият рай! Това е нашето Възкресение! Обикнете Любовта и ще бъдете живи чрез Възкръсналия в страданията на Любовта Спасител!
ven4e
Потребител

о.Алексей

Мнениеот ven4e » пет авг 22, 2008 1:06 am

Имай предвид: ако срещнеш религиозно учение, което не желае да се съобразява с историята на човечеството, не разбира и не обяснява родната история, а просто...я игнорира, ти имаш работа със секта, отсечена и обречена на гибел клонка.
ven4e
Потребител

св.Киприан Картагенски

Мнениеот ven4e » ср авг 27, 2008 2:06 pm

Може ли да бъде с Христа този, който действа против свещениците Христови, отклонява се от общение с Неговия клир и народ? Та той се е въоръжил против Църквата, противодейства на Божественото домостроителство, той е враг на олтара, подстрекател срещу жертвата Христова, изменник по отношение на вярата, а спрямо благочестието - светотатец; непокорен роб, син беззаконник, недоброжелателен брат; Презрял епископите и напуснал Божиите свещеници, той дръзва да устройва друг олтар, да съставя друга молитва от непозволени думи, с лъжливи жертвоприношения осквернява истината за Господнята жертва и дори не иска да знае, че онзи, който не се съобразява с Божието чиноположение, бива наказван за безразсъдното си дръзновение според божествените закони. Така Корей, Датан и Авирон, които въстанаха против Моисей и против Аарон свещеника и поискаха да си присвоят правото да принасят жертва, веднага получиха наказание за посегателството си: земята се отвори, отвори се дълбока бездна и нейната уста ги погълна, както си стояха живи, гневът Божий порази не само подстрекателите - изпратеният от Господа огън не закъсня да изпепели ония двеста и петдесет, присъединили се към тях и помагачи на същото безумие, показвайки така, че всеки опит на нечестивците да нарушат Бoжествения ред, е насочен против Бога.
ven4e
Потребител

св.Николай Велимирович

Мнениеот ven4e » ср сеп 03, 2008 10:54 am

Изпълнен си с мир, Славо на горните светове, и гневът на всички земи не може да поколебае Твоя мир.
Между смъртните има малко мир, затова гневът е силен.
В недрата на гордостта гневът свива гнездото си, а в недрата на гнева се таи убийство.
Всички грехове водят до убийство, но нито един не е толкова близо до убийството като гнева.
Еднооките земни закони не наказват гнева, защото не виждат, че гневът убива. Ала Твоят зорък закон, Славо на горните светове, нарича гнева убийство.
Трудя се на слънце и на месечина да проникна в тайната на Твоя закон. И откак труденето ми изтощи земните ми надежди, започнах да усещам как убива гневът на моите съседи.
Робите са деца на гнева, а синовете - на мира. Затова и Твоята премъдрост говори на хората отново и отново: бъдете синове!
Защото синът гледа лицето на своя отец и гласи лицето си спрямо лицето на своя отец. И щом види мир на бащиното си лице, как може да загрози лика си с гняв и да се отвърне от своя баща?
Двама стават немощни от гнева: този, който се гневи, и този, върху когото гневът се излива. А немощта е предходница на смъртта.
Чудотворецът не върши чудеса между децата на гнева, защото децата на гнева внасят немощ у него.
Съседи мои, защо се усещате мощни между тия, които ви обичат, и немощни между тия, които се гневят от присъствието ви? Не е ли затова, че първите с любовта си ви дават още живот, а вторите с гнева си отнемат от живота ви?
Затова ми е домиляло да съм с Теб, Славо на горните светове. Зер само в Твоето присъствие нито убивам, нито ме убиват.
Както капка по капка разяжда и най-твърдата стена, тъй и гневът разяжда живота на двамата. Като кръвник с нож в засада, тъй чака гневът в гордото сърце.
Истина, гордостта знае, че е крива; затова е поставила гнева на вратата си да й пази стража. Гордостта знае, че е грешна, затова си е намерила адвокат в друг грях.
Изпълни сърцето ми със смирение, Славо на горните светове, смирение на ангел пред Твоя престол. Защото смирението няма конак, ни убежище в гнева.
Дай ми синовско смирение и ще ме бъде срам да се гневя на роби и да убивам роби. Облечи ме с Твоя мир, който няма да се разклати от гнева на децата на гнева.
abc
Потребител

Мнениеот abc » съб сеп 06, 2008 12:45 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » нед сеп 07, 2008 1:51 am

Благодаря ти, Венче! :) Продължавай така.

Върни се в “нови категории и форуми”