Световен ден на молитва

предложете нови секции към този форум
Zara_83
Потребител

Световен ден на молитва

Мнениеот Zara_83 » съб май 10, 2008 11:01 am

11 май е обявен за световен ден на молитвата, утре милиони християни по света ще се съберем на обща молитва към БОГА. Приканвам всички братя и сестри да се присъединим към това добро начинание и да призовем Името Му в обща молитва. Нека забравим "доктриналните различия", нека спрем да се конфронтираме, най-накрая трябва да разберем, че сме едно Тяло, нека се молим за единство между всички вярващи.
Призовавам всички искрени вярващи да се молят за ПОКАЯНИЕ, нека БОГ ни даде откровение за състоянието в което се намираме, братя и сетри не осъзнавате ли колко е страшно да се изправяме един срещу друг заради някакви безсмислени различия, трябва веднъж завинаги да кажем "НЕ" на дявола, който сее раздори в Божията Църква,той е който ни поставя един срещу друг и по този начин ни разделя, а ние сме братя и сестри,едно семейство сме, а има толкова противоречия и конфликти.
Наскоро поставих няколко теми, които за съжаление явно бяха разбрани погрешно. Не защитавам протестантсвото, нито се изправям срещу православието, аз съм за единството на всички християни, нека имаме любов помежду си, осъзнайте колко боли това разделение, мен ме боли да чета постинги с толкова нападки,обиди и хули. Посещавам евангелска църква където се молим за единство между всички вярващи, молим се не само за протестантите, но и за православните, и за католиците. Въпреки, че съм протестантка не одобрявам някои от мненията на Aktex, нито мненията на повечето от пишещите във форума които се изправяте един срещу друг в хули и нападки. Вярвам че Aktex е добро момиче, но явно е вярваща от съвсем скоро, затова ви призовавам да и простите за всичко, нека и тя ви прости за нападките които сте имали към нея. Нека си простим един на друг и да започнем истински диалог, нека дискутираме сериозни теми,нека завинаги да спрем с нападките и обидите един срещу друг.
Нека забравим различията и да поставим фокуса върху общото, което имаме - вярата в Единия БОГ, и нека да дискутираме наистина важни неща, и нека се обичаме и да се приемаме. Нашата борба не е срещу плът и кръв а срещу началства и власти в духовни места.
УТРЕ НЕКА СЕ МОЛИМ ЕДИН ЗА ДРУГ И НЕКА СИ ПРОСТИМ ВЗАИМНО!
И НАЙ-ВЕЧЕ НЕКА СЕ ПОКАЕМ ПРЕД БОГА И ДА МОЛИМ ЗА МИЛОСТ!

бъдете благословени!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед май 11, 2008 12:20 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 11, 2008 1:05 am

Ами там е работата, че имаме заповед да не се молим с еретици. Какво е ереста? - богохулство, грях срещу Светия Дух, който не се прощава нито на този, нито на онзи свят. Не можем едновременно да славим и да богохулстваме. Ние православните се събираме редовно за молитва в храма и имаме доста повече от 1 ден, най-малкото 12 Господни празника+Великден, който е празник на празниците - тогава славим от сърце и душа Бог и чувстваме, че Той ни чува от небесата.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » нед май 11, 2008 1:27 am

Тодор_3
Потребител

Мнениеот Тодор_3 » нед май 11, 2008 1:36 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 11, 2008 1:37 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 11, 2008 2:03 am

Ский ся, тези, които пребивават всеки ден в храма, се наричат свещенослужители и получават заплата. Миряните ходят там, когато са свободни от работа или, ако се падне в празничен или неделен ден, отсъстват от служба, но при първа възможност отиват в храма. Това, че всеки ден се чества някой светец, е с цел да се освети всеки ден от годината, защото всеки ден е Божие творение и във всеки ден има поне един човек, който е просиял с добродетели и е станал молитвен ходатай за нас пред Бог, тъй като ние сме прекалено грешни, за да достигне нашата молитва директно до Бог и се молим на светии, Ангели, на света Богородица и, естествено, най-често, на Самия Бог. Не ти е ясно за светците, затова ще поясня - има светци беловласи, има светци монаси, има светци младежи, има светци деца. За по-добра осведоменост ти го казвам, че не са светци само тези, които са починали на 100 и повече год възраст.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » нед май 11, 2008 2:25 am

Тук идва въпроса: Защо почитаме тези светци - след като имаме заповед да почитаме само и единствено Бог?
а за да не се заядеш за "почитай баща си и майка си" в заповедта става дума за уважение,не за казване на висота до Бог.
Свичките тези свтци - кое те кара да мислиш ,че те са безгрешни. Защото за мен има един единствен безгрешен Ходатай, Пророк (с главно П), Първосвещенник,Изкупител и Цар - това е Христос.

Ще ти обясня как:
Изкупител:Като наш Изкупител, Христос изпълнява служенията на Пророк1, на Първосвещеник2 и на Цар3, както в състоянието на смирение, така и на прослава.
1 Втор. 18:18; Деян. 2:33; 3:22-23: Ебр. 1:1-2
2 ЕВр. 4:14-15; 5:5-6
3 Ис. 9:6-7; Лука 1:32-33; Йоан 18:37; I Кор. 15:25
Пророк:Христос изпълнява служението на Пророк, като чрез Своето Слово1 и Дух2 ни разкрива Божията воля за нашето спасение3.
1 Лука 4:18-19,21; Деян. 1:1-2; Евр. 2:3
2 Йоан 15:26-27; Деян. 1:8; I Пептьр 1:11
3 Йоан 4:41-42; 20:30-31
Първосвещенник: Христос изпълнява служението на Първосвещеник, като принася само веднъж Себе Си в жертва, за да удовлетвори божественото правосъдие1, и ни примири с Бога2, и като ходатайства постоянно за нас пред Него3.
1 Ис. 53:1-12; Деян. 8:32-35; Евр. 9:26-28; 10:12
2 Римл. 5:10-11; II Кор.5:18; Кол. 1:21-22
3 Римл. 8:34; Евр. 7:25; 9:24
Цар:Христос изпълнява служението на Цар, като ни подчинява на Себе Си, управлява ни и ни защитава1, и като възпира и побеждава всички Свои и наши врагове2.
1 Пс. 110:3; Мат.28:18-20; Йоан 17:2; Кол. 1:13
2 Пс. 2:6-9; 110:1-2; Мат. 12:28; I Кор. 15:24-26; Кол. 2:15
Ходатай (посредник):Христос предоставя и осъществява спасението сигурно и ефективно за всички онези, за които го е избоювал1-като ходатайства за тях2 и им дава откровение, в и чрез
Словото за тайните на спасението3; като ги убеждава ефективно чрез Духа Си да вярват и да се покоряват, и като ръководи сърцата им чрез Своето Слово и Дух4; като побеждава всичките им врагове чрез всемогъщата Си сила и мъдрост. Това Той върши по начини и пътища напълно съзвучни с Неговия удивителен и необхватен план5.
1 Йоан 6:37,39; 10:15-16,27-28
2 I Йоан 2:1; Римл. 8:34
3 Йоан 15:15; Еф. 1:9; Йоан 17:6
4 Йоан 14:26; II Кор. 4:13; Римл. 8:9,14; 15:18-19; Йоан 17:17
5 Пс. 110:1; I Кор. 15:25-26; Кол. 2:15; Лука 10:19
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 11, 2008 2:47 am

Скъли, пиша ти за последно, защото утре(днес) сутринта смятам да отида на църква(за теб се съмнявам дали ще успееш, тъй като цяла нощ пишеш по форума). Прости ми, цитатите не прочетох, тъй като са ми добре известни - ще отговоря там, където си проявила собствена мисъл, макар и погрешна. Наист не трябва да имаме други богове освен Него - но кой е казал, че светците са богове? Казва се Господ Иисус Христос, но свети Георги - усещаш ли разликата в думите преди името на споменаваната Личност (във втория случай - личност)? Имаме само Един Господ и това е ясно дотолкова, че каквото и друго да напишеш, ще е изопачаване и ще го отдам на плиткоумие. Почитта към светците е свързана с това, че всичко, което е свързано с Бог, ни е особено скъпо и мило - ние изпитваме към тях любов, естествено много по-малка, отколкото към Бог, но и точно от нея породена. За безгрешност никой не говори в случая - който казва, че няма грях, себе си лъже и пр, само Иисус е безгрешен, а светците са тези, които са изпълнили Божията воля в своя живот, които са били драги на Бога. Ако на Бог не му беше угодно да почитаме светците, нямаше да се повтаря постоянно в Стария завет "Бог на Авраам, Исаак и Яков", защото уж не били безгрешни - били са грешни, но са светци, защото са осъществили Божията воля в своя живот. Ако толкова те дразни тази дума светци, наречи ги Божии угодници, важното е, че те заслужават почит именно като служители на Бог, както Негови братя ако щеш, като Негови синове, като такива, които са се измъкнали от греха и са отишли в рая. Тук ще засегна бегло темата за видимата и невидимата Църква, запасена предварително с готовност да си избълваш заучените плоски фрази - част от невидимата Църква са светиите, които са живи на небето и са в постоянна връзка с видимата Църква, част от която сме ние православните, които сме още тук на земята(без да е известно къде ще отидем след това).
Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » нед май 11, 2008 3:59 pm

Тук става въпрос за обща молитва по едно и също време на милиони вярващи от цялата планета, говори се за единството на Тялото Христово по целия свят, за това че времето е толкова последно, че Църквата по целия свят се обединява в единство, и се приготвя да посрещне Младоженеца, и само който е разумен и има масло в светилника той ще Го посрещне подобаващо.
Хора не осъзнавате ли, колко е последно времето? Престанете с тези глупави караници, молете се за милост, покайте се, искайте Божията любов, молете се БОГ да ви даде Своята любов, за да погледнете на всяко човешко същество през Неговите очи. Престанете да се карате за глупости, престанете да Го наскърбявате с безсмислените си спорове кой е по-прав и на кой вярата му е по-права,престанете да се наричате един друг сектанти, престанете да използвате обиди един срещу друг.
Отскоро влизам в този форум, но не виждам нищо християнско в него - само обиди на деноминационна основа, само глупави спорове, от постингите ви лъха омраза, студенина, превъзходство, пренебрежение един към друг, незачитане на другия.
В коя библия прочетохте това, че се държите по този начин?
Ако бях мюсюлманка, която е влезнала случайно в този форум щях да си кажа "Благодаря ти аллах, че не съм християнка"
Ганди е казал "Ако не бяха християните и аз бих станал християнин"
Няма градивен диалог, няма братска любов, няма обсъждане на важни теми - единствено глупави и безсмислени спорове.
Престанете най-накрая с тези спорове на сектантска и еретическа основа и живейте живот достоен на покаяние.
По плодовете се познават християните. От прочетеното в този форум не виждам много плодове - повече са обидите и споровете.
Дано се замислите върху написаното.
И нека се покаем и да си простим един на друг.
Нека всеки един от вас да се извини на Aktex , както и тя на вас поотделно
И да има градивен диалог.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 11, 2008 4:08 pm

Зарче, от лошо сърце излизат зли помисли - щом си видяла тук тези красоти, които си изредила - омраза, студенина, превъзходство, пренебрежение един към друг, незачитане на другия - най-вероятно те са скрити някъде дълбоко в твоето сърце и вглеждайки се в чуждата сламка, не забелязваш собствената си греда. Не е нужно да влизаш често в този форум, най-малкото не с нападки към потребителите, точно защото си нова и се очаква поне малко уважение към тези, които са писали толкова много преди теб и са споделяли мислите си, било то грешни или не. Добре дошла, ако носиш градивна критика и няма нищо страшно в това сама ти да бъдеш критикувана - или може би всички трябва дружно да изръкопляскаме, че ето най-сетне някой ни е отворил очите?
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » нед май 11, 2008 4:19 pm

Зара :) относно последните времена....не знам, но ми се струва глупаво, казано е, че само и единствено Бог знае кога ще са последните времена. Кои сме ние, че да се считаме за толкова достойни, че да смятаме, че живеем в последните времена? Всъщност може и да са последните, но е глупаво ние да казваме, че са такива. Ако сега смятаме, че е лошо, аз мисля, че може да бъде и още по-лошо. Все пак земята не е раят, нормално е да страдаме и да ни бъде зле понякога, но все пак трябва да сме благодарни и на малкото, което Бог ни дава.

Относно форума - ако аз напиша, че се кланям на иконите ти няма ли да ме сметнеш за идолопоклонник? Това противоречи на твоята вяра, следователно как ще можеш ти да общуваш с мен чрез вярата? Ти отричаш икони, аз пък ги приемам и си мисля, че и чрез тях мога да уважавам Господ, но за протестантите това си е грях. За мен пък е грях, че те не уважават иконите...разбираш ли, има толкова противоречия :( и за това доста често има караници във форума, знам, че не е хубаво да се обиждаме, но все пак сме в православен форум, разбираш ли :? И всеки, който напише нещо срещу православието ще понесе обиди. Вероятно има други български форуми - за католицизъм, за протестантство, за ислям, общохристиянски или общорелигиозни, но да речем на мен не ми е интересно да пиша там. Бих желал да пиша и да чета само православен форум и когато прочета нещо срещу православието ми става обидно, разбираш ли. А в такъв момент и аз се афектирам и съм изричал обиди :( Но в крайна сметка е то аз не съм член на ислямски форум, в който да обиждам исляма, нека те си говорят спокойно за исляма, нека и ние си говорим спокойно за православие. Няма проблем, всеки може да пише тук, но на първо време трябва да уважава православието и неговите принципи, разбираш ли? Ти също си добре дошла, надявам се, но като инославна не трябва да ни съдиш защо сме православни и защо вярваме в Бог чрез православието :)
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » нед май 11, 2008 7:36 pm

Zara_83
Потребител

Мнениеот Zara_83 » нед май 11, 2008 10:31 pm

Много е възможно да има нечистота и в моето сърце, но затова ми прави впечатление и искам да го премахна от себе си. Затова и призовавам към чистота във взаимоотношенията. Не търся човешко одобрение, за себе си искам чист и посветен живот, искам да предам това мое желание на всички около мен. Затова и се моля с молитвата на Давид, ако има нечистота в сърцето ми, искам да бъде премахната. Влизам в православен форум защото искам да общувам с вярващи за БОГ, аз не правя разлика между православен,католик и протестант, а гледам сърцето и отношението на човека към БОГА. Признавам, че не ми достига тази любов, за която говори ИСУС да имаме помежду си, моля се Той да ме изпълни с тази любов и да се науча да приемам и да обичам всеки човек. Признавам, че ми се случва да се разярявам от отношението на православните към нас като към сектанти и точно това искам да очистя от себе си, искам да се науча да приемам православните въпреки различията и въпреки честото им неприемане. Опитвам се да обичам всички хора, не само тези, които ме обичат, но и тези които ме обиждат, трудно е, но искам Божията любов в себе си.
Виждам колко съм недостатъци имам и искам да ги очистя и да живея според Словото. Така че изобличавам и себе си и искам да извадя гредата от окото си, не само да изобличавам другите.
Нямам никакво желание за нападки спрямо православието, ако някой се е почувствал засегнат нека ми прости.
Имам желание за градивен диалог и да търсим общото във вярата, да се стремим към единство и разбиране, че сме част от едно Семейство.
Иначе молитвата беше прекрасна, събрахме се доста хора в Пловдив, а със сигурност и в останалите градове. Далеч сме от разбирането, че за един ден ще се получи нещо голямо, иска се постоянство и упоритост,всекидневна молитва. За съжаление сме все още далече от първата църква, където се събираха всеки ден на молитва. В нашата църква както и да се мъчим постигаме най-много 5-6 събирания в седмицата и то с огромни усилия и то не с присъствието на всички (сякаш е огромна мъка да отделиш време да прославиш БОГА) но се молим и вярваме за живот като в първите дни на християнството, където християните бяха толкова гладни и жадни за ИСУС.
Ако се замислим колко от нас са готови да бъдат хвърлени на лъвовете, разпънати на кръстове,убити с камъни,обезглавени и зверски убити по различни начини? Защото така умираха първите християни и то с радост, но никога не предадоха своя ГОСПОД. Нашите изпитания 2000 години по-късно са съвсем различни, всекидневно трябва да се "разпъваме на кръст" и да намираме време за малко молитва и за четене на Словото. Различни "лъвове" непрекъснато изяждат времето ни и убиват желанието ни за общение с БОГА. Толкова са ни закоравели сърцата, толкова сме се наслушали на християнски проповеди, че дори не може да ни се трогне сърцето от саможертвата на ИСУС, сякаш не разбираме в пълнота какво направи Той за нас. Колко често нямаме време да Му кажем "Татко, благодаря ти,обичам те"
А Той толкова иска да си говори с нас...
Ами това беше в сърцето ми и това написах, надявам се на ползотворен диалог без препирни и обиди.

Нека се молим един за друг и нека просим от БОГА да изпълни сърцата ни с Неговата любов и приемане.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон май 12, 2008 3:05 am

Върни се в “нови категории и форуми”