Как да разбирам това?

предложете нови секции към този форум
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон окт 06, 2008 12:01 am

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон окт 06, 2008 2:42 am

Радо - разбрали защо изписах Cabral ?

Cabral - Това се опита да ти каже Ангел Небесен - че тя не би сгрешила никога тъй като е съставена от съвършенни хора. Които никога не грешат. Православната църква е съставена от единствените на планетата безгрешни хора :wink:

Мария - това ,че хората помнят повече от теб , те нямат вина. Бог е дал на всеки различно :wink:
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон окт 06, 2008 9:02 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон окт 06, 2008 9:24 am

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон окт 06, 2008 9:38 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон окт 06, 2008 11:32 am

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон окт 06, 2008 12:16 pm

Cabral аз лично не знам за какво взимане на Господна вечеря можем да говорим, при положение, че няма вино и хляб!

Не виждам в какво е съгрешила православната църква. Просто тя не греши никога. Тъй като не е съставена от нормални хора. Ако беше съставена от нормални грешни хора, никога нямаше да твърди ,че е единствена и непогрешима църква.

радо - мен , ангел и други съфорумци, които са го срещали другаде :)
дано повече питанки от този тип да няма.

мария - ако става въпрос за ника ти , защо реши да го смениш?
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон окт 06, 2008 12:48 pm

Трудно е да се общува с тебе, акте. :) Не съм си сменяла името - с него съм от първото ми .
Използвах друг ник и съм обяснила защо, и ти знаеш, и си се записала в темата. :lol:

Глава на православната църква е Иисус Христос. Той е непогрешим и слава Богу! Не ние и абсолютно никъде не сме твърдяли подобно нещо за нас, хората. Напротив. Ти искаш да ни оплетеш в дребни мрежи с подигравки и ирония. Жалко. :? Можеше и по-добре да се получи. :|
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 6:40 pm

към радомир:"минимум уважение към нас" бре па хитър, А ВИЕ МИНИМУМ УВАЖЕНИЕ КЪМ ТЯХ!!!!!!!! Нема нужда нали. :lol:

Радо спи с изънбрачната си дъщеря, от която има и дете, което пък е кръстил в католическата вяра. Майтап бе, майтап, нищо лично. :lol:

Въпросният Кабрал (cabral) Нарвал изобщо не го познавам, не щъ и да го зная; тоя е точно копие на Торкемада. Последният ги е говорил абсолютно същите неща, той е бил чист пред съвестта си и най-искрено е вярвал, че е призван да съобщава "единствено истината" вяра, съобщена му чрез историята и светите отци, които пък я чули на ухо не от кой да е от самият Христос. Такъв може да убие с молитва на уста. Навсякъде му се привиждат коплоти и "евангелисти", "католици" и всякакъв род еретици го гонят, гледат най-подмолно да подрият душеспасителното учение, лично гарантирано от ШЕФА – Христос. Наистина много наивно от страна на aktex да му се връзва на глупостите за иконите. Цалата понятийна "богословска" плетеница не заслужава и минимум внимание, тя би могла да бъде и хиляди пъти по-абсурдна; самият факт, че православните се чувстват непрекъснато задължени да "разясняват", че иконите не били идоли е твърде показателен. Човек се ОПРАВДАВА за нещо, в което не е сигурен и усеща слабост в тази точка. Всеки мислещ човек (изглежда безбройните еретици са същите като православните и гледат само да спорят за нещо) изобщо би оставил подобни измишльотини от "висш тип" да залъгват православните съсъди и не би се главоболил. Те спорят с еретиците за една измишльотина и УМЕЛО я заместват с милион пъти по-голяма СУЕВЕРНА измишльотина. Та защо да се правят православните "мъченици"? Не, това не е никак практично. Нека си се мислят за прави, всеки уважаващ себе си сериозен човек, не би си помръднал и пръстта с подобни фалшификации, измишльотини. Тук МАГИЧЕСКОТО СРЕДСТВО е "причастяването", "изповядването" на "вярата" и т.н., това би могло да бъде смешно, ако не беше твърде трагично, че даже и ужасно – история на суеверните практики – запазена православна марка.

А какво да се каже за привиждането на "врага" и неговото "разобличаване"? Тежка патология! Това не се лекува.

Нарвал написа: "така и така няма да се спасите..." дааааа ние никога не говирм от името на Христос, самата Истина говири от устата на Торкемада. Твърде много благодат преливаааааа..... :lol:

Торкемада продължава: "като православни сме спасени по необорима презумпция" еми няма какво да се каже – учебникарски пример за смирение. Толкова си е повярвал, че даже и се пери като паун - щастие и радост. да го оставим, той е "блажен" милия :lol:

Въщност аз съм му благодарен на Нарвал за описаните "еретически сбирки"; тези неща ме интересуват от чисто любопитство; интересно ми е да ги знам и как се интерпретират от православните; това как "еретиците" (предимно на запад) тълкуват "поведението" на православните суеверия ми е донякъде известно.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон окт 06, 2008 7:15 pm

Геле успокой се бе бате... Кфа е тая параноя, къф е тоя патос... Каде е Торкемада, каде е Кабрал. Нещо май и ти си си повярвал... Айде, моля те дефинирай точно и вкратце ти както какъв се определяш и за какво се бориш и да си дискутираме спокойно. Ама спокойно моля те, защото и аз съм с високо кръвно...
Последна промяна от Gunev на пон окт 06, 2008 7:43 pm, променено общо 1 път.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон окт 06, 2008 7:37 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 7:41 pm

ОХ!!!!..ОХ!!!! ПОМОЩ,ЕРЕТИЦИ, ППОМОООООООЩ, НАПАДАТ НИ ЕРЕТИЦИ, ПОМОООООЩЩЩ....УЧИТЕЛЮ...СПАСИ НИ.....ОХ!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

НАРВАЛ, ГОНЯТ НИ ЕРЕТИЦИТЕ, ПЪРЗО ВИКНИ ОТЦИТЕ, ПОМОЩ НАРВАЛ :lol: :lol: :lol:

Алелуяяяяя, Бог ни говорииииии, Алелуяяяяяя, Той ни казва истинатаааааааа, Алелуяяяяя, Той ще се смили/или накаже, според сектата/ и над нашите противнициииииии, Алелуяяяяяя :lol: :lol: :lol:

ТИ СИ ИСТИНСИЯТ УЧЕТЕЛ НАРВАЛ И АЗ ТИ ВЯРВАМ......ВЕРВАМ...ВЕРВАМ.

НЕКА СИЛАТА ДА БЪДЕ С ТЕБ :lol: :lol: :lol:
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 7:49 pm

"Аз съм ви свикнал...." - ти изобщо много СИ СИ свикнал. :lol:

"Защото с него се стига до висините, а вие даже не сте минали основата." - намали тревата (или твърдата дрога), много е болезнено паденета от "висините"
:lol:

Нарвал учителю какво да сторим за да наследим живот вечен???? Кажи ни "специалисте"....ОХ!...усещам пак някакви еретици.....Нарвал...еле да ни спасиш ......учителю....не ни оставяй сираци......НАРРРВААААААЛ :lol:
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » пон окт 06, 2008 8:17 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » пон окт 06, 2008 8:24 pm

Върни се в “нови категории и форуми”