Православния национализъм е най-големият им кошмар

предложете нови секции към този форум
Кабрал
Модератор

Re: Православния национализъм е най-големият им кошмар

Мнениеот Кабрал » нед фев 01, 2009 5:20 pm

Мишо, чета ти глупостите и си отговарям защо живеем на половината си територия. ВМРО е сравнително късно наименование на организацията. Известно е само с това, че е провалило всички възможности за обеденинение на македонските българи със "Стара България", както са я наричали тогава. Няма по вредителска и антибългарска организация в нашата история.

Освен това този сайт е православен. Тук не съжаляваме, че няма достатъчно избити леви педали, поне аз. И не смятам, че ще се чуствам по-добър българин, ако избивам други бълтари, макар и леви педали. Няма по голям противник от мен на евангелизма, като сигурен път към ада, но щом Випаз, Тодор, Акте и други знайни и незнайни мазохисти са решили да прекарат вечноста в ада, това си е тяхна работа. Тук на земята аз няма да позволя никой да ги тормози, защото съм християнин.

Дано Бог ти прости.
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » нед фев 01, 2009 6:45 pm

Гост

Мнениеот Гост » нед фев 01, 2009 6:49 pm

:clap: Аз мислех, че "християните" се държат грубо само с "атеистите-простаци", но очевидно го правят и с най-"ближните" си - помежду си. :clap:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед фев 01, 2009 7:03 pm

Имам си моето момче, имам си. И точно защото добре познавам историята го казвам. ВМРО провали всички усилия на българските правителства за обединение. Параноичното желание на лидерите й точно те да водят бащина дружина съсипа всички шансове на България. Отиди в Македония и кажи какъв добър човек е Иван Михаилов и ще те убият с камъни. Затова вземи и си чети историята.
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » нед фев 01, 2009 8:12 pm

Няма как сърбо-комунистите и македонистите с промити мозъци в бившата югославска република Македония да обичат великия българин и водач на ВМРО Иван Михайлов. Точно в Македония съм ходил и имам познати от Охрид, които обичат Иван Михайлов и са чисти стопроцентови българи, по-големи патриоти от много тукашни. Така че глупостите, които драскаш имат общо само с измислената от Коминтерна простотия наречена "македонизъм". Македонска нация и език не са съществували никога. Ти май си голям фен точно на тая антибългарска коминтерновска измишльотина - македонизма. Гледай в Македония българите теб да не пребият с камъни ако им разправяш подобни простотии. А това, че нямаш хабер от история го виждат всички.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед фев 01, 2009 10:27 pm

И какво постигнаха ВМРО и великият българин Иван Михаилов? Въпросът ми е риторичен, защото отговорът е известен - 7% от Македония е в България.
Въпросът за македонска нация и македонски език е сложен към днешна дата също с големият принос на ВМРО за това.
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » пон фев 02, 2009 1:13 am

През 1941 г. Вардарска Македония беше върната към Майка България. ВМРО е чисто българска организация и няма никаква вина, че след комунистическия преврат през 1944 г. по заповед на сатрапа Сталин огромна част от географската област Македония беше откъсната от Родината ни и подарена на титовите комунисти от т.нар. Югославия. Това, мисля, се учи в прогимназията.
Личи си, че с историята си напълно скаран. Не намирам смисъл за никакъв диалог защото пишеш пълни смешки и си абсолютно незапознат и неадекватен към фактите.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон фев 02, 2009 11:43 am

Беше върната, силно казано, защото статутът й е бил неуреден между България и Германия. Върната е 7 години след като не комунистите, а българското правителство забрани ВМРО. И защото стана дума за комунистите отиди в сградата на Пиротска 5 и питай защо там е портрета на комуниста Методи Шаторов. И дали по това време съпротивата срещу сърбо-македонската клика се е водила от ВМРО или от българските комунисти. И дали македонските комунисти са наричали Ванче Михаилов "великобългарски шовинист" или са казали на Сталин, че няма да водят претовори с Георги Димитров, защото е същият великобългарски шовинист като Васил Коларов.

За съжаление действията на ВМРО, особено след Първата световна война могат да се отнесат само в графа "вредителство срещу българските национални интереси".

Междувпрочем горе писах "сградата на Пиротска 5", а не "сградата на ВМРО". Та ще ти разкажа малко от историята. Когато избиванията на бъгари от ВМРО дотягат на правителството и то забранява организацията конфискува и имотите на ВМРО/всъщност те не са точно на ВМРО, а на различни организации/. Злите комунисти възстановяват Съюза на македонските дружества и с постановление на Народното събрание му връщат всички имоти, мисля че 1954 г. Дружествата стават член на ОФ. След 10 ноември тези имати след много съдебни машинации станаха собственост на ВМРО-СМД/съюз на македонските дружества/, което име след като се използва за да се представи като правоприемник отпадна. След което, с нови машинации, имотите собственост на ВМРО станаха частна собственост на членовете на управителният съвет, чрез фондация ВМРО. Така бе продължена тръдицията на организацията основно да се ползва за лично обогатяване.

А за Иван Михаилов. Комунистите винаги го държаха като резервна карта срещу Югославия и винаги бяха в добри отношения с него. Те не го споменаваха, той ги критикуваше умерено, говореше се, че те му превеждали и пари, но не съм им светил. Това, което знам от негови лични приятели и саратници е, че няколко пъти заедно с нашата делегация са чествали денят на св.св. Кирил и Методи в Рим.

И ще те светна още нещо, моето момче, за да не ми досаждаш повече с историята и особено тази на ВМРО, единствената книга на Иван Михаилов/рецензията на Кр.Каракачанов, сегашният ръководител на ВМРО/ е издадено от моя фирма и то много отдавна. Затова слушай като ти говоря, за да не си губиш времето с недостойни хора.
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » пон фев 02, 2009 3:32 pm

Сегашното "ВМРО" няма нищо общо с ВМРО на Иван Михойлов. Абсолютно нищо общо няма. Тия вземаха само марката, за да се възползват от тази славна организация. Все пак не може агентът от ДС с агентурния псевдоним "Иван" да мине за националист и да води такава организация. Няма как да стане.
Превратаджийското правителство на Кимон Георгиев забранява не само ВМРО (която не е партия), а и всички партии. Така че не виждам какво има да говорим по тоя въпрос.
ВМРО през цялата си история до 1990 г. е защитавала единствено българските интереси и за това беше трън в очите на комунистите и с разколници федералисти се опитаха да го разбият, но не успяха. Говориш за някакво сегашно "ВМРО". Ами това е абсолютно казионна история. Това не е ВМРО.
Относно Иван Михайлов - ами комунистите го мразиха до дъното на душата си, а и той добре се справяше с агентите им от сорта на Димо Хаджидимов, Наум Томалевски и прочие. Аз също знам някои хора, не е редно тук да казвам кои и какви, така че тия приказки, дето ги пишеш за Ванчо Михайлов са си твои лични интерпретации и нямат нищо общо с истината. Просто не са верни. Чиста лъжа е това и според мен се се гаври с паметта на този голям български ревоюционер.
Не те знам каква книга си издавал и не ме вълнува. Знам обаче "Спомените" на Иван Михайлов, а те са най-показателни, нали. Но мисля, че никой не възприема това сегашното "ВМРО" за някакво ВМРО. Това го казвам, защото ми се струва, че си ме разбрал погрешно.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » вт фев 10, 2009 8:04 pm

Понеже коментирате личността на Ванчo Михайлов, ви предлагам да чуете интересните неща, които той казва в това интервю малко след промените в България, когато е вече 90 и няколко годишен.

http://www.youtube.com/watch?v=gOo_4tlsffI
http://www.youtube.com/watch?v=edyC1QvIbxE

За 20-на минути казва доста интересни неща. Съветвам всички родолюбци да го изслушат.
Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » ср фев 11, 2009 10:53 am

Бог да го прости Ванчо Михайлов! Един велик българин и голям националист.
Поклон пред светлата му памет!
Жалко, че днес няма такива като него...
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » съб фев 14, 2009 7:36 pm

boji
Потребител

Мнениеот boji » вт фев 17, 2009 4:56 pm

Ортодокс
Потребител