Ролята на Света Мария

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет авг 28, 2008 11:18 am

Баба ми винаги на този ден празнуваше именния си ден, а и по някои села и до ден-днешен така си отбелязват всички именни дни - по стария стил, без да имат някакво обяснение защо - просто явно не са приели новият..
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет авг 28, 2008 11:52 am

Мария написа:Баба ми винаги на този ден празнуваше именния си ден, а и по някои села и до ден-днешен така си отбелязват всички именни дни - по стария стил, без да имат някакво обяснение защо - просто явно не са приели новият..

Ето го поводът да Ви честитя празника и именния ден! Нека Бог по молитвеното застъпничество на Света Богородица Ви дари с добро здраве и всяко благополучие за многолетно свидетелство на Неговата Истина.

Бъдете светлина за пребиваващите в духовен мрак и сол за разлагащото се общество. Ако всеки един нас, смятащите се за православен, беше прашинка духовна сол, светът да би бил друг. Всички носим отговорност и сме съпричастници ако не с делата си, то с безразличието си за ускорения ход на есхатологичните събития.

Нека Божието благословение пребъде над Вас и всички жадуващи за Неговата Истина и своето душеспасение!

Изображение
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет авг 28, 2008 10:33 pm

Благодаря ти, prokimen, радвам се, че отбелязваш, че е празник за всички ни, често забравяме това покрай именния ни ден.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » чет авг 28, 2008 11:47 pm

Прикомен , здравей .

можеш ли да ми кажеш кое в днесшното християнство е суеверие и кое е чистото християнство , оставено да го следваме ?
nov
Потребител

Re: й.Партений

Мнениеот nov » съб сеп 16, 2017 1:38 am

ven4e написа:Безмъжна майко на Емануила,
кристаловидна невесто на Параклита,
при последното ми издихание
ела ми на помощ.
Нахрани ме с Божествената Кръв на Христа
за далечния път чак до Царските врати,
докато се поклоня на любимия си Съдия.
Бъди ми спътница Ти,
Бездна на милостта и всепета Утешителко.

Някой знае ли от къде е този текст?

Върни се в “въпроси към Православие БГ”