Какво Не казва Исус ?

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
chacho
Потребител

Какво Не казва Исус ?

Мнениеот chacho » нед фев 06, 2011 4:14 pm

Йоан 16:12
Имам още много неща да ви кажа; но не можете да ги понесете сега.

Кои са тези Много неща, защо не е можеше да ни ги каже и на-важното Кой е Този който ще ни ги каже. Понеже от Исус вече са минали 2 000 г. не трябваше ли вече да са ни казани.
Последна промяна от chacho на нед фев 06, 2011 6:52 pm, променено общо 2 пъти.
Дон Кихот
Потребител

Re: Какво казва Исус ?

Мнениеот Дон Кихот » нед фев 06, 2011 5:50 pm

"Кой е Този който ще ни ги каже. Понеже от Исус вече са минали 2 000 г. не трябваше ли вече да са ни казани".

Част от Божието откровение е правописът - доста неграмотен у някои Божии уж чеда. "Исус" е неграмотно протестантско написание на това име. Правилно е Иисус (Jesus). Пред "който" трябва да има запетая. След "2000 г." също трябва да се сложи запетая. Четете книги, за да се запознаете с граматиката.

:crazy:
chacho
Потребител

Re: Какво Не казва Исус ?

Мнениеот chacho » нед фев 06, 2011 10:59 pm

За правописа добре, не си прав, Иисус би бил на английски е Jeesus, но не е. ::o
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » нед фев 06, 2011 11:21 pm

Когато неграмотници започнат да дават акъл, става страшно. JE- в Jesus са две гласни, а не една.

:thumbdown:
Urban
Потребител

Мнениеот Urban » нед фев 06, 2011 11:49 pm

Дон Кихот,

за правописа си напълно прав. И аз много се дразня когато видя Иисус написан с едно 'и', но помисли друго - Този човек, който е пуснал темата, има нужда от съвет. Не бива да го отблъскваме само затова, че протестантите са го закърмили с неправилното изписване на Божието Име и затова, че той отстоява някаква позиция. Все пак трябва да сме по-добри като християни.
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пон фев 07, 2011 1:47 am

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пон фев 07, 2011 7:41 am

Предполагам, че повечето от нещата, на които ни е учил Исус са трудно смилаеми за нашите дебели глави. Ние, първо това, което ни е учил да спазим, пък после,(един ден, там горе) всичко тайно ще се открие.
Има притчи на Исус, които много ми харесват. Например тази за земеделеца, който през целия ден е взимал работници на лозето си. И накрая на всички е дал по равно- и на първите и на последните. Но има една за заемодавеца, който господаря му искал да го гони. Пък той извикал всички "борчлии" и записал в книгата за заема, по-малък заем. така си спечелил приятели, когато го изхвърлят на улицата. Накрая Христос похвалва тоя човек.
[quote]1. А каза и на учениците Си: един човек беше богат и имаше пристойник, за когото му бе донесено, че разпилява имота му;
2. и като го повика, рече му: какво е това, що чувам за тебе? Дай сметка за пристойничеството си, защото не ще можеш вече да бъдеш пристойник.
3. Тогава пристойникът си рече: що да сторя? Господарят ми отнима от мене пристойничеството; да копая, не мога; да прося, срамувам се;
4. сетих се, що да сторя, за да ме приемат в къщите си, когато бъда отстранен от пристойничеството.
5. И като повика длъжниците на господаря си, всекиго поотделно, рече на първия: колко дължиш на господаря ми?
6. Той отговори: сто мери масло. И рече му: вземи си разписката, седни и бърже напиши: петдесет.
7. После рече другиму: а ти колко дължиш? Той отговори: сто крини пшеница. И му рече: вземи разписката си и напиши: осемдесет.
8. И господарят похвали неверния пристойник, задето постъпил досетливо; защото синовете на тоя век в своя род са по-досетливи от синовете на светлината.
9. И Аз ви казвам: придобийте си приятели с неправедно богатство, та, кога осиромашеете, те да ви приемат във вечните живелища./quote]
Ето тая притча ми е неясна.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон фев 07, 2011 9:27 am

ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пон фев 07, 2011 9:58 am

Тук не става въпрос толкова за неграмонтност, колкото за наивност и егоизъм премесени с гордост, а те какво ли не са правили през вековете. Аз съм сигурен, че ако не беше копи, пейст няма да можеш да напишеш Йешуа на иврит :wink:
По същество. Иисус Христос е казал това което е трябвало да каже не е обяснил обаче всичко. Обяснителната част са поели апостолите, светите отци на Църквата, духовните старци които не протестантите не признават.
Все едно да ти подарят Британската библиотека, първо няма къде да побереш книгите, после ще ти отнеме няколко живота да ги прочетеш :D . Освен ако не си будист, тогава няколко прераждания ще стигнат. Поздрави
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » пон фев 07, 2011 11:13 am

"Какво НЕ казва Иисус?"
Имам някакво усещане, че Иисус не е казал, /може би по-точното е, че не е записано в Евангелието/ начина за "четене" наречен в наши дни психометрия. Не само Британската библиотека ще може да се прочете тогава, но и Александрийската. Казано с други думи .... чисто технически човек да има възможността, да "чете" от записките на Природата, които са написани със светлина в книгата на Живота.
Вярно е, тук не става въпрос за неграмотност, а за Дарба.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон фев 07, 2011 12:42 pm

chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пон фев 07, 2011 2:33 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон фев 07, 2011 4:02 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » вт фев 08, 2011 12:09 am

Бахайството е поредната псевдорелигия, основана от един персиец, който се обявява за въплъщение на Аллаха. От него се е интересувал руският писател и еретик Толстой: И. В. Базиленко. О влиянии идей бахаизма на мировоззрение Л.Н. Толстого. - Христианское чтение, 2009, № 7-8, 150-171; http://spbda.ru/news/a-713.html.
:cry:
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » вт фев 08, 2011 6:34 pm

Върни се в “въпроси към Православие БГ”