Мнозина ще дойдат в мое име

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнозина ще дойдат в мое име

Мнениеот Ника » пет апр 01, 2011 10:06 am

8. А Той рече: пазете се, да се не прелъстите; защото мнозина ще дойдат в Мое име, говорейки, че съм Аз, и че времето приближи. Не ходете, прочее, подире им.
9. А кога чуете за войни и бъркотии, да се не уплашите, понеже трябва това да стане първом; ала не веднага ще бъде краят.

Братя и сестри, не ви задължавам да се хвърляте активно на тази тема. Просто разсъждавам колко лъжепророци има днес. Изпълнени с арогантност, наглост и горделивост.

19. Защото вие, които сте разумни люде, драговолно търпите неразумните:
20. вие търпите, ако някой ви заробва, ако някой ви изпояжда, ако някой ви обира, ако някой се превъзнася, ако някой ви бие по лице.
21. За срам казвам това! Като че ли ние станахме безсилни! Ала, ако някой дръзне да се похвали с нещо (в безумие говоря), ще дръзна и аз.
ioio
Потребител

Re: Мнозина ще дойдат в мое име

Мнениеот ioio » пет апр 01, 2011 11:44 am

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет апр 01, 2011 1:47 pm

Някои предавания успешно ги изобличават, благодарение на хората, които са се оплакали от тях, и на сумите, които са им взели.

А за Христос - още няма такъв, още никой не е казал: "Аз съм Христос" - и да прелъсти мнозина. Разбира се, това може да се гледа преобразно - като например "Аз съм Христос" или "Тук е Христос" да се им предвид някоя от многобройните лъжливи секти :!:
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет апр 01, 2011 3:09 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет апр 01, 2011 3:52 pm

Свети Никодим Светогорец:

Никога, а особено в часа на смъртта, не допускай да обръщаш внимание върху себе си или върху своите достойнства, нито да проявяваш доволство от себе си и от своите дела, макар и да си надминал по добродетели всички светии. Цялата твоя благодарност да бъде насочена към Бога. Надявай се само на Неговото милосърдие и на страданията на Господа Спасителя и за да се спасиш, всячески унижавай себе си в своите очи до последното си издихание! Ако се случи да ти дойде на ум някое твое добро дело, мисли си, че Бог го е извършил в тебе и чрез тебе, а не ти... Пребъдвай винаги в спасителен страх, като искрено изповядваш, че всички твои старания, усилия и подвизи биха били напразни и безплодни, ако Бог не беше ги взел под крилете на Своето благоволение и ако Той не беше им съдействувал... На това милостиво Божие благоволение и сега възложи всичката си надежда.
Архимандрит Серафим Алексиев:

Трагедията на тщеславния се състои в следното: когато самонадеяно се мисли за добър, той е лош пред Бога; когато счита, че върши богоугодни дела и че чрез тях се издига пред очите на Всевиждащия, тъкмо тогава той се провинява дълбоко и се проваля съдбоносно. "Доброто" му се превръща за него в зло. ...Обикновеният грешник си навлича Божия гняв чрез неразкаяните свои злини, тщеславният – чрез показните свои добрини, прогнили поради проникналата в тях плесен на тщеславието.

Ако човек цял живот е бил тщеславен и не се е стараел да се отърси от този свой порок, той и на смъртния си одър продължава да бъде зает със суетни самолюбиви чувства. Той иска и сега, когато гасне в болки и страдания, да го хвалят за едно или друго негово добро качество. Ненаситен на похвали, той жадува и след смъртта му да го величаят и може би във фантазията му се рисуват картини как ще бъде оплакван и прославян в надгробни речи. ... Затуй, братко, ако искаш да запазиш като свое вечно богатство доброто си, припиши го на Бога и Той, по милостта Си, ще го припише на тебе...
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет апр 01, 2011 11:16 pm

Дълбоко поразен от това, че реалната действителност извън Църквата, но и в самото християнско общество не съответства на неговото разбиране за святост. Покрусен и от бъдещата участ на човечеството тънещо в грехове – св.Ефрем Сирин проявява своя бунт, но реакцията му, като на поет с нежна ,състрадателна и чувствителна душа не се изразява чрез гняв, а чрез скръб и сълзи. Ето една негова проповед: "Съкрушавай се душо моя, съкрушавай се за всички блага, които си получила от Бога и които не си запазила! Съкрушавай се за всички зли дела, които си извършила! Съкрушавай се за всичко това, в което е бил дълготърпелив към тебе Бог. Съкрушавай се и се покай, за да не бъдеш предадена в крайна тъмнина. Покай се, бедна душо, за да не се посрамиш пред страшното съдилище Христово. Горко на мене грешника, който оскверни чистотата на сърцето си.....Лукавата похот като властелин над беззащитен роб ми заповядва и аз се покорявам като дете. Тя ме води в заблуда и аз намирам в това наслада. И кой ще пророни сълзи за мене? Кой ще ме утеши? Само моят Спасител с безкрайната си благост погледна към мен отчаяния. Горко на мене грешника, защото цял съм изпонаранен! Горко ми, понеже Ти, Владико, ме създаде чист, а аз безгрижно се впуснах в грехове и цял се оскверних! Равночестен на ангелите, аз себе си умалих. Умножиха се беззаконията ми, Господи, умножиха се! И няма край тяхното множество. Как ще те моля, Спасителю мой, когато устата ми са пълни със злоречие? Как ще те възпявам, Спасителю мой, когато съвестта ми е потъмняла? Как ще те възлюбя, като съм пълен с ненавист? Как ще обитава в мен истината, когато съм въоражен с лъжа? Как ще Те призова, като не съм спазил заповедите Ти? Но Сам Ти истинен и свет, не отхвърляй мене нищожния! Не се отказвай от от мен, изцапания в мерзости! Не оставяй мене безнадеждния...
peter kostov
Потребител

Мнениеот peter kostov » съб апр 02, 2011 1:15 am

Сами ще се погрижим за всичко от алчност, примирение, слепота, липса на кураж да се изправим срещу международните корпорации и псевдо-правителствата, които поставят на власт. Съвсем скоро, няма да има къде да се избяга, защото сме се погрижили всичко да е така замърсено с радиация, токсични материали, отпадъци и т.н.
Ще се оправим и без лъжепророци смятам, а то едва ли има по-големи такива от съвременните политици, които чрез поръчковите медии заблуждават съзнанието на хората до степен на влудяване, проповядвайки консюмеризъм за висш идеал на човечеството.

,,Покайте се, защото до вас се приближи царството небесно''
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » съб апр 02, 2011 9:47 am

[web 100%,600]http://www.pravoslavieto.com/inoverie/vanga/index.htm[/web]
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб апр 02, 2011 2:39 pm

Потребителски аватар
Journeyman
Потребител

Мнениеот Journeyman » съб апр 02, 2011 10:09 pm

израза "Антихрист" означава не само против Христос, но и "вместо Христос", точно такива, като дънов, и подобни, "кротки и смирени учители". molekule го е описал много добре. спомнете си какво пише в "деяния" 8:9-10 за симон магесник, по същия начин и днес мнозина се увличат по "чудесата" и "пророчествата" на съвременните антихристи.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед апр 03, 2011 7:24 am

АЗ СЪМ ПЪТЯТ ИСТИНАТА И ЖИВОТЪТ, казва Господ. Търсим обратното на това, за да открием заместникът МУ. За пътят и животът е ясно. Но как и с какво може да бъде заменена истината. Ясно е, че с неистина, лъжа и клевета. Как става подменянето? Начинът на действие и манипулации на антихриста е чрез АНОНИМНОСТТА. Представете си какви възможности дава говоренето от десетки никове, зад които може да стои само един човек. Той може да клевети, очерня, съсипва набелязаната жертва без никакъв риск. Може да формира общественото мнение, да си играе с властта, да отмъщава на съперници, конкуренти, колеги. Възможностити са неизчерпаеми. Необходимото за това тайно оръжие е – долнопробен, грозен, циничен, безпардонен, арогантен, безсрамен език. И любов към злото.

Но да не се отчайваме. Бог е велик, всесилен и могъществото и властта Му са непобедими. Колкото и да е силен в един или друг момент антихриста, последната дума винаги е на Бог!
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон апр 04, 2011 3:56 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон апр 04, 2011 4:37 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон апр 04, 2011 5:06 pm