Грешно ли е...?

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
gaitan vejdu
Потребител

Re: Грешно ли е...?

Мнениеот gaitan vejdu » чет май 19, 2011 3:14 pm

Асене, мн логично звучиш бре, приятелю! Това ме (ни) смущава, прости откровението. :oops:

Никога няма да забравя прекрасните ти включвания в моя тема за Св. литургия, на съседен подфорум.

Честен съм, трогна ме!

НО!

Свестни човече,
кога ще вденеш, че само това не е достатъчно, за да те прегърна братски?

Човече,
ти дори не си си дал зор да вденеш, какви ти ги пише Molecule?!

------

Мани друго,
но ти наистина ли допускаш, че аз не знам твоите доктрини и цялата им завоалираност?

+

Кротни се, бре човек,
ти откъдето идеш, аз оттам се зъвръщам. :oops:

Имай милост към себе си,
мн си готин,
мн ядове ще береш от ...
това, което те кара да пишеш нещата, които пишеш.

МОЛЯ се за теб. :oops:

:D
vanya
Потребител

Мнениеот vanya » чет май 19, 2011 3:41 pm

Асен
Потребител

Re: gajtan vejdu

Мнениеот Асен » чет май 19, 2011 10:19 pm

Приятелю, Гайтане, не зная как да ти отговоря на мнението, казваш, че звуча логично, после пък-че това те (ни) смущава. А с тия "доктрини със завоалираност" -направо ме постави в "небрано лозе", вЕрвай ми. А с това, че откъдето "идвам" тu се "завръщаш", хептен вече "блокирах" (в добрия смисъл, де). Щото не зная за какво става дума. И понеже, зная, че си искрен и добронамерен (както винаги!), спирам тук и те прегръщам братски ( и силно!), без никакви допълнителни условия.

Чао и лека, братле! :angel:
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб юни 04, 2011 4:02 pm

Асен
Потребител

Re: Molecule

Мнениеот Асен » нед юни 05, 2011 9:26 pm

:D Споко, де! Стига с тази мнителност: то не беше "пропаганда", после- "жонглиране с думички", "хитър пропаганден похват".... Не мога да разбера защо си така подозрителен. А-а-а, трябва да пуснем в действия кибер-полицията ;) :wink: (за която писа в съседната тема) да разнищи детайлите.

И сега сериозно: ако вникнем в определението за пропаганда, че:

"Пропаганда е вид послание, целящо да въздейства на мнението или поведението на хората. Често вместо безпристрастна и доказана информация, пропагандата може да бъде съзнателно объркване, с цел заблуда за обществото, когато посланието, което трябва да се втълпи, не се харесва на обикновените хора и те не го въэприемат."

лесно може да се разбере, че се заиграваш с понятията, поради факта, че все още си институционално обвързан на съзнателно и подсъзнателно ниво с разбирания, които са противоположни на истинската и жива вяра в Христос. Припомни си, кои хора бяха описани в Новия Завет хора, като постъпващи по сходен начин и дали това беше правилно.

:lol: P.S.-И съм сигурен, че си по-възрастен от "бай ти Асен" поне с две петилетки. wink:
беба
Потребител

Мнениеот беба » вт юни 14, 2011 10:17 am

Добре де, аз се чудя друго. Този свещеник, който отслужва Литургията там, нали някой му е дал тази задача и разрешение. В смисъл, някой по-висшестоящ от него /не вярвам самоинициятивно да действа/, та това не означава ли, че на по- горно ниво се е разисквал този въпрос и е взето решение, че не е проблем да се ползва този храм. Това ми се вижда най- логично. Размишлявам също и друго, ако всичко това е така, а миряните се чудят какво да правят и имат съмнения, означава ли, че се въмняват в авторитета на Църквата / това при положение, че епископи и митрополити примерно са заключили че може/.
refab
Потребител

Мнениеот refab » вт юни 14, 2011 10:34 am

Върни се в “въпроси към Православие БГ”