Чудеса

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Чудеса

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юни 13, 2012 5:37 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср юни 13, 2012 7:41 pm

Eleazar_Levi,
Оставям точните и подробни неща на твоята мисъл, разум, остроумия и догадки :arrow: , особенно последното, защото ти се отдава, а какво е догадката - евентуална, предполагаема истина без основата на знание. Успех.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср юни 13, 2012 11:12 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 14, 2012 8:38 pm

Радославе, здравей!
Казваш, че аз съм направил опит за някакво измъкване, всъщност целият ти пост е слалом точно в тази насока, като не си отговорил на нищо, което съм те питал, а само си направил малък и несполучлив опит за мъгла в слънчев ден. А относно обвиненията за езичество в Исляма, ще го приема от теб, че имаш добро чувство за хумор :thumbup: , общи положения с евреите и християните, няма как да няма, защото източника им в автентичния им вид е един и същ - Бог. И не че има за какво да се притеснявам от произхода на Корана, но тук си спомни за Евангилието на Матей глава 7
3. А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш?
4. Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда!
5. Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си.”
глава 5
17”. Не мислете, че съм дошъл да наруша закона или пророците: не да наруша съм дошъл, а да изпълня”. – Щом е изпълнител, ясно става ,че Исус не може да е Бог.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет юни 14, 2012 8:53 pm

Ахмеде, пак си пускам въпросите:
Твърдял ли е някога Мохамед, че Аллах е В него и той е В Аллах?
За какво е осъден Христос на разпъване на кръст?
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 14, 2012 11:13 pm

Радославе,
1. Дословно разбира се, че няма такова изречение и е нелогично да се търси, но всъщност значението им е логочно присъстващо за всеки пратеник и низпосланото и функциите им - Божиите пратеници изхождат и са частица от Бога /както и всяка душа/ избрани и утвърдени от него неслучайно и думите, законите и преданията му към хората са вдъхновени у пророците и това е смисъла на цитата, за който търсиш в Исляма. Това дали един смъртен трябва да се приема Бог или не, в никакъв случай не е шега работа и ако Исус беше такъв, нямаше да си играе с заобикалки и двусмислени изказвания от него и сподвижниците му /не е нужно да ми ги цитираш, знам ги много добре/, ами в прав текст, щеше да заяви нещо от рода, не точно но все пак:
- " Вижте аз съм вашият Бог, аз съм създателя на вселената и всичко в нея, въпреки, че съм тук, аз все пак поддържам живота, законите и реда във вселената, само на мен трябва да се молите и търсите за подкрепа, аз знаещия всичкото ведомо и неведомо и няма тайни за мен, аз съм отреждащия препитанието и аз съм автора и избирателя и на предишните пророци и религии и т. н.
2.Исус бил осъден от евреите в обвинение, за това , че се е смятал за Месията, който е предречен от Стария завет, а майка му обвинена в прелюбодейство. Обвинения, на които се дава отговор от Бог в Корана, че не са истина и че Исус именно е пророка споменат в Тората, и че е бил достоен Божи пратеник и онова което му е сведено, като откровения наистина изхожда от Бог, и че Исус наистина е заченат по чудодеен начин по Божията воля и че Дева Мария е достойна праведна жена отдадена на Бог и че не е прелюбодействала, както и още много, много други подробности, но и както че Бог спасява Исус от гибел/разпъването/ и го прибира при себе си и ще го върне обратно на Земята в последните дни, като най-напред ше убие "Антихриста" , който вече доста време е вилнял по Земята.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет юни 15, 2012 12:18 am

И всичко това при положение, че приемем идеалните условия - всичко от Евангилията е 100% истина и непроменено, :think: , а по това нещо знаем как стоят нещата.
И като допълнение, ще спомена за ярко контрастиращата цялостна постановка на Християнството спрямо всички останали религии и преди и след него. Знам и за опитите да се впише Християнството в предишните, но звучат и изглеждат абсолютно нереални и неразумни, преплетени с нелогични вмятания от типа примък - отмък и суплеси само и само да се нагоди всичко дотогавашно на новоизмислената схема на борещите се едни срещу други последователи на Исус след него, които с цел да засенчат другите са стигнали до неразумни идеи, копирани от разни езичества и митологии и се е получило промененото съвременно Християнство в много насоки. Аз уважавам последователите на Исус, но ме боли да гледам постигнатите заблуди във вярата им.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет юни 15, 2012 2:31 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пет юни 15, 2012 10:52 pm

Здравей, Радославе !
Както и очаквах нещата, които си изложил са прекалено слаби и мъгляви.
Въпросните думи от Исус въобще не са ясно доказателство за божествена същност и нищо от останалато казано някога от него и не зависи в кой момент нямат категоричен характер оприличаващи категорично този човек, като Бог, а както ти казах това не е майтап работа, защото целта която му вменявате обесмисля замисъла за човешкото сътворение /да докаже отдадеността си към Бог и да получи оценка само за собствените си дела, а не наследени - нереално . Възклицанията на сподвижниците му също не са повод да се приеме това нещо, преди солидните ремонти на Бибклията, те в най-добрия случай са били просто възклицания към Бог, а не към Исус. Не може да бъде меродавно едно възклицание за възприемането на подобно нещо като част от вярата в Бог , което е нелогично, безмислено и неспоменато при никое Божие откровение, по-скоро таково обожествяване не е само езичество, а и разглеждайки Евангилията може да се оприличи, като догадка или теоретична версия, нямаща общо с познатия Бог и неговите качества и обичаи.
Бог абсолютно винаги е подкрепял пратениците си с чудеса, нима не знаеш.
Термина Божи син сме го коментирали много пъти и също знаеш че не може да го използуваш за целта и се използува за отдадените на Бог.
Евреите, както казваш, че са го обвинявали в Богогхулство заради претенции заради божественост не са истина, те просто не са искали да се разделят със статуквото си и когато Исус заговорил за покварата им, те се погрижили да го отсранят и не знам на кого му е хрумнала тази идея която си представил, ако те искаха да го приемат като пратеник, щяха да го направят, защото те все още чакат месията и така и няма да го дочакат, защото тогава проявиха лицемерие, алчност и коравосърдечност, както вие християните проявихте в последствие към Исляма и в крайна сметка затова, като концепция за Бога е по-близо до евреите, те поне в това отношение са по-добре от вас, но кое е още по-странно - приликата по този въпрос не е само с юдаизма, а и с всички предишни на него религии, така, че вие сте тези, които са извън контекста на нещата. Затова и избора, до който си свел нещата в края на поста си е нереален и отживял, още повече, че Бог се е погрижил с Исляма да коригира ясно нещата и ни е известил подобаващо за възникналите спорове и обвинения и истината за случилото се. :wink:
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пет юни 15, 2012 11:53 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб юни 16, 2012 12:44 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб юни 16, 2012 3:00 pm

Радославе, и още нещо старо.
Така и не отговори на въпросите ми за нещата, които те питах относно различните възприятия на Християнсвото спрямо, всички останали религиозни единобожни вярвания и по-точно :
1. Защо Исус трябва да е Бог.
2. защо се разчленява Бог на 3, като казвате че е един, но всъщност всяка една третина се явява, различна персоналност, способности, качества и т.н, което значи, че не е едно.
3. Защо Бог вменява незаслужени грехове на хората.
4. Защо Бог да намесва друго нещо/Исус/, което не може лесно и еднозначно да се определи /поне според християнстото/, дали е физически син или както всички вярващи - духовен син, дали е Бог, дали човек, дали полубожество, дали притежава всички или само някои от божествените качества, дали е нещо изхождащо от Бог в последствие /значие е Божие създание/, но пък се казва, че Исус е в Бог и Бог в Исус/значи вече стана света двоица, а не троица/ или пък е отделно от него било винаги и е независим по функции и решение от Бог, дали от самия Исус изхожда всяко нещо или пък от баща му. И ако са едно, защо са на различни места и функции и възможности, ако не са едно, защо казвате, че Бог е един и въобще, как 1+1+1=1. Аз съм съгласен ако кажете "Ами те имат една цел" - ОК, но тогава говорим за множествено число и къде отиде тогава монотеизма.
5. Защо, ако Исус е физически и единствен син на Бог, ще го изпраща на Земята, за да обърка собствения си план за хората и тяхното човешко и земно изпитание. Не е ли замисъла на Бог да изпита своите създания на Земята и след това да въздаде справедливост и съд за рабите си и им определи заслуженото- Ад или Рай. Къде отива стремежа на човешките създания до последния си дъх да са отдадени на Създателя си и съобразяват живота и вярванията си с повелите му, ако някой знае, че вече е опростен и няма да има съд за него, то неминуемо ще доведе до деградация в ценностите, отношенията му с хората, обществото и Бог, какво ще го възпре да безчинства и си прави каквото си иска, след като предварително знае своя изход или пък по цял ден щяха да се молят да умрат та да влезнат по-бързо в Рая. Какво всъщност става тогава, вярата затова е вяра за да се съобразяваш с неведомото/невидимото предадено от Господ/, иначе се превръща не в теория, а направо в закон-т.е щом си приел Исус ти си вече за Рая и приключихме с духовното, повече нищо не ни е нужно, защото сме опростени и сме за Рая и няма, какво нищо друго да ни притеснява свързано с отвъдното и задълженията ни към хората и Бог. Всичко това е взаимно изключващо се и противоречиво. Наистина добре би било, да сте прави, но уви. И не се притеснявай, че като ми обясниш подобаващо, няма да мога да схвана, нали ти казах, че покривам критериите за средно интелигентен индианец, защото ако не го разбера, значи не е свързано най-малкото с човешката логика и разум за Божественото прието, като принципи още от прародителя ни - Адам.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб юни 16, 2012 3:14 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » съб юни 16, 2012 3:16 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб юни 16, 2012 3:22 pm

Радославе, извинявай, но ще те помоля да прочетеш отново последния ми коментар. А към теб мисля, че не съм ти останал длъжник за въпросите ти, защото нямам, какво да добавя към тях, ако става на въпрос за двата.

Върни се в “въпроси към Православие БГ”