Чудеса

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Ahmed
Потребител

Re: Чудеса

Мнениеот Ahmed » съб юни 16, 2012 7:18 pm

Радославе, извинявам се, но не съм видял, че си имал и друг пост и ше съм кратък.
По първия въпрос нещата съм ги казал ясно, а и между другото не съм видял и филми свързани по темата/ игрални и научни / в които да се изразява твоята позиция, а се предполага, че поне в един, щеше поне да се загадне за нещо подобно, а съм изгледал доста, също и от никъде другаде/ книги, официални трудове и информации/, не съм разбрал за подобно нещо, а и да има се съмнявам в автентичността му и официалността му.
По втория въпрос мнението ми е, че в познатите Евагилия по-голямата част от информацията е достоверна, а за добавена или компроментирана считам часта им относно различията на Християнството относно всички останали послания в основата си. Понеже след като авторът им е един и същи, няма как да има основополагащи различия.
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » ср юни 20, 2012 3:53 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср юни 20, 2012 10:46 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » ср юни 20, 2012 5:21 pm

Ех,Chacho !
Тук не става въпрос за мерене на каквото и да било, а до стигане на логичната и разумна истина на базата на единобожието, Божията същност и неговите съвършенни качества. В общи линии нещата отиват до там от къде и от кой идват нещата и дали упълномощаването на определени създания с определени ограничени права и възможности от първоизточника/Бог/ ни дават правото на нас създанията да определяме тези пълномощници, като Богове с реалните съвършенни функции, възможности и качества на Създателя и да им се молим. Спрамо тези и някои други критерии, които вече съм споменал не веднъж и които са били винаги валидни от момента на съществуването ни на Земята. И това го казвам с цел да кажа и на теб, че бабтистите не могат да са онова, за което претендират, поради простата причина че учителя ви се поставя/като условие за праведност/, между Бог и хората, не като следване на определени Божии повели, а като междинно звено, чрез което Бог да приеме молитвите и богослужението от страна на хората - 100 % идолопоклонничество. Подобно на разбиранията на християнството за ходатайство, връзки, подкупи и т.н. към пророка Исус и огромното множество починали светци, които трябва да им бъдат всъщност пример за праведност, а не да им оприличават качествата на Бог , каквито са Всезрящия, Всечуващия, нужни им да се осведомят за молитвите на хората по всяко време и на всяко място и също Всемъдрия, Даряващия препитанието, Милосърдния, Опрощаващия и др. нужни им за да преценят дали е нужно, дали е полагащо се и дали е добро изпълнението на молитвите за самите молещи се. И естествено се стигна до тук, коментирайки чудесата, на които са били способни уж иконите, починалите светци, свещенни неща обявени за такива не от Бог, чрез негов пратеник и други подобни нещица. Така че, претенции за единобожие с намесата на такива неща, няма как да стане. Аз лично нямам намерение да те критикувам за вярата ти, това е абсолютно твое право, проблема идва от там , че имаш претенции за пратеничество изхождащо от Бог и повели изхождащи на базата на единобожието и характеристиките свързани с него.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср юни 20, 2012 10:38 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 21, 2012 1:31 am

chacho
Потребител

Мнениеот chacho » чет юни 21, 2012 2:03 am

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » чет юни 21, 2012 9:29 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 21, 2012 7:01 pm

chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пет юни 22, 2012 3:20 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » съб юни 23, 2012 1:56 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед юни 24, 2012 12:44 am

Petence
Потребител

Мнениеот Petence » нед юни 24, 2012 8:33 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » нед юни 24, 2012 1:31 pm

Драга петенце, не съм объркал, може би ти си изпаднала в заблуда, че Чачо говори за Библията, но най-добре той си знае.
А Корана в момента го има на над 100 езика, но перфектното му тълкуване е естествено да е на автентичния език на който е бил написан, така се игнорират и много евентуални грешки при преводите. И именно в това е един от проблемите и последиците в Библията при преводите и от един език на втори та на трети за да се запознае примерно българина с нея, без дори да смятаме останалите недостатъци при съставянето и преписването и.
Щеше да е чудесно да имате автентичните текстове и то на автентичния език нали, защото превода на писанията не е превод на името на вафла а съдържат много специфична и сложна терминология и в това може да се убеди всеки който знае чужд език и да се опита да чете Библията на този език, резултата от всеки подобен превод на всеки отделен човек, ще бъде доста различен и като добавим личните възприятия и желания на преводача и наслагвайки тези неща при поредния превод на друг език или пък препис, си помисли, какво може да се получи.
Да има Коран курсове и в България, които "демократично" и системно се правят опити да се съботират от определени нива на държавата /но това е друга тема/, но мисълта ми всъщност е как установи, че Корана не се разбира, за целта си има специална наука наречена "Тефсир", която съдържа не само смисъла на текстовете, но и мястото, причините и цялостната обстановка свързана с низпославането на текстовете. Има и неща които не са били понятни в определени моменти от историята и в течение на развитието на човечеството, технологиите и останалите знания, те се разкриват, но те не касаят базата на която се гради Исляма, а имат по-скоро научен характер и послания за различните поколения и обикновенно в тези текстове присъстват фразите от рода на " И в тава има знамения за хора размислящи" или пък "за хора проумяващи" и т.н. и много от съвременните учени повечето немюсулмани са се насочили в разкриването и изучаването на тези текстове, които доста отдавна са източник на научни открития в всички научни сфери на познанието и битието. Имам достатъчно какво да пиша по въпроса, но мога да ти дам един линк от който да почерпиш инфо -
http://www.way-to-allah.com/bul/documen ... ran_BG.pdf
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » нед юни 24, 2012 11:16 pm

Върни се в “въпроси към Православие БГ”