Чудеса

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Ahmed
Потребител

Re: Чудеса

Мнениеот Ahmed » пон юни 25, 2012 12:43 am

Радославе, не знам много добре английски, но доколкото успях да разбера за автора от сайта му е християнин и това го прави пристрастен, за разлика от проф. Бюкай, така че няма смисъл да си правя труда за превод. Още повече ще ти пусна по-късно още световно известни учени работили по различна научна тематика от Корана и техните изследвания и коментари, които за твоя изненада са християни. Но аз ти предложих вече варианта да приемем условно Корана за неадекватен и че ти си абсолютно прав и си победител в тази насока с писанията и да се абстракираме от тази книга, като ми отговориш на въпросите, които задавам вече не знам от кога. Хайде ветеране стига слаломи и недовиждане от "гредите в окото ти".
И това с египтяните и същества знаещи повече от хората - не се притеснявай да отправиш директно обвинение и не увъртай, аз не се притеснявам, споко.
pier58
Потребител

Мнениеот pier58 » пон юни 25, 2012 9:35 am

Последна промяна от pier58 на пон юни 25, 2012 9:46 am, променено общо 1 път.
pier58
Потребител

Мнениеот pier58 » пон юни 25, 2012 9:42 am

В пещерите на Кумран са намерени свитаци на книгата на пророк Исая и когато я сравняват с Библията не намират разлика.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » пон юни 25, 2012 10:39 pm

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » пон юни 25, 2012 11:35 pm

pier58
Потребител

Мнениеот pier58 » вт юни 26, 2012 9:50 am

Ахмет имаш ли коранът в оригинал и ако кажеш че имаш оригинален ръкопис, от къде може да докажеш че е оригинал.
Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт юни 26, 2012 2:17 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » вт юни 26, 2012 2:58 pm

pier58,
И сега нещо шокиращото за теб -
Лично аз признавам, че нямам оригинал написан от преди 14 века за съжаление, но два от тези, които са били общо четири, все още се пазят и до днес, единия е в Истамбул, а другия в Москва, като на единия стои и кръвта на Омер/един от най-приближените сподвижници на Пророка и втори халиф/, при убийството му, под чието стриктно ръководство се съставят.
Пак за съжаление, аз лично не мога да ти докажа, че тези два екземпляра са от преди 14 века, но за това си има учени и изследователи, които представи си, че могат да докажат възраста и автентичността им, но бъди сигурен, че ако имаше нещо нередно в тях, ентусиасти като Радослав, че и много по нагоре, нямаше да те оставят докато не го научиш и да не го използуваш срещу Исляма и ти.
pier58
Потребител

Мнениеот pier58 » вт юни 26, 2012 4:53 pm

Ахмет има оригинални ръкописи на книги от Библлията които са намерени в пещерите на Кумран което е известно и е доказано че са оригинални.
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср юни 27, 2012 9:40 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср юни 27, 2012 11:17 am

Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » ср юни 27, 2012 11:54 am

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 28, 2012 8:30 pm

Радославе, здравей !
Като гледам последните ти коментари тук и в другата тема за Еволюцията, малко си попрекалил с изводите и мислите ти, от типа тинейджърска седянка т.е насочваш се така към нещата, че да се направиш на интересен просто ей така, за спорта, и да се намираш на приказка. Не изкривявай така нещата, защото това само ни отдалечава от сериозен диалог за текущите теми и пълним само страници от форума, става отегчително. И ако не е това целта ти ще е добре да поработиш в тази насока. Няма да цитирам излишно нещата ти по тази причина, ти сам знаеш, къде заиграваш излишно. Отделно пък постоянно взеха да ми трият постовете и объркват допълнително обстановката.

Та по темите - За двууменето, го споменах с ясната цел, сам да си докажеш, че въпреки сериозните напъни на антиислямистите, в крайна сметка, всяка тяхна користна лъжа се е опровергала и затова не само ти, ами никой няма и не е постигнал нещо трайно и смислено в тази насока, та да се омаскарят достатъчно и реално нещата свързани с Исляма и Пророка. В крайна сметка няма категорично заявление, което да се показва реалистично и то да служи като достоверно доказателство.
За възникналите проблеми относно съставянето и предаването на Евангилията, не е възможно набързо да се представят нещата и опишат, онова което е било възможно в тази насока, по този желан от теб начин, съм го направил и затова ти е необходимо да провериш и прочетеш в книгата, по тази тема ще ти необходим не повече от половин час.
Това за шаманизма и будизма го включвам в категорията спомената в началото на поста и затова няма да го коментирам освен с това, че и на децата им е ясно че мисълта ми е за Божии религии, а не философии и секти.
И да, казах, че не се притеснавам за каквото и да е било обвинение, стига то да е в някакви рамки за сериозния диалог, а не прости закачки.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет юни 28, 2012 8:55 pm

Ahmed
Потребител

Мнениеот Ahmed » чет юни 28, 2012 9:29 pm

Съжалявам за теб, че го смяташ за такъв, но известните и добри християнските проповедници са били крайно респектирани от него и след като е бил канен из цял свят за диспути от всякакви религиозни обности и организации, то те са го оценили подобаващо, а ти щом се имаш за много по-ербап от него да го съдиш, значи си над тях и просто това место тук в форума ти е под нивото и е редно да се заемеш със сериозна научна и пропагандаторска дейност в някой международен институт или академия, не си губи времето, ти можеш да си много по-полезен на човечеството и някъде другаде. Успех ти желая. Амин.

Върни се в “въпроси към Православие БГ”