Извърших грях и сега ме е страх.

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
vanq_pld
Потребител

Извърших грях и сега ме е страх.

Мнениеот vanq_pld » пет авг 24, 2012 1:25 pm

Здравейте, аз съм едно отчаяно момиче :(
Винаги съм била вярваща още от малка, всеки ден чета Библията, но животът ми рухна изведнъж, когато моят приятел ме изостави :( . С него имахме тригодишна връзка и той е мъжът на животът ми. Не мога да живея без него. От един месец и няколко дни вече не сме заедно. Постоянно мисля за него, дори го сънувам почти всяка нощ, мисля че ще полудея. Чудех се какво да правя и как да си го върна и изведнъж ми хрумна да му направя магия за любов, за да се върне отново при мен :( . Гледах форуми в интернет които показват как се правят магии за любов, ама ме хвана страх аз да се заема сама с магията и реших да си намеря ходжа или маг, който да ми я направи. Намерих един ходжа, който прави магии онлайн за 120 лева, търси имената на двойката и рождените дати, прави магията и я изпраща по куриер. Дадох му всичките данни които поиска, но изведнъж нещо ме накара да се откажа от магията, защото знам, че това е грях. Писах му да не прави магията. Той ме разбра и каза, че няма проблем, сега ме е страх този ходжа да не използва данните ми, които има и да не ми направи нещо лошо за мен задето така го прецаках.
Ето ви и сайта на ходжата за който ви говоря http://hodja.info/
Изглежда ми дори странен, защото никъде няма негови лични данни и т.н.
За малко дявола да ме изкуши и да падна в смъртен грях заради една любов! Радвам се, че Иисус ме спря, но още си ми е мъка за моето момче и искам да си го върна.
Последна промяна от MacIlian на пет авг 24, 2012 3:13 pm, променено общо 1 път.
ioio
Потребител

Re: Извърших грях и сега ме е страх.

Мнениеот ioio » пет авг 24, 2012 11:06 pm

Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » съб авг 25, 2012 4:48 pm

Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » съб авг 25, 2012 6:12 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед авг 26, 2012 11:05 am

Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » нед авг 26, 2012 4:50 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед авг 26, 2012 7:49 pm

Аз, като тесен специалист по греховете, не виждам какво толкова е станало, та чак да говорим за смъртен грях! За младите хора любовта е тежко и голяма изпитание и обикновенно завършва не както ни съветват светците, но както казва котето Един е без грях. Житейския опит е за да ни направи предпазливи към греха, но за съжаление се трупа от собствени грешки. Никога не трябва да да разчитаме на магии, това е всъщност греха, но пътят към спасението е именно осъзнатия грях и отказът от него. Православието е трудно и дълго, цял живот понякога не стига да се влезе в правилата на вярата и в това е красотата му -непрекъснатата борба със злото.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » чет авг 30, 2012 2:46 pm

Ами който се срамува и страхува от стореното, защо не се изповяда и причасти?

"Православните" искащи магии не ходят ли при "православни" врачки? От онези, които ги карат да докосват до икони разни неща? Ходжите не са ли с насоченост към мюсюлманите? Нали всеки трябва да си има ресор. Не може така нелоялна конкуренция, нали?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед сеп 02, 2012 6:20 pm

"Райския живот" (разбиран предимно в нематериален смисъл) още тук на земята идва от изобилието на благодатта Божия.
Тя пък е предшествана от страха Божий. Той обикновено се научава от духовен спътник (не задължително светец някой), който го носи в себе си. Но страха Божий също идва след: смирено осъзнаване на собствената си греховност :idea:

Всички сме грешни до немай къде, но трябва да се гледа смирено на нашето повредено естество. То си е такова, теглещо постоянно към грях. Особено, ако задоволява човек всичките си телесни щения.
Страха от признаване на греховете е един вид вътрешен глас: "Аз съм повече от това, което съм извършил". Ала не си повече.
kpetrov
Потребител

Мнениеот kpetrov » пон окт 15, 2012 11:45 pm

mirqnin
Потребител

Мнениеот mirqnin » вт окт 16, 2012 12:43 pm

Ами всъщност Вие сте спряла ходжата. За да сте спокойна отидете на църква, изповядайте се, уговорете се със свещеник да се причастите, малко постете, както Ви каже попът и така.
Едва ли ще Ви прецака наемника ходжа, няма за какво. А за младежа, не го мислете ще дойде следващият :biggrin:
Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » вт ное 13, 2012 8:36 pm

Първите няколко коментара успяха да ме шокират :roll:
Значи, слагам емотикон /да така се нарича и вероятно знаеш, щом го назоваваш/ и ставам неискрена?! :shock:
Или просто съм красноречива?! може ли да се спори?! Да, естествено. Пет човека, пет различни истини.
Казва си момичето, че чете всеки ден Библията - хайде пак недоверие. Ми може да чете, наистина, а може да се изразила метафорично.
Ха, не можем да говорим метафорично във форуми?! Е, сори, не знаех.
Първо да бяхте забелязали, че това й е първото мнение. Няма да влезе тук и да напише точно този пост, ако е нямала нужда от помощ и съвет. ОТ ПОДКРЕПА, братя християни! И второ, тя ОБИЧА. Помните ли, знаете ли какво означава това?! Била е на път да сбърка, но се е спряла. Тя наистина обича това момче! колко такива хора познавате?!
И последно:
Ваня, ако четеш все още тук - ОБИЧАЙ и не искай непременно да бъде с теб. Обичай! Това ще ти помогне много повече от самосъжаление или опити за омраза. Твоята искрена обич те е спряла от греха, тя същата ще те научи, да обичаш без да имаш на всяка цена. Да обичаш с любовта на апостол Павел!
Бог да ти помага!
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » вт яну 08, 2013 11:38 am

Върни се в “въпроси към Православие БГ”