За нарушенията на поста

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: За нарушенията на поста

Мнениеот Next » пет авг 16, 2013 10:09 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет авг 16, 2013 10:49 pm

То и ти си си за дълга почивка, Некст, с твоите клевети в разни теми, но да кажем че още не си го проумял това.
Иначе незнам какво те впечатлява толкова това за езичника, нима не сме езичници?
Иначе, ако Йоан влага нещо негативно и лошо в това си изказване към Зографа, тогава не е прав и бърза да говори, досущ както ти направи спрямо него/Йоан/ в една тема, като го обвини в еретизъм, а не можа да го докажеш.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб авг 17, 2013 5:44 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » нед авг 18, 2013 8:56 pm

Като гледам как се "ядете" , сърце не ми дава да си замълча. Нали уж съм в тази Вяра и аз, как да си замълча?

Ми така ще е. Ще се "ядете" , защото не правите разлика между религия и вяра. Написаното в Библията не е нито само история, нито е само роман, нито е само митология, нито е само мистика.
Библията в по-голямата си част е написана в притчи. Спор има ли?
За мене Библията е и Учебник по идеалистична философия за идеалното съществуване на Духа. Не идейно, а точно идеално... Спор има ли тук ?
Като Учебник, в Него има Уроци за Учениците на Бога. Спор ... ?
А всеки учебник е "построен" от по-лесните към по-трудните уроци. Спор ... ?
Не може един двойкаджия и лентяй да преминава към по-сложните уроци ако не е усвоил по-лесните първом или да прескача от 2 клас направо в 12 клас. Спор ?

Християнството и Възскресението на Христос е Върхът в Короната на Божественото Учение. Спор .. ?
Е, не всеки може да достигне върха. Но като не признавате въплъщенията и си мислите, че за една " учебна година ", сиреч едно въплъщение, ще изучите цялата Вселена барабар с огромния брой нейни Закони... ми добре, щом можете :)
Защо се карате за несъществени неща, технически неща - кой какво ял или пил, пък не виждате отношенията между хората?
Ми писано е от Апостолите, че храната е направена за корема и коремът е направен за храната.
Пък който не може да тълкува притчите в Библията и ги взема за нещо буквално - то си е за негова сметка. Един може така, друг може иначе ... кой както може. Важното е обаче отношенията между хората да са ...човечни и братски ... взаимнопроникнати от Любов. Иисус Христос осъди ли грешницата прелюбодейка? Не я осъди и тя тръгна след Него и от онзи момент бдеше над Него като орлица, без Той да има нужда от това... :)
Пък вашите каменни зидарии са празни .... Има ли спорещи? Значи ако сте съгласни ... първом се изпълнете с Любов и я раздайте после на миряните и каменните ви зидарии ще оживеят...

Пък аз нямам какво да ви дам, нито пари имам за вашите порутени каменни зидарии, нито съм Богоизбран, че да ви давам нещо което нямам... Пък вие твърдите, че знаете, значи и имате. Ми раздайте го де ... :)
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет авг 23, 2013 12:35 am

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » чет авг 29, 2013 4:41 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » чет авг 29, 2013 5:19 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет авг 29, 2013 10:15 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » пет авг 30, 2013 5:01 am

В този форум се обсъжда защо да не се яде храна без олио. Но работата е там, че никой адекватно не отговаря на горкия търсещ отговор. А отговорът е много прост - това е по манастирски устав, от обикновените миряни не се изисква толкова строг пост.
Лично съм виждала да се отговаря така на хората от попове и то - руски.
Вместо това горките хорица, започват дълга дискусия, как липсата на олио предотвратява половата възбуда и навярно от тях се очаква да нямат такава.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет авг 30, 2013 10:59 am

Ако нивата на тестостерон се влияеха от олиото, в казармата биха спрели олиото, вместо да дават чай с бром :))
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет авг 30, 2013 12:39 pm

..........
Последна промяна от m.muladzhikova на пет авг 30, 2013 12:41 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет авг 30, 2013 12:39 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет авг 30, 2013 12:56 pm

Скъпа m.muladzhikova, кажете на попа с когото сте говорили да взема да заляга повече върху книгите, а не да разправя глупости.
Поста и изповедта нямат връзка, за всеки православен християнин е достатъчно да пости в сряда и петък, разбира се желателно е да се спазват общоприетите пости в годината, НО никакъв специален пост преди изповед и евхаристия няма.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет авг 30, 2013 1:35 pm

Скъпи Елиазар, да не сте протестант? А Ако сте православен - как може да твърдите, че поста в сряда и петък е достатъчен? Или може би сте престарял и сте освободен от поста поради възраст или болест? / Понеже както знаем тогава хранителният пост отпада /.

Чета мненията ви из форума и определено не ми правите добро първо впечатление :)

Поздрави и лек ден.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет авг 30, 2013 1:52 pm

Върни се в “въпроси към Православие БГ”