Споделяте ли концепцията за Нов световен ред?

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала

Да
8
73%
Не
3
27%

Общо гласове: 11
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет авг 15, 2013 12:40 am

Според мен е интересно да разберем каква част от форумците вярват в теорията на конспирацията и тъй като повечето сме православни, да преценим доколко това вярване е застъпено в църковните среди поне в рамките на този форум. Умишлено съм дала само две възможности за отговор, за да може по евангелски да се каже "да" или "не" и за да пишат хора, които имат отношение към темата - положително или отрицателно. Добавянето на материали, предимно от православни източници, е препоръчително, за да се получи дискусия. Предварително благодаря на всички, които биха взели участие.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: Споделяте ли концепцията за Нов световен ред?

Мнениеот Next » чет авг 15, 2013 10:35 pm

Има тонове филми вече в нета, даже някои над 7 часа...

Но да видим православните автори.
1. Селянинов, Русия, 1911 г. "Тайната сила на масонството". Има най-доброто описание на механизмите, които и сега работят на същия принцип. По-добре за "кухнята" никъде не съм срещал описание.
2. "Тайните протоколи" - С. Нилус, част от книгата "Великое в малом". Протоколи кое как трябва да стане с възцаряването на Антихриста, преписани за 1 нощ от руската тайна полиция (когато тя наистина е била много сериозен фактор). Между другото от първата книга се вижда, че Синедриона никога не е преставал да съществува във времето и си е работил "по задачите".

За двете книги в СССР са разстрелвали без съд и присъда.... дори и съседите.

3. Поредицата "Световната конспирация" на Никола Николов - достатъчно и точно описание кое как действа като управление на света и защо. Има информация в нета, че автора после е бил отровен. Преди смъртта си обаче се е върнал от САЩ и е посещавал Княжевския Покровски манастир... вероятно има хора, които могат да потвърдят последното.

Книгите ги имаше в продажба в големия хаос, когато започнахме да градим думокрацията.

П.п. Пиша по памет, но мисля нямам пропуск в инфото.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет авг 15, 2013 11:21 pm

Тези тн. "протоколи" са нищо повече от плагиатство от друго съчинение- "Женевски диалози" Имам тази книга в нас. Според мен е пълна измишльотина това и както виждам е донесло нечувани страдания на евреите през втората световна война. Именно Хитлер е повлиян от тази книга и избива сума ти и невинни хора в пещите на концлагерите. Ясно кой има интерес да се разпространяват подобни дезинформации..
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет авг 16, 2013 7:59 am

Поставих темата в православен контекст, защото колкото и на пръв поглед да са близки вижданията за НСР в неговите проявления - чипизация, трета световна, екологична катастрофа и пр, като че ли между православната и масовата трактовка има съществени разлики. Най-общо казано, при първата алтернативата е в православната монархия, при втората - хилиастично виждане за рай на земята след "неминуемата" победа над глобалния строй. И според двете виждания обаче часовникът цъка, апокалипсисът е на прага, някои дори смело са твърдели, че няма да има 21 век. Нали уж пророците бяха до Йоан, на какво основание се твърди кога и как ще се осъществи краят, а и нали преди него ще е хаос, а не ред, пък бил той и световен? На този етап концепцията за НСР ми изглежда нищо повече от умствена спекулация с негативни последици върху обществото, защото в състояние на страх хората губят ценностните си ориентири и това преформулиране на добро и зло е реалната опасност, а не несбъднатите предсказания.
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » пет авг 16, 2013 8:39 am

Нищо не пречи редът да се установи след световната война например. А разликата между другите теории за НСР и православните виждания е, че при нас няма повод за страх. С вяра Бог ще те опази където и по света да те заварят войните/звяра и прочее. Затова и прекалената паника(характерна за много християни) е напълно излишна. Всеки да гледа собственото си изправление, а останалото ако ще става, ще става.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет авг 16, 2013 8:57 am

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пет авг 16, 2013 12:09 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет окт 10, 2013 8:27 am

За владеещите френски език препоръчвам книгата Сама по себе си книгата не отговаря директно на въпроса Ви, но може да хвърли известна светлина.
Ан Илиева
Потребител

Мнениеот Ан Илиева » ср юни 03, 2015 12:01 am

Аз не мога да твърдя със сигурност нещо- което не ми е дадено да знам. Но съдейки по събитията и в исторически и чисто политически - определено и смело мога да кажа че съществуват и са на лице достатъчно факти чиято последователност - и действия на определени световни скрити и явни за нас сили - водят до логични заключения за НСР. Но по-скоро ще се позова на Библията на Откровение на св.Йоан Богослов - който подробно описва явяването на трите 666-числото на звяра. И посланието което ни открива последователността на Второто пришествие. И всеки който е прочел за явяването на Антихриста, ще види че целия свят върви по пътя описан в неговото Откровение. Защото човек сам със свободната си воля е тръгнал по този пагубен път. За мен е много важно да открия белезите на Антихриста към днешната епоха!!! Моля ви ако някой има някакви догадки да сподели с мен за това. Ven4e, благодаря ти за хубавата идея! и тема!
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » ср юни 03, 2015 7:16 am

За антихриста,

от дневника на Св. свещеномъченик Василий Оптински (1960-1993)

Числото 666 два пъти се среща в Библията: 1) В Откровението на Йоан Богослов като знак на антихриста (13:18). 2) 2 Паралипоменон (9:13): "Теглото на златото, що идеше за Соломона в една година, беше шестстотин шейсет и шест таланта злато".
Днес златото твори чудеса и знамения. И най-фантастичните проекти могат да бъдат осъществени, ако има пари. От тяхното количество зависи и фантастичността им.
Знакът на дясната ръка или на челото е ръка, която смята пари и която прави търговски операции. Челото е бизнесменът. Всичко е заето с помисли за златото. Каквото и да прави, той трябва да извлече пари от това, иначе за него животът не е удоволствие. Тоест всичките помисли (челото) и всичките дела (ръката) са заети с правенето на пари.
(Много писатели говорят за парите като за страшилище - Е. Зола, Гьоте)
Антихристът е финансов гений (златото) и религиозен мъдрец (Соломон), който знае и може всичко, така че може да порази всички. Още Н.В. Гогол е написал: "Всичко, което е необходимо в този свят, са приятни обноски и постъпки и ловкост в деловите операции." Затова св. отци винаги така са възставали срещу сребролюбието като идолослужение и безпочвеното мъдруване като духовна болест.
Всяко знание е сладко и с това привлича, защото дава право на власт над нещо, а значи и гордост.
Християнското познание носи скръб: "защото, голяма мъдрост - голямо страдание, и който трупа познание, трупа тъга". Но има два вида печал, казва Апостол Павел. Печал по света носи смърт, а печал по Бога - дар на покаяние.
Откровение (13:17): "та никой да не може нито да купува, нито да продава, освен оня, който има тоя белег (т.е таланта на бизнесмен), или името на звяра(т.е. принадлежността му към държавната власт), или числото на името му.(666 - злато, наследство, капитал)"
Единната парична единица в целия свят и единната (външно) религия са делата на антихриста.

Преписано от книжката "Червеният Великден".
Ан Илиева
Потребител

Мнениеот Ан Илиева » ср юни 03, 2015 3:05 pm

Благодаря на Борис искрено за думите и посланието което, отправя към нас! Разбирам, че много по-ценен и спасителен е нашият копнеж и любов и познание към Господ. Той ни е оставил Откровението на св.Йоан Богослов и достатъчно разум да можем да разпознаваме лъжливите " проповедници" - които ще се опитат да прелъстят мнозина. Но именно ние верните на Господа и искрено просветлени от Неговия Божи промисъл - ще познаем - когато някой се опита да подменя ИСТИНАТА- с лъстиви учения и всякакъв род противни на Истинския Господ наш Иисус Христос - техни опити да заблудят мнозина! Написах всичко това защото не мога да понеса повече духовното оскотяване в света и тази липса на състрадателност към ближния! Знам че съм грешна но сърцето ми страда за всичко това! Чувствам се понякога че не съм от този свят- свят на омразата и липсата на любов между хората и съпричастност! Това пронизва сърцето ми и безсилието да променя това- ме кара да страдам! Да имам Бога в сърцето си и вечно ще се стремя да постигна СМИРЕНИЕ! Най- трудния подвиг за душата на вярващия. Вяра Любов и Смирение. Искрени пожелания от мен към всички мили участници в този Православен форум във вашия стремеж и любов в Господ Иисус Христос!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт юли 28, 2015 10:00 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » чет юли 30, 2015 2:23 pm

Всички говорят, че сме към края, ОК, проблемът е - колко дълъг може да бъде този край - 10, 50, 100 години. Защото знаменията за които ни предупреждава Господ, ги има от много отдавна - войни, земетресения, наводнения и пр., т.е. поне на мен ми липсва нещо по - конкретно като знамение. Другото което е, знаем че св. пророк Илия и св. пророк Енох ще дойдат живи 3, 5 год. наистина преди самия край - въпросът ми е: всички ли ще ги познаем и всички ли ще разберем, че са дошли, т.е. ще се разчуе ли това по цялата земя, според мен отговорът е НЕ, защото, ако се разбере че са те, тогава всички ще знаят, че краят идва и всичко живо ще се юрне да се покайва. Интересна тема, очаквам още коментари!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юли 30, 2015 5:38 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юли 30, 2015 5:47 pm

Между другото какво се има предвид с въпроса "Споделяте ли концепцията за НСР?" Нарочно ли е зададен лукаво или е плод на недостатъчна прецизност?
Да споделям някаква концепция означава не просто да вярвам в нея, но да я харесвам, да работя за нея. В този случай, не, не споделям тази концепция.
Или пък въпросът е зададен в смисъл дали вярваме в съществуването на НСР? Тук вече въпросът не е на вяра, а на факти, които отдавна никой не крие. Има реч на Буш старши, където той говори за започването на НСР някъде към 90-те години на миналия век, представяйки го в доста благовидна светлина.

Върни се в “въпроси към Православие БГ”