Споделяте ли концепцията за Нов световен ред?

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала

Споделяте ли концепцията за Нов световен ред?

Да
8
73%
Не
3
27%

Общо гласове: 11
sanata
Потребител

Re: Споделяте ли концепцията за Нов световен ред?

Мнениеот sanata » пет юли 31, 2015 11:17 am

НСР е идея и цел, зад която стои накой или някои /това е без значение/, но на мен не ми е ясно как на практика ще се осъществи цялото това нещо, как един човек или ораганизация ще впрегне целия свят да му се подчинява и покланя, и ако това наистина стане, трябва да е много дълъг процес за осъществяването му. Единственото което ме притеснява и за което каза Aurelia е, че много е вероятно в скоро време да въведат в целия свят със закон чиповете да се слагат на всички новородени, под предлог за по - голямо удобство, а в последствие и за контрол. Що се отнася до глава Откровение, поне на мен не ми е ясно случило ли се е нещо от там написаното до момента, или всичко написано там ще се случва буквално последните години или месеци преди Пришествието Господне?
tedochristian
Потребител

Мнениеот tedochristian » пет юли 31, 2015 11:31 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пет юли 31, 2015 1:06 pm

sanata написа:Що се отнася до глава Откровение, поне на мен не ми е ясно случило ли се е нещо от там написаното до момента, или всичко написано там ще се случва буквално последните години или месеци преди Пришествието Господне?
Има една книга, Синодално издателство - за тълкуванието на Апокалипсиса от св. Отци. Много от нещата са се случили, остава Антихриста....

Не забравяй, че досега са се случвали много гонения и превратности в живота на св. Църква и човечеството като цяло. Повечето от случилото е описано в алегоричен смисъл: например как част от звездите ще падат от небето.
Това е изтълкувано така: по време на гоненията много християни от страх да загубят живота си са се отказвали от вярата. И така са загубвали небесата.... и са падали на земята, т.е. от небесни жители на духа, са ставали плътски хора.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет юли 31, 2015 7:34 pm

sanata написа: но на мен не ми е ясно как на практика ще се осъществи цялото това нещо, как един човек или ораганизация ще впрегне целия свят да му се подчинява и покланя, и ако това наистина стане, трябва да е много дълъг процес за осъществяването му.

Вие в един друг постинг попитахте в смисъл колко ще траят тези последни времена, но си спомнете, че още в Новия Завет се говори, че сме в тях. "Христос се яви за нас в скончанието на времената" и още доста в този смисъл, също така още ранната църква е разпознавала "много антихристи".
По горецитираните Ви думи ще Ви препоръчам да погледнете историята на Европа предимно - революциите, настъпването на окултизма, безбожието и др.подобни, отстъплението на Църквата от Христа - всички тези явления не са станали за един ден, а се развиват постепенно през вековете. Така "синът на погибелта" ще се яви тогава, когато вече почвата за неговото появяване е напълно готова (спомнете си и думите на Христа: Когато се върне Син Човешки, ще намери ли вяра на земята?). Антихристът ще е последния отровен плод на греха в едемската градина - еманацията един вид на идеята да бъдеш бог без Бога и да живееш вечно без Христа. И в този смисъл Антихристът няма нужда да "впряга" целия свят да му се подчинява и покланя, той ще го направи с някакво лично очарование, въплъщавайки стремежите на човечеството към безсмъртие и щастие, но без Христос.
Прав сте, че процесът за осъществяването му е много дълъг, но с допълнението, че този процес не предстои някъде в бъдещето, а е започнал отдавна и вече върви към края си.
Ако погледнете нашето съвремие, но не през очите на масмедиите, ще видите все по-малко свобода, демокрация само за фасада, охладняване между хората, отстъпление от вярата и още много неща. Така че "листата на смокинята" са доста омекнали...
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » нед авг 02, 2015 9:21 pm

Аз съм напълно сигурна, че има конспирация, но напоследък ми се избистря нещо малко по-различно по въпроса.

Според мен тези, които организират цялата работа са хора- твърди материалисти, които не вярват в съществуването на Бог. Но те правят и организират нещата съвсем умишлено точно по Библията, не защото вярват в това, което е написано там, а защото знаят, че хората вярват в написаното и като е така, няма да се съпротивляват твърде на НСР, вярвайки, че победата на елита е временна.

Просто елитът смята, че така по-лесно ще преспи населението и по-лесно ще постигне целта си- безгранично световно господство.

Е, много ще бъдат изненадани, обаче когато вземе та се изпълни и това, което не е организирано от тях самите- последната част :lol:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон авг 10, 2015 7:35 pm

Макар че вече коментирах това мнение, отново се връщам на него за допълнение:
sanata написа: Другото което е, знаем че св. пророк Илия и св. пророк Енох ще дойдат живи 3, 5 год. наистина преди самия край - въпросът ми е: всички ли ще ги познаем и всички ли ще разберем, че са дошли, т.е. ще се разчуе ли това по цялата земя...

Колкото повече опознавам истинската същност на съвременниците ни в дълбочина, с толкова по-голяма убеденост искам да Ви уверя, че идването на светците ще стане известно на всички по Божия милост, за да имат последен шанс за покаяние, но за съжаление от страна на голямото мнозинство от хората те ще получат единствено охулване, подигравки и даже компромати.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон авг 31, 2015 11:10 pm

Къде са сега кухите лейки, дето преди години тука ми се подиграваха за чиповете/белега на звяра? А честито!
(Очаквам в скоро време да се появи ново "богословие" от "православните" - ще почнат да ни убеждават, че това не е белегът на звяра, че трябва да се подчиняваме на властите и пр. и пр.). Каквото и да правят, искрените християни да не им се връзват.

http://slivensega.wordpress.com/2015/08/31/nbc-news-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D1%81-%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BC%D0%B8-2/

Цитати от статията: "NBC наскоро прогнозира, че през 2017 г., всички от Северна Америка, ще бъдат задължително маркирани с микрочипове. Те ще бъдат имплантирани за да се помогне по-бързото идентифициране на лицата, дори веднага.
С Микрочипът RFID може да се проследи движението на всеки един индивид, във всеки един момент в който е имплантиран. Чрез него също така, може да се контролират парите и храната на хората. Големите хранителни вериги, се интегрират в обществения фон именно поради вмъкването на чипа, като единствено разплащателно средство в близкото бъдеще.

Задължителната банкова сметка също е внедрена постепенно, като закон в страните членки на ЕС и САЩ с подобна цел. Който няма чип, няма да може да пазарува храна в бъдеще.

Разработена е и технология за освобождаване на субстанция в кръвта, която мигновено може да убие индивида, който не се подчинява на закона или под претекст, че е потенциален терорист. Законопроектът „The HR 3962“ е точно копие на законопроекта за HR 3200, където е подчертано задължителното поставяне на импланта с изключение на само едно допълнение:

„…Отстраняването на чипа от всеки гражданин на САЩ ще бъде незаконно.“

Както и препоръка към Европейския парламент, задължителното маркиране с микрочип на всеки европейски гражданин, да стане основен приоритет на институциите, за приемане на подобен закон, най-късно до 2030 година.

Преди години, хората, които предупреждаваха за това, бяха обявени за луди и конспиратори с целенасочено усмиване от масмедиите. Днес е вече реалност, а скоро ще бъде факт!"

Все пак това не е задължително да се случи точно на нас. Нека се молим Бог да ни избави от омразния антихрист. За това има много начини.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пет окт 30, 2015 12:08 am

Последно инфо по въпроса за чипирането:
http://bultimes.com/masova-chipizatsiya ... -i-zatvor/

"“В рамките на две години всеки ще има микрочип под кожата.“ Тези думи не са на някой луд, а на Матео Ренци /министър-председател на Италия/, които бяха произнесени на 12 юни 2015, след одобрението на законопроекта за американската база и имплантиране на микрочипове под кожата на всички италианци.

Първо трябваше в САЩ (временно се отложи, вероятно поради липса на „подходящо“ събитие), след това в Швеция. Италия е третата страна, която се присъединява към програмата за имплантиране на микрочипове под кожата.

Според Ренци още през 2016 г., ще бъдат имплантирани микрочипове на всички новородени и държавни служители.

След това през 2017 г. ще бъде чипизирана останалата част от населението.

От 2018 г. на онези, които отказват да им се имплантират чипове ще се налагат строги наказания: глоби, вариращи от € 3000 и до 6 месеца затвор."
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет окт 30, 2015 11:48 am

Ето как се налага белегът на звяра - принудително, точно както е предсказано в Апокалипсина на св. Йоан.
Оттук нататък можем да се надяваме само на поредната отсрочка във времето, дадена ни от Бог. Да напомня, че в щатите имаше план от сегашната администрация да чипират всички още през 2013 или 2014, под благовидния предлог на здравеопазване. Не знам дали са го направили, май нещо се размина. Дано се размине и на нас в Европа, но дори и да стане това, рано или късно ще го наложат.
Дирижираното нашествие от "бежанци" може да има и тази цел - в създадения хаос най-лесно ще убедят населението да го приеме в името на "сигурността". Точно както "убеждават" българското общество да приеме електронното гласуване с хаоса в Арена Армеец, сякаш за първи път се правят избори в България.
Ако искаме да живеем нормално, поне още известно време, трябва да спрем да им се връзваме на водевилите и да им танцуваме по свирката. Ако го направим, може да го наложат брутално и силово, но поне ще сме запазили достойнството си. Но в крайна сметка въпросът е не "дали", а "кога" и като християни трябва да имаме непоколебимост и решителност да отхвърлим белега на звяра, идващ под формата на задължително чипосване, дори да ни струва живота (а този избор точно това ще ни струва - живота). Бог да ни помага.
Нова
Потребител

Мнениеот Нова » пет окт 30, 2015 12:27 pm

Само да добавя, ако позволиш Аурелия- не само, че ще ни струва живота, но и що го загубим мъчително от глад, лишаване от медицински грижи и т.н. Казвам го не за друго, а за да се подготвим психически. Господ да ни е на помощ! Надявам се, да не го доживея, но каквато е Божията воля, такова ще стане.

Да ни даде Господ сили, вяра и каквото ни е необходимо, за да устоим до края! Амин!
Лъчезар Ангелов
Потребител

Мнениеот Лъчезар Ангелов » ср ное 02, 2016 9:35 pm

Не, не я споделям!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет ное 03, 2016 6:31 pm

Споделяш, не споделяш, това не променя фактите:

САЩ по пътя към тоталната диктатура

Авторът е специалист по конституционно право, писател, основател и президент на The Rutherford Institute.

Изображение

Върни се в “въпроси към Православие БГ”