До г-н Пламен Сивов и администрацията на форума

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
prokimen
Потребител

До г-н Пламен Сивов и администрацията на форума

Мнениеот prokimen » пет мар 06, 2015 10:57 am

Забелязвам, че последните дни постингите ми се преправят без указание кой ги преправя и къде в постинга има модераторска намеса.

По какви причини и по силата на какви граждански закони или вътрешни форумни правила са възможни подобни деяния?

Виждал съм в някои случаи ника на Macllian, когато се е налагало неговата интервенция, което намирам за напълно нормално. Възражението ми не е за евентуалните изтрити думи и фрази, а защо не се указва, че първоначалните ми текстове са претърпяли известна корекция от чужда ръка?

Каква е гаранцията, че някой от модераторите, имащи възможността да злоупотребява, няма да преиначи съвсем мои текстове и един ден някой да ме съди за публикации, каквито не съм и помислял в главата си?

Искам да вярвам, че г-н Сивов ще предприеме необходимите технически мерки за да стане недвусмислено ясна всяка модераторска намеса в чужди текстове и да не се допускат досегашните безобразия или по-скоро ставащото тези дни.

Благодаря предварително за евентуалното внимание.
Зограф
Модератор

Re: До г-н Пламен Сивов и администрацията на форума

Мнениеот Зограф » пет мар 06, 2015 11:54 am

Много ясно съм написал, че думата "еретик" и "еретици" ще бъдат изтривани от постовете на Прокимен докато не докаже обвиненията си конкретно. Всичките му други помии както виждате търпя безропотно.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пет мар 06, 2015 12:09 pm

Потребителски аватар
plamen
Администратор

Мнениеот plamen » пет мар 06, 2015 3:38 pm

Практиката в такива случаи (вкл. в този форум) е, когато се редактират постинги, в средни скоби [ ] да се указва причината. Обикновено правя така, когато преценя, че дадено мнение може да бъде запазено, но в редактиран вариант. Препоръчвам и на модераторите да правят същото - правилото не е изрично включено в списъка с правила, но мисля, че е разумно и ако се спазва, биха се избегнали подобни неразбории в бъдеще.

Поздрави.

Върни се в “въпроси към Православие БГ”