Цар Соломон положителен персонаж ли е?

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
Кабрал
Модератор

Re: Цар Соломон положителен персонаж ли е?

Мнениеот Кабрал » ср фев 15, 2017 7:24 pm

Кръщението се извършва и с трикратно изливане на вода върху главата, както е станало с вас.

Николаитите са били малка секта в църквата, която не намерила последователи във времето и отмряла. В България няма протестантски църкви. Вашите познати са от някоя евангелска църква от Пловдив или Раковски и дори не знаят кои са и какво са правили николаитите. За самите николаити няма почти нищо писано с едно изключение, кратък разказ от Климент Александрийски, християнски писател и апологет. Защото вече не се учи руски ще преразкажа накратко в какво е била грешката им, за да се види, че няма как да имат каквото и да било общо с православните. Дякон Николай, един от седемте за които говори Новия завет, основал църква и се оженил за красива жена, от която имал дъщери и синове. Самият Николай явно бил прекалено ревнив към красивата си жена, за което бил обвинен от апостолите. За да покаже, че неговата ревност е била за да се пази благоприличие, а не от зло сърце, Николай извел жена си и казал, че всеки който иска може да блудства с нея. Паството му обаче се отнесло безкритично към думите му и се отдало на разврат. Според думите на Климент обаче самият Николай никога не се поддал на блуда, а дъщерите и синовете му живеели праведно, като дъщерите умрели девствени.
Това са николаитите и затова те са били "гнусота" за Господа.

Стромати, книга ІІІ, 25-26:
"Ранее мы говорили уже о беззаконной общности жен у Карпократиан. Но упоминая ранее о Николае, мы забыли упомянуть один момент. (6) Говорят, у него была красивая жена. Вскоре после вознесения господа, когда апостолы обвинили его в ревнивости, он привел ее к ним и сказал, что каждый, кто желает, может овладеть ею. Говорят, что такое поведение вполне соответствовало принципу: «Следует злоупотреблять плотью (paraxrh/sasqai th?Í sarkiÜ deiÍ)».1 И члены этой секты последовали его словам и, действуя просто и некритично, занялись полным развратом. (26, 1) Однако мне известны свидетельства о том, что сам Николай не имел сексуальной связи ни с кем, кроме свой жены, и дочери его дожили до старости, так и оставшись девственницами, а сыновья чуждыми разврату. (2) В нашем же случае такое его поведение объясняется желанием продемонстрировать апостолам, в среде которых он был обвинен в ревности, что страсть к жене не владеет им. Он стремился преподать таким образом урок того, как следует «злоупотреблять плотью», не желая, полагаю, подобно спасителю, «служить двум господам»2, страсти и Богу. (3) Говорят, что и Матфей учил этому, борясь с телесным и злоупотребляя им, никогда не позволяя наслаждениям или неограниченному желанию овладеть собой, тем самым давая душе возможность расти через веру и гносис".
Танина
Потребител

Мнениеот Танина » ср фев 15, 2017 8:29 pm

Много изчерпателен отговор те наистина не са наясно но те дори не ходят на църква правят си домашна такава събират се в един приятел но слушат много пастори през интернет и четат такава литература и най вече Дерек Принс ако не бъркам името. Ходих 1-2 пъти но ми е трудно да приема тези неща връщах се много натоварена, а и по принцип казват че жените в църквата трябва да мълчат и повече им слушах монолозите. Чакат грабване, искат да говорят на езици направо ми е страшно затова може би ги свързвам с протестантите. Съпруга ми ходи малко повече от мен но и той видя, че нещата не стоят така и спря и той да ходи но напоследък пак го търсят. Но за съжаление, въпреки че сме кръстени и венчани се отдръпва и от православието. И сега в къщи нещата стоят така - аз се моля на Бог да го върне в правия път, той се моли на Бог да ми покаже правилния път. Наистина ми трябва читав свещеник ако някой знае в Пловдив да пише.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср фев 15, 2017 9:03 pm

За "говоренето на чужди езици" виж тук: Какъв дух тресе петдесятниците!?

Прикачения филм е изтрит, но в класическия случай лесно може да се види състояние на транс или упорит стремеж за такъв... Филми да искаш.
Танина
Потребител

Мнениеот Танина » ср фев 15, 2017 9:34 pm

Аз съм го гледала отдавна влизам тук като гост и съм и чела много в различните раздели но как да накарам и мъжът ми да гледа и чете.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср фев 15, 2017 9:54 pm

Танина написа:...как да накарам и мъжът ми да гледа и чете .
Не можеш, трябва той да го пожелае.
Можеш да се молиш за това, да отидете някак при духовен свещеник, да го спечелиш с делата си и... четене.

Послепис:
Св. Писание на Новия и Стария Завет и св. отци за жените:

"Честит е мъжът на добра жена, и броят на дните му е двоен. Добродетелна жена радва мъжа си и ще изпълни с мир годините му, добра жена е честит дял: тя се дава дял на ония, които се боят от Господа; с нея у богат и у сиромах е доволно сърцето, и лицето във всяко време е весело" (Иисус син Сир. 26:1).

"Унило сърце, тъжно лице и сърдечна рана е лошата жена. Отпуснати ръце и разслабени колена е жена, която не ощастливи своя мъж" (Иисус син Сир. 25:25).

"Жената не е господарка на тялото си, а мъжът; също и мъжът не е господар на тялото си, а жената. Недейте се лишава един от други - освен по съгласие за някое време, за да пребъдвате в пост и молитва; след това бъдете си пак заедно, за да ви не изкушава сатаната, поради вашето невъздържане. Това обаче казвам като съвет, а не като заповед. Защото желая, всички човеци да са като мене; ала всеки си има своя дарба от Бога, един - тъй, други - инак. А на неженените и вдовиците казвам: добре им е, ако си останат като мене. Но, ако не се въздържат, нека се женят; защото по-добре е да се женят, отколкото да се разпалват. А на женените заповядвам - не аз, а Господ - жена да се не раздели от мъж, - ако пък се и раздели, да остане неомъжена, или да се примири с мъжа си, - и мъж да не оставя жена си." (1Кор. 7:1-11).

"Вие мъжете обичайте жените си, както и Христос обикна Църквата и предаде Себе Си за нея, за да я освети, като я очисти с водната баня чрез словото" (1Кор. 25-26).

"Вие, жените, покорявайте се на мъжете си, като на Господа, защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата, и Той е спасител на тялото" (Eфес. 5:22-23).

"На жена не позволявам да господарува над мъж, но заповядвам да бъде в безмълвие. Тя ще се спаси чрез раждане на деца, ако пребъде във вяра, любов и в светост с целомъдрие." (1Тим. 2:12)

"Няма мъжки пол ни женски, защото всички вие сте едно в Христа Иисуса" (Гал. 3:28).

"Вие не приехте духа на робството, та пак да бъдете в страх, а приехте Духа на осиновение, чрез Когото викаме: Авва, Отче!" (Рим. 8-15)
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет фев 17, 2017 9:00 am

Танина написа:Аз съм го гледала отдавна влизам тук като гост и съм и чела много в различните раздели но как да накарам и мъжът ми да гледа и чете.

Той сам ще се откаже. Това е група решила да следва евангелско-харизматичното движение на петдесятниците, което именно включва "проговарянето на чужди езици" и т.н. След време виждат, че нищо от това не става и се отказват. По-лошо щеше да е ако ходеше в тяхната църква в Пловдив, защото веднъж влезеш ли започваш да общуваш с другите, създаваш контакти и в един момент общуваш само с тях, но и от там бягат след време. Самите петдесятници не са от опасните секти, малко са чалнати в главите, но нямат нищо общо с адветнисти, мормони и други, които по същество са престъпни организации.

Върни се в “въпроси към Православие БГ”