Отново за поста

вашите въпроси, мнения и препоръки към портала
elemental
Потребител

Отново за поста

Мнениеот elemental » ср авг 15, 2007 9:28 pm

Здравейте, искам да ви попитам трябва ли да се пости след като се вземе свето причастие, ако след причастието не следва църковен пост. Питам защото получих различни отговори на въпроса, едни казват че след причастието не трябва да се пости допълнително, други че трябва да се пости 3 дни, а трети постят 7 дни след това :roll:. Благодаря ви предварително.
hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » ср авг 15, 2007 9:30 pm

и на мене някои неща не са ми ясни за поста и причастието.най-добре питай свещеник.аз така и ще направя когато се върне моя свещеник от чужбина.
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » ср авг 15, 2007 9:44 pm

Не искам да звуча грубо, но ми се струва, че понякога задаваните тук въпроси са, едва ли не, с цел - писане на някакви светско-научни реферати по темата, вместо искрено недоумение, касаещо РЕАЛНОТО ЧЕРКУВАНЕ.
Не твърдя, че това е лошо, но някои въпроси наистина ме озадачават :roll:
( Може би защото съм себичен и горделив многознайко ... :oops: )

ХипХопСъсел е изрекъл частично моята позиция, а отговорът го има във въпроса ти, добри човече elemental.
леонор
Потребител

Мнениеот леонор » чет авг 16, 2007 11:49 am

gaitan vejdu написа:( Може би защото съм себичен и горделив многознайко ... :oops: )
.

Ееее Гайтанеее,
сразяваш целия Форум с твоята самокритика и самоизобличения........недей така. :D
Май всички страдаме от гордост и себичност (поне за себе си го отчитам), но ти прекалено дълбоко се самолинчуваш.
И стига си се изчервявал ...... :wink:

Върни се в “въпроси към Православие БГ”